Beismerte tettét Irakban a 14 éves német lány megerőszakolásával és meggyilkolásával gyanúsított 20 éves kurd férfi, és a helyi rendőrség szombaton visszaszállíttatta őt Németországba - közölték az iraki kurd hatóságok.
Trump azonban nehezményezte, hogy - szavai szerint - míg a csúcson Trudeau "nyájas és szelíd", a sajtótájékoztatóján "nagyon tisztességtelen és gyenge" volt.
Donald Trump és Kim Dzsong Un is elindult Szingapúrba, ahol létrejön kettejük között a történelmi találkozó. A két politikus vasárnap érkezik meg a városállamba, a találkozójuk kedden lesz.
Az "önző, rövidlátó, bezárkózó" kereskedelempolitika feladását követelte Hszi Csin-ping kínai elnök a Sanghaji Együttműködési Szervezet (SCO) 18. csúcstalálkozóján Csingtaóban vasárnap.
Donald Trump amerikai elnök visszavonta a G7-csúcs résztvevőinek közös zárónyilatkozatának támogatását, amit Justin Trudeau kanadai kormányfő "hamis állításaival" indokolt.
Vlagyimir Putyin orosz államfő vasárnap jelezte: kész találkozni Donald Trump amerikai elnökkel, ugyanakkor bírálta, hogy az Egyesült Államok felmondta az Iránnal 2015-ben kötött nukleáris megállapodást.
A svájciak arról szavaznak, hogy megvonják a bankok pénztermelési jogát. Svájc mindegyik vezető pártja ellenzi a javaslatot, ahogy a cégek és a bankok is. Az online szerencsejáték szigorításáról is dönthetnek.
Oroszország és Szaúd-Arábia is növelte olajtermelését, szakértők szerint, hogy mérsékelje az iráni olajexport esetleges visszaesése miatti piaci aggodalmakat.
Megérkezett a szingapúri nemzetközi repülőtérre Kim Dzsong Un észak-koreai vezető gépe vasárnap - adta hírül a helyi média. Donald Trump amerikai elnök repülőgépe délután szállt le a délkelet-ázsiai városállamban.
A tárgyalások ütemtervét ismerő egyik névtelenséget kérő tisztségviselő szerint a keddi találkozó Kim és Trump között helyi idő szerint reggel kilenc órakor kezdődik.
Megérkezett a szingapúri nemzetközi repülőtérre Kim Dzsong Un észak-koreai vezető gépe vasárnap délelőtt, délután pedig Donald Trump amerikai elnök repülőgépe is landolt a dél-kelet-ázsiai városállam katonai repülőterén.
"Az illegális migrációt meg kell akadályozni, nem az embercsempészeknek, hanem a kormánynak kell eldöntenie, hogy ki jöhet Németországba" - jelentette ki a CSU-s miniszter.
Sebastian Kurz osztrák kancellár európai vezetők között egyedülálló módon ellátogat a Jeruzsálem óvárosában található Siratófalhoz is háromnapos izraeli útján - jelentette a helyi média vasárnap.
Gena Turgel, aki túlélte a holokausztot is, 95 éves korában hunyt el csütörtökön. Ő volt az, aki a német haláltáborban haláláig gondozta a 15 éves Anne Frankot.
Larry Kudlow, a Fehér Ház gazdasági bizottságának igazgatója és Peter Navarro, a Fehér Ház kereskedelmi főtanácsadója élesen bírálta Justin Trudeau kanadai miniszterelnököt a G7-es csúcsértekezleten kifejtett álláspontja miatt.
Donald Trump amerikai elnök Szingapúrba érkezve kijelentette, hogy "nagyon jó érzései" vannak a Kim Dzsong Unnal tartandó csúcstalálkozójával kapcsolatban és a világ szerinte "izgalmas napnak" néz elébe.