Közel 9 millió vendégéjszaka adatait küldték be a Nemzeti Turisztikai Adatszolgáltató Központba a hazai szálláshely-szolgáltatók az év első négy hónapjában. Ez 3%-os forgalomnövekedést jelent a tavalyi év azonos időszakához képest. Az országos átlag emelkedése mellett a nemzetközi vendégforgalom is erős lendületet vett. A januártól áprilisig tartó
Több, mint 40 éve indult útjára a saját kezű gyümölcsszedés Magyarországon, de nagyon sokáig nem hirdették, nem is reklámozták, így elsősorban csak a közelben lakók értesültek a lehetőségekről. Mostanában egyre népszerűbbé válnak azok a kertek, oldalak, szolgáltatások, amelyek alternatívát kínálnak a boltokban és piacokon elérhető választék mellett
Csökkenő árbevételről és eredményekről számolt be a Nyomda 2023 első negyedévére ma, piaczárás után közzétett gyorsjelentésében. Bár az export bevétel megugrott az időszakban, a kedvezőtlen árfolyamhatás, a kamatok emelkedése és az energiaköltségek megugrása negatívan érintette a cégnél az eredményességet.
Néhány napja a bitcoin hálózat tranzakciós díjai az egekbe szöktek, olyannyira, hogy május 7-én a blokkjutalmak több mint 70%-át tették ki. A nagymértékű növekedést egy új szabvány, a BRC-20 token szabvány okozta, korábban pedig a bitcoin NFT-ték (ordinals) mintelése terhelte meg a bitcoin hálózatot. A BRC-20 szabványnak köszönhetően (amelynek a ne
Új kereskedelmi igazgató csatlakozott az Express One Hungary Kft.-hez: Törőcsik Gergő 2023 tavaszától tölti be a pozíciót az Osztrák Posta magyarországi leányvállalatánál.
Mintegy kilencmillió vendégéjszaka adatait küldték be a Nemzeti Turisztikai Adatszolgáltató Központba (NTAK) a hazai szálláshely-szolgáltatók az év első négy hónapjában, ami három százalékos forgalomnövekedést jelent a tavalyi év azonos időszakához képest - közölte a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) hétfőn az MTI-vel.
Lazán kezelte a közteherviselést annak az aranyértékesítésre szakosodott bűnszervezetnek a vezetője, amely mintegy hatmilliárd forint áfát nem fizetett meg – olvasható a NAV közleményében. Az illegális forrásból eredő aranyat tömbökbe olvasztva tárolták az adócsalók.
A BÉT-en jegyzett Delta Technologies 100 százalékos leányvállalata az Apple hivatalos viszonteladójává vált – jelentette ma be a társaság a sajtótájékoztatóján. Az egyik legnagyobb magyarországi informatikai rendszerintegrátor ezzel Apple eszközöket és rendszereket is kínál majd.
A következő időszak feladata lesz kidolgozni a MÁV-nál a három szereplő - a tulajdonos, a menedzsment és az igazgatóság - közötti feladat- és felelősségmegosztást annak érdekében, hogy a vállalat sokkal inkább hasonlítson piaci működéshez, mint állami struktúrához - hangsúlyozta Lázár János építési és közlekedési miniszter hétfőn a MÁV Zrt. igazgat
A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (Nmhh) üzleti felmérése során a 2019 és 2022 között megkérdezett cégek döntéshozói évente átlagosan 3 százalékos kiadáscsökkenésről számoltak be. A legalább 10 főt foglalkoztató vállalkozások távközlési igényeit kiszolgáló piac becsült mérete a 2019. évi 104 milliárd forintról 2022-re 95 milliárdra csökkent. E
Már célegyenesben vannak az Európai Központi Bank kamatemelései Luis de Guindos, az EKB alelnöke szerint, aki egyben arra is figyelmeztetett, hogy a magasabb hitelfelvételi költségek stresszt okozhatnak a bankok eszközminőségében, még akkor is, ha a mutatók eddig egészségesek maradtak, és egyelőre a magasabb kamatmarzs bőven kompenzálja a bankokat
Mintegy kilencmillió vendégéjszaka adatait küldték be a Nemzeti Turisztikai Adatszolgáltató Központba (NTAK) a hazai szálláshely-szolgáltatók az év első négy hónapjában, ami három százalékos forgalomnövekedést jelent a tavalyi év azonos időszakához képest – közölte a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) hétfőn.
Már csak néhány nap áll a magánszemélyek rendelkezésére, hogy az előző évben megszerzett jövedelmükkel kapcsolatos bevallási kötelezettségüknek eleget tegyenek, ugyanis a 2022. évre vonatkozó szja-bevallások benyújtásának határideje 2023. május 22. Eddig az időpontig van lehetőség az összevont adóalap után befizetett jövedelemadó 1+1 százalékának f
Új tanulmányt tett közzé az Európai Unió testületeként működő Európai Innovációs és Technológiai Intézet (EIT) egészségügyi innovációt támogató szervezete, az EIT Health. Az InnoStars Innovation Index (teljes nevén InnoStars Assessment of Healthcare Innovation Ecosystem Maturity) az első átfogó elemzése annak, hogy milyen szinten állnak a kiválaszt
Kitiltaná a YouTube azokat a felhasználókat, akik adblockert használnak a tartalomfogyasztás közben. A döntés nagy port kavart, a vitába pedig beszáltt napjaink legnépszerűbb énekese, Azahriah is. A fiatal előadó szerint a világ összes tudása elérhető a neten, ezért cserébe pedig támogatni kéne a tartalomkészítők munkáját.
Karbantartás miatt a belvárosi szakaszon nem közlekednek a 2-es, a 2B és 23-as villamosok kedd este 20 órától - közölte a Budapesti Közlekedési Központ (BKK).
Az amerikai gazdaság bizonytalanságaitól megrettent befektetők helyett az alacsony volatilitástól kedvet kapó szoftverek hajtják fel a jegyzéseket az észak-amerikai részvénypiacokon.
Megemelte azt a jövedelemhatárt az Mnb elnöke, amely alatt kisebb maximális törlesztőrészletet engedhetnek meg a bankok az ügyfeleknek a személyi kölcsönök és lakáshitelek esetén. A kisösszegű hiteleknél viszont már 450 ezer forintig nem kell alkalmazni a júliustól a jövedelemarányos törlesztési mutató előírásait - derül ki a Bank360.hu összefoglal
Továbbra is kiemelkedően teljesít az Alteo: az Ebitda az év első negyedében 70 százalékkal emelkedett az előző év azonos időszakához képest, a konszolidált nettó eredmény pedig 103 százalékkal nőtt. Az újabb rekord-eredményesség – amelyre kedvező hatással volt a 2021 végétől megváltozott energiapiaci helyzet is – visszaigazolja az Alteo hosszú távú
A Hrshaker Magyarország első olyan ingyenes online platformja, ami összeköti a Hr-eseket a beszállítókkal, ráadásul ajánlással. A honlap sokéves tapasztalat után jött létre és egyedülálló abban a tekintetben is, hogy célirányosan feltett kérdésekkel és videóinterjúkkal teszi átláthatóvá a beszállítók erősségeit vagy a róluk szerzett tapasztalatokat
Karbantartás miatt a belvárosi szakaszon nem közlekednek a 2-es, a 2B és 23-as villamosok kedd este 20 órától - közölte a Budapesti Közlekedési Központ (BKK).
Lazán kezelte a közteherviselést annak az aranyértékesítésre szakosodott bűnszervezetnek a vezetője, amely mintegy hatmilliárd forint áfát nem fizetett meg. Az illegális forrásból eredő aranyat tömbökbe olvasztva tárolták az adócsalók, olvasható a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) honlapján.