Erről Orbán Balázs beszélt a Politicónak. Orbán Viktor a cseh parlamenti választások győztesével, Andrej Babissal, valamint Robert Fico szlovák miniszterelnökkel kíván szorosabb együttműködést kialakítani az Európai Unió vezetőinek találkozói előtt. Orbán célja, hogy Magyarország, Csehország és Szlovákia közösen képviseljen egy Ukrajna-szkeptikus á
Orbán Viktor miniszterelnök hivatalos látogatást tett a Vatikánban, ahol magánkihallgatáson fogadta őt a pápa. A Szentszék tájékoztatása szerint a találkozón európai ügyek mellett az ukrajnai háborúról és a közel-keleti válságról is egyeztettek.
Már hét ember életét vesztette a Melissa hurrikán miatt. Jamaicában és Haitin három-három, a Dominikai Köztársaságban pedig egy ember hunyt el. A vihar hatalmas fenyegetést jelent Jamaica infrastruktúrájára és környezetére.
Rövid idő alatt akár 100 centiméter eső is leszakadhat, ami villámárvizeket és földcsuszamlásokat okozhat. A szigetország fővárosát jórészt evakuálják, óvóhelyek százait nyitották meg.
A miniszterelnök politikai igazgatója úgy látja, a La Repubblica szándékosan értelmezte félre Orbán szavait, a lap mostanra módosította a vonatkozó részt.
Björn Andrésen nevét a Halál Velencében című filmmel ismerte meg a világ, de életútja nem csupán a szépségről szólt. Gyermekkorától kezdve tragédiák, veszteségek és az objektifikálás árnyékolták be pályáját. Most, 70 évesen végleg búcsút intett.
Magyarország meg akarja erősíteni politikai szövetségeit Brüsszelben, és azon dolgozik, hogy Csehországgal és Szlovákiával összefogva szövetséget hozzon létre az Európai Unióban, hogy megállítsa Brüsszel ukránpolitikáját - mondta Orbán Balázs, a miniszterelnök politikai igazgatója a nemzetközi és uniós politikával foglalkozó Politico hírportálnak a
Külföldi turistákat szállító kisrepülőgép zuhant le kedd reggel Kenya partvidékén, Kwale megyében. A légitársaság szerint a fedélzeten tartózkodó 12 ember közül senki sem élte túl a katasztrófát.
Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök sürgős kabinettanácskozást hívott össze keddre amiatt, hogy a Hamász késik halott túszai átadásával, és ezért milyen további szankciókkal sújtsák a palesztin iszlamista szervezetet.
Oroszország is készen áll a magas szintű párbeszéd fenntartására az Egyesült Államokkal, valamint arra, hogy megfelelő előkészítés után megtartsák a budapesti béke-csúcstalálkozót - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden Minszkben, miután orosz kollégájával egyeztetett.
Nyolc magyar és két német állampolgár, valamint a kenyai kapitány tartózkodott azon a kisrepülőgépen, amely lezuhant kedden Kenya partvidékén, a légikatasztrófának nincsenek túlélői - közölte a gépet üzemeltető Mombasa Air Safari légitársaság.
Az izraeli felszólalók köszönetet mondtak Orbán Viktor és Magyarország segítségéért, és bírálták a nyugat-európai országok támadásait Izraellel szemben. A helyszínről Gulyás Áron tudósított.
Mohamed Hannoun nyíltan támogatja a Hamaszt. A jobboldali kormánypártok szerint Olaszországban nincs helyük azoknak, akik gyűlöletre és erőszakra buzdítanak.
A biztonságos és sikeres párbeszédhez Eurázsián keresztül vezet az út, egyedül a kelet-nyugati párbeszéd javíthat a világ mai kritikus biztonsági helyzetén - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden Budapesten.
Tóth Tamás, a HungaroMet és az MTVA meteorológusa az InfoRádióban arról beszélt, hogy hogyan alakulnak ki ezek a hurrikánnak nevezett gigantikus trópusi viharok, mire számíthatnak a térségben élők, ha partot ér, illetve merrefelé haladhat majd tovább.
Kell valamilyen adatrögzítőnek lennie a fedélzeten, így a vizsgálatnak van esélye, hogy kiderítse a baleset okát – mondta el Varga G. Gábor szakértő a kenyai légikatasztrófáról, amelynek során nyolc magyar turista halt meg egy kisgép balesetében. A katasztrófa okáról még nem tudunk semmit, de az esőzést leszámítva minden körülmény a szokásos volt:
Lázadás tört ki az egyik madridi migránsközpontban. A létesítményben kiskorúak laknak, akik rátámadtak az ott dolgozókra. A HírTV-t Tóth Brigitta tudósította Murciából.
Harminc percen belül két amerikai harci gép zuhant le egy olyan ázsiai tengerszakasz felett, amelyet Kína magénak tart. Mindez épp akkor történt, amikor kritikus szakaszba léptek Peking és Washington kereskedelmi tárgyalásai, és küszöbön áll a két elnök találkozója.
Csehországban egyre nagyobb a kereslet a hepatitisz A elleni védőoltás iránt, miközben a járvány tovább terjed. Az egészségügyi hatóságok szerint az idei év lehet az elmúlt közel fél évszázad legsúlyosabb sárgaságjárványa. Az Állami Egészségügyi Intézet adatai szerint az év eleje óta több mint 2200 ember fertőződött meg, és 27-en már életüket veszt
Zbigniew Ziobro lengyel ellenzéki képviselő, volt igazságügyi miniszter és főügyész mentelmi jogának felfüggesztését és a politikus letartóztatását kezdeményezte a parlamenthez benyújtott indítványban Waldemar Zurek jelenlegi főügyész, az igazságügyi tárca vezetője – közölte keddi sajtóértekezletén a főügyészség szóvivője.