Az Etna vulkáni aktivitása és a változó széljárás miatt a Catania–Fontanarossa repülőteret július elején részlegesen lezárták, ami több Budapestről induló járatot is befolyásolt. A Wizz Air egyik érintett járata, amely július 6-án indult Budapestről Cataniába, kénytelen volt Palermóban leszállni, és az utasokat ott hagyták. A légitársaság szerint a
Az ankarai NATO-csúcs egyik fő kérdése az lesz, hogyan lehet a korábban vállalt nagyobb védelmi kiadásokat valódi katonai képességekké alakítani – írta Orbán Anita külügyminiszter kedden a Facebook-oldalán.
Micheál Martin az uniós kormányok testületének elnökségi