Az OTP-csoport az elemzői várakozásoknál jobb, 162,128 milliárd forintnyi konszolidált korrigált adózás utáni eredményt ért el 2022 második negyedévében a korrekciós tételek hatása nélkül - ismertette csütörtök reggeli sajtótájékoztatóján Bencsik László vezérigazgató-helyettes. Az OTP ettől függetlenül nem zárta a legjobb negyedévet. A nemzetközi c
Pár héten belül elindul a 2022/23-as tanév. Országszerte rengeteg intézményben hiányoznak a tanárok, sőt, akad olyan intézmény, ahol egyszerre több betöltetlen pozíció is van. Mi vár így a szülőkre, és a diákokra az új tanévben?
Tavalyhoz képest jelentősen, 80 százalékkal csökkent az idei év első felében at OTP eredménye. Ha viszont az ukrán veszteségek leírását, a céltartalékok képzését, az extraprofitadó elszámolását és a Sberbank miatti befizetéseket vesszük, egész jó félévet zárt az OTP 250 milliárdos korrigált, és 42,7 milliárd forint adózás utáni eredménnyel. A bank
Vádat emeltek egy bűnszervezet tagjai, strómanok és beszervezőik ellen, akik szervezetten, egy céghálózaton keresztül csalták el az áfát, és ezzel 2013-2016-ban 2,7 milliárd forint vagyoni hátrányt okoztak az állami költségvetésnek - tájékoztatta a Fővárosi Főügyészség az MTI-t.
A növénytermesztőknek egyre súlyosabb károkat okozó csapadékhiány és hőhullámok nyomán az MNB kiemelten tekinti át a továbbiakban, hogy a mezőgazdasági biztosítók eleget tesznek-e az aszálykárok gyorsított felmérésére és kárkifizetésére vonatkozó kormányzati elvárásnak.
Az Egyesült Államokban is elindítja szolgáltatásait a Plutus, derült ki a cég legfrissebb közleményéből. 2023 első negyedévében az USA lakossága hozzáférhet majd a Plutus alkalmazásához, kártyájához és több mint 100 millió kereskedőnél tudnak majd amerikai dollárral fizetni kriptopénz jutalmakért cserébe. Az amerikai ügyfelek ugyanazokat a 3-8%-os
A keddi, negatív hangulatú napot követően ismét szépen emelkednek a hazai vezető részvények, azonban ebből az emelkedésből is kiemelkedik az OTP, a bank részvényei a tegnapi naphoz hasonlóan ma is jelentős pluszban vannak, miután a bank rendkívüli erős negyedévet tudhat maga mögött.
Molnár Ágnes és Kordos Szabolcs ügynöksége támogatja a médiacég sajtókommunikációs tevékenységét. A Network4 mérföldkőhöz érkezett, hiszen augusztus 5-én indult el a MATCH4 sportcsatorna, amely az ARENA4 sportadó és az ARENA4+ sportstreaming szolgáltatás testvéradójaként működik. A Network4 kínálatában így a közönség már láthatja az angol, a franci
Egyházi szervezetek mögé rejtőző, az állami költségvetésnek 8 milliárd forint kárt okozó bűnszervezetre csapott le a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a Békés Megyei Főügyészséggel együttműködésben.
Szerdáról csütörtökre virradó éjszaka óta folyamatosan érkezik kőolaj Magyarországra is a Barátság kőolajvezetéken, miután a Mol átvállalta az orosz fél által fizetendő tranzitdíjat – adta ki csütörtök reggel a közleményt a Technológiai és Ipari Minisztérium. A tárca hangsúlyozta, hogy a hazai ellátás a néhány napos szünet ellenére nem volt veszély
Szerdáról csütörtökre virradó éjszaka óta folyamatosan érkezik kőolaj Magyarországra is a Barátság kőolajvezetéken, miután a Mol átvállalta az orosz fél által fizetendő tranzitdíjat. A hazai ellátás a néhány napos szünet ellenére nem volt veszélyben, hiszen hazánk több hétre elegendő tartalékkal rendelkezik.
Bár az energiaárak emelkedése miatt az emberek valószínűleg sokkal árérzékenyebbek lesznek, emiatt nem repülnek majd kevesebbet a Ryanair vezérigazgatója, Michael O'Leary szerint.
10% feletti hitelállomány-bővülést és a tavalyihoz hasonló, 18% körüli tőkearányos megtérülést vár az idei évben az OTP Bank a történelmi rekordokat hozó, de számos egyszeri tétel és állami teher miatt felemásnak értékelhető első félév után. Bencsik László, az OTP Bank stratégiai és pénzügyi vezérigazgató-helyettese értékeli a bank első féléves tel
Szerdáról csütörtökre virradó éjszaka óta folyamatosan érkezik kőolaj Magyarországra is a Barátság kőolajvezetéken, miután a MOL átvállalta az orosz fél által fizetendő tranzitdíjat. A hazai ellátás a néhány napos szünet ellenére nem volt veszélyben, hiszen hazánk több hétre elegendő tartalékkal rendelkezik – közölte a Technológiai és Ipari Miniszt
A júliusban megkötött utasbiztosítások több mint kétharmada tengerparti nyaralásra szólt. A legnépszerűbb úti cél Horvátország volt, a legdrágább biztosítás pedig meghaladta a 180 ezer forintot – derül ki a Bank360.hu utazási indexéből.
George Eustice brit környezetvédelmi miniszter szerdán felszólította a vízszolgáltatókat, hogy tegyenek óvintézkedéseket a vízkészletek védelme érdekében. Az intézkedésre az elhúzódó száraz időjárás miatt van szükség, különösképp azért, mert újabb hőhullámot jósolnak az ország egész területén – írta meg a Reuters.
