A Fidesz jövőbeli európai uniós politikájáról azt mondta, Magyarországnak fontos, hogy erős nemzetállamként önálló döntéseket hozhasson, és, hogy a V4-ek egyenrangú partnere legyen a továbbiakban is.
Ez volt a metropolisz történelmének eddigi legnagyobb tüntetése. A tömeg a kiadatási törvénytervezet végleges eltörlését, és a kormányzó lemondását követeli.