A kormány várja a hivatalos javaslatot az Európai Bizottságtól (EB) a gázfelhasználás csökkentéséről - mondta a külgazdasági és külügyminiszter csütörtök reggel az amerikai Fox News-nak adott interjújában.
A külügyminiszter az amerikai Fox News-nak adott interjút, amelyben nagyon komoly ügynek nevezte az Európai Bizottság felvetését, miszerint 15 százalékkal kellene csökkenteni az európai gázfelhasználást.
Elindult a 31. Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor helyszínére Orbán Viktor miniszterelnök. A rendezvény fő szónoka idén is Orbán Viktor miniszterelnök lesz, aki várhatóan július 23-án, szombat délelőtt mond beszédet.
A milánói energiaipari konszern vállalat jelezte, hogy további információkkal fog szolgálni, amennyiben jelentős változásokat tapasztal a gázszállításokban.
Az adás elején vendégünk volt Horváth József biztonságpolitikai szakértő és Hortay Olivér energetikai szakértő. Később pedig Ukrajnából tudósított Marosi Antal.
A Nyugat megpróbálja fenntartani az egypólusú világrendet, amely a globális fejlődés fékje volt, de egy új, igazságosabb korszak van kialakulóban – jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök egy szerdai moszkvai fórumon.
Káosz tört ki Londonban a Luton repülőtéren, miután bejelentették, hogy az összes járatát törölték. Horváth Bea, az egyik magyar utas, számolt be arról, hogy milyen nehézségek árán jutottak haza családjával, miután a reptéren a földi személyzet „felszívódott”, és nem kaptak segítséget.
Az olasz miniszterelnök ugyan megnyerte a bizalmi szavazást, de azon több tucat szenátor nem jelent meg, ezzel kudarcba fulladt a kormánykoalíció újjáélesztésére tett kísérlet.