Az egy évvel ezelőtti fokozatos nyitás miatt emelkedő bázishoz képest júniusban 14,7 százalékkal nőtt a vendéglátás forgalmának volumene a májusi 34,3 százalékos növekedés után, míg 35,3 százalékkal emelkedett az árbevétele.
Továbbra sem érkezik orosz kőolaj Csehországba a Barátság vezetéken keresztül - jelentette csütörtökön reggel a cseh közszolgálati hírtelevízió (CT24) a Barátság és az IKL kőolajvezetékeket üzemeltető Mero társaságra hivatkozva.
A gáz, az üzemanyagok és jó néhány alapvető élelmiszer ára drasztikus mértékben emelkedett keleti szomszédunknál idén júliusban 2021 azonos időszakához képest.
Szerdáról csütörtökre virradó éjszaka óta folyamatosan érkezik kőolaj Magyarországra is a Barátság kőolajvezetéken, miután a Mol átvállalta az orosz fél által fizetendő tranzitdíjat. A hazai ellátás a néhány napos szünet ellenére nem volt veszélyben, hiszen hazánk több hétre elegendő tartalékkal rendelkezik.
Az elemzői konszenzus 136,541 milliárd forintos negyedéves konszolidált korrigált adózás utáni eredménnyel számolt, ami éves összevetésben 6 százalékos, negyedéves alapon 54 százalékos növekedést feltételezett. A Budapesti Értéktőzsde honlapján csütörtökön hajnalban közzétett, nemzetközi pénzügyi beszámolási standardok (IFRS) szerinti jelentés alap
Napi Szépen megtartotta 8800 forint az OTP rövid és gyors korrekcióját, szerdán a támasz érintése után a napot emelkedés jellemezte, 9370 forintig erősödött a papír. Csütörtök hajnalban közzétette a vállalat negyedéves jelentését is, ami a vártnál jobb eredményről számolt be. Ez alapján a 9500-10000 forintos zóna támadható a továbbiakban, ez jelöli
Remek számokat közölt csütörtök reggel az OTP, a bankcsoport a kamat-, a díjbevétel és a nettó eredmény sorokon is rekordot ért el. A folyamatokról Bencsik László vezérigazgató-helyettes számolt be, aki elmondta, az egyedi tételek 208 milliárd forinttal csökkentették az első félévben a bank eredményét.
Napi Nehéz követni a MOL napról-napra történő mozgását, a keddi markáns gyengülés után szerdán éles fordulattal 2950 forinthoz lőtte magát vissza az árfolyam, vissza a rövid- és középtávú mozgóátlagok fölé. A range-et jelenleg alulról a 2700-2750 forintos zóna határolja, míg felülről a 3030 forintnál kialakított lokális csúcs jelent ellenállást. A
A kukoricabogarak még mindig jelentős számban vannak jelen a táblákon, azonban az aszályt a gyomok sem bírják. Az Agroinform.hu 2022. évi 32. heti szántóföldi növényvédelmi előrejelzése.
Napi 20 napos mozgóátlagát érintette a Richter árfolyama, ennél lejjebb nem került a szerdai kereskedésben a papír, támaszáról erősödve tudott 8230 forinton zárni. A forgalom alacsony volt a mérsékelt emelkedés mellé, egyelőre azonban elmondható, hogy tartja magát ellenállási szintje közelében az árfolyam. Legalább a 20 napos mozgóátlag alá kéne ke
A csemegekukorica vetésterülete (amivel hazánk a legnagyobb termesztő Európában) az idén is annyi, mint korábban, de a termésátlagok alaposan megcsappantak – derült ki egy szakmai rendezvényen. A gazdákat és a feldolgozókat is komoly veszteség éri.
Románia a negyedik legnagyobb méztermelő Európában, átlagban 22 ezer tonna mézet állít elő évente. Azonban az utóbbi időszakban jelentősen csökkent a termelés.
Napi Szerdán ledolgozta a megelőző nap gyengülését a BUX árfolyama, 44130 ponthoz erősödött az OTP és a MOL vezetésével az index. Érdemi támasz így nem került tesztelésre a gyors korrekció folyamán, ami azt jelenti, hogy tovább próbálkozhat a 44000-45000 pontos ellenállási zónában haladással az árfolyam. Az egy napos korrekció alkalmas volt az indi
Friss hírek szerint enyhült az inflációs nyomás, júliusban éves szinten 8.5 százalékos volt a drágulás mértéke. Az amerikai vezető tőzsdeindexek jelentős pluszban zárták a szerdai kereskedési napot.
A héten jöttek ki a júliusi inflációs adatok: az általános drágulás mértéke nem lassult, hanem júniushuz képest még 2%-kal magasabb volt. A helyzet nem éppen pozitív, Virág Barnabás, a jegybank alelnöke pedig borúlátó a következő hónapokkal kapcsolatban: akár a 20%-ot is elérheti az infláció idén év végére – írja az Inforádió.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 0,55 pontos csökkenéssel, 44 130,06 ponton nyitott csütörtökön. A szerdai záróértékéhez képest minimálisan gyengült.
Szerdáról csütörtökre virradó éjszaka óta folyamatosan érkezik kőolaj Magyarországra is a Barátság kőolajvezetéken, miután a Mol átvállalta az orosz fél által fizetendő tranzitdíjat.
Az iskolakezdés átlagosan 20-30 ezer forintba kerül gyermekenként, amennyiben a tanulónak új iskolatáskára is szüksége van, akkor akár meg is duplázódhat ez az összeg a REGIO JÁTÉK friss felmérése alapján. A tanszer-beszerzés augusztusban tetőzik, ilyenkor a vállalat online 7 százalék, míg hagyományos vásárlás esetén 10 százalék kosárérték-növekedé