Jövőre egy hét ingyenes nyaralásra visszatérhetnek Rodoszra a görög szigetet sújtó erdőtüzek miatt vakációjukat megszakítani kényszerülő turisták – jelentette be Kiriákosz Micotákisz görög miniszterelnök szerdán.
"Ki kell zárni bármilyen nyugati katonai beavatkozást Nigerben, mivel az új gyarmatosítás benyomását keltené" - kommentálta a nyugat-afrikai országban kialakult helyzetet az olasz külügyminiszter.
Az államtitkár szerint az amerikai kormány annak ellenére követeli a külhoni magyarok adatait, hogy Magyarország minden egyes konkrét amerikai rendészeti megkeresés ügyében eljárt, a büntetőjogi felelősségre vonás megtörtént, a jogszabálysértőket pedig megfosztották magyar állampolgárságuktól.
Niger nagyobb városaiban – Niameyben, Maradiban és Zinderben – áramszünetek vannak a múlt heti államcsíny óta, az áramkimaradásokért a puccs miatti szankciókat okolják – számolt be róla internetes oldalán szerdán a BBC brit műsorszolgáltató.
Németországban megkétszereződött tavalyhoz képest a szociális intézményekben, menedékhelyeken élő hajléktalanok száma – közölte szerdán a Német Statisztikai Hivatal (Destatis).
Az orosz hadsereg navigációs figyelmeztetést adott ki arról, hogy korlátozza a hajók és repülőgépek közlekedését a Kercsi-szorosban, illetve annak légterében – közölte szerdán honlapján az orosz védelmi minisztérium.
Négy nigériai férfi egy teherhajó kormánylapátján ücsörögve tett meg több ezer kilométert az Atlanti-óceánon, két hét alatt - de nagy meglepetés lett a kínlódásuk vége.
Szeptembertől szabályozzák az athéni Akropolisz látogatását, így a látogatók számát is, hogy csökkentsék a tömeges várakozást és zsúfoltságot a csúcsidőkben - jelentette be a görög kulturális minisztérium.
Az amerikai kormány elavult adatokon alapuló, hibás helyzetértékelésnek nevezte szerdán a Fitch nemzetközi hitelminősítő döntését, amellyel megvonta az Egyesült Államoktól a lehetséges legjobb, "AAA" államadós-besorolást.
Szeptembertől szabályozzák az athéni Akropolisz látogatását, így a látogatók számát is, hogy csökkentsék a tömeges várakozást és zsúfoltságot a csúcsidőkben - jelentette be a görög kulturális minisztérium.
A Capitoliumi Rendőrség tájékoztatása szerint szerdán kaptak bejelentést arról, hogy valaki lövöldözött a Capitolium épületében. A hatóságok azonnal felszólították a zenátus irodáiban tartózkodókat, hogy húzódjanak fedezékbe.
Szerinte „nagyon káros megnyilvánulásai” vannak a magyar miniszterelnöknek, aki „valamiért közvetlenül érdekelt abban, hogy Putyin hatalomban maradjon”.
Szeptembertől szabályozzák az athéni Akropolisz látogatását, így a látogatók számát is, hogy csökkentsék a tömeges várakozást és zsúfoltságot a csúcsidőkben - jelentette be a görög kulturális minisztérium.
Toni Fulton számára álmai esküvői ruhája teljesen más, mint az a menyasszonyok esetében szokásos, a fiatal nő célja ugyanis azt szerette volna, ha a nagy napon „művészien” néz ki meztelenül, ezért egy szinte teljesen átlátszó ruhát varratott magának.
Az ukrán-magyar határszakaszon 6698-an léptek be Magyarországra szerdán, a román-magyar határszakaszon belépők közül pedig 6627-en nyilatkoztak úgy, hogy Ukrajnából érkeztek - tájékoztatta az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) csütörtökön az MTI-t.
Mihajlo Podoljak ukrán elnöki tanácsadó kendőzetlen őszinteséggel mondta el a véleményét Orbán Viktorról, valamint arról is, hogy Oroszország még mindig előnyben van a harctéri taktikai repülőgépek tekintetében.
Váratlan látogatást tett szerdán Kárpátalján Volodimir Zelenszkij ukrán elnök, aki Ungváron és Beregszászon is megfordult. A beszámolók szerint magyar katonákkal is találkozott.