Koszovó azt követeli, hogy Szerbia vonja vissza a hadseregét a koszovói határ közeléből, Pristina ugyanis készen áll megvédeni területi integritását, a szerb elnök pedig közölte, visszahívja a katonákat, akiknek nem állt szándékukban belépni Koszovó területére.
Belegondolni is hihetetlen, de mindössze két év és a tervek szerint az Egyesült Arab Emírségek területén fogják a világon először beveteni a repülő taxikat. Ha minden a papírforma szerint alakul, akkor Dubaj lesz az első, ahol beindul a légitaxihálózat.
Orbán Viktor szövetségese győzött. Robert Fico pártja, az Irány nyerte az előrehozott szlovák parlamenti választást, a Smer kapta a legtöbb szavazatot. A párt vezetője már korábban világossá tette, hogy győzelme esetén Kijev nem számíthat Szlovákia támogatására.
Katonák, mentők, tűzoltóautók és páncélozott járművek gyűltek össze a minisztériumnál a török főváros, Ankara központja közelében, ahol vasárnap délelőtt két terrorista pokolgépeket robbantott. Most újabb hírek érkeztek a terrorista cselekményről. Videón, ahogy az egyik terrorista felrobbantja magát.
Az Ukrajnának szánt fegyverszállítások, a migránskérdés és a genderőrület nem kapott hangsúlyos szerepet a Szövetség politikájában – így magyarázta Híradónknak Papp Sándor, hogy miért nem jutott be a felvidéki magyar párt a pozsonyi törvényhozásba. A publicista arról is beszélt, mi lehetett Robert Fico választási győzelmének a titka.
Sajtóhírek szerint először küldhetnek brit csapatokat Ukrajnába. A nemrég kinevezett védelmi miniszter azt tervezi, hogy London egy brit vezetésű kiképzési programot helyezne át a háború sújtotta országba.
Délkelet-Ázsia első nagysebességű vasútját adják át hétfőn Indonéziában, a megépült vonalon óránként akár 350 kilométeres sebességgel közlekedhetnek a vonatok.
Ahogyan arról a Blikk is beszámolt, Robert Fico pártja nyerte a választásokat Szlovákiában, a diadal pedig több, fontos kérdést is felvet, egyebek között azt, mi várhat most a szlovákiai magyarokra. Csáky Pál, Szlovákia korábbi miniszterelnök-helyettese elemezte a helyzetet a Blikknek.
Nem sikerült elérnie az 5 százalékot a szlovákiai magyar pártnak, így nem kapnak helyet a pozsonyi országgyűlésben. A kudarcról a párt vezetője, Forró Krisztián a Facebook-oldalán osztotta meg gondolatait.
Pártja, a Smer-SD kapta a legtöbb voksot a szombati előre hozott választás során. Most kormányalakítási tárgyalások kezdődnek, azt azonban a győztes párt elnöke szerint meg kell előznie egy fontos eseménynek.
Az orosz erők az elmúlt nap során 99 légi- és nyolc rakétacsapást mértek Ukrajna területére - közölte az ukrán vezérkar vasárnapi helyzetjelentésében a Facebook-oldalán.
Az orosz erők az elmúlt nap során 99 légi- és nyolc rakétacsapást mértek Ukrajna területére - közölte az ukrán vezérkar vasárnapi helyzetjelentésében a Facebook-oldalán.
Először szólalt meg a nyilvánosság előtt Robert Fico, a Smer-SSD elnöke, azóta hogy vasárnap megnyerte a szlovák parlamenti választásokat. Az újonnan megválasztott politikus pártja sajtótájékoztatóján kijelentette: "kényelmes többséget" szerzett a kormányzáshoz.
"Fontos számomra a V4 működőképessége és az, hogy ha megbízatást kapunk, akkor egy stabil, négy éven át működő kormányt tudjunk létrehozni" - jelentette ki az Irány (Smer-SD) elnöke.
Miután Grant Shapps azt mondta, fontolóra veszi az ukrán fegyveres erők kiképzőhelyeinek az ukrán határokhoz közel vagy akár Ukrajnába való áthelyezését.
Rendkívül magas számban pusztultak el a delfinek az elmúlt napokban, a brazíliai Amazonas vidéken több mint száz elhullott állatot találtak. Egyelőre még rejtély, hogy mi állhat a tömeges halálozás mögött, de feltehetőleg összefüggésben van a területen pusztító szárazsággal és a rekordmagas vízhőmérséklettel.
A mérések 1833-as kezdete óta a 2023-as volt Belgium legmelegebb szeptembere - tájékoztatott a belga Királyi Meteorológiai Intézet (IRM) adataira hivatkozva a La Libre Belgique című francia nyelvű belga napilap vasárnap.
A U2 hihetetlen színpadi látványvilággal lepte meg a rajongókat. A zenekar nemrég Las Vegasban lépett fel, és az eddigi legnagyobb LED-képernyős világítást nyújtották a bulizóknak.
Tizenhárom ember vesztette életét egy illegális zimbabwei aranybányában történt szerencsétlenségben - közölte vasárnap a Constantino Chiwenga, a dél-afrikai ország alelnöke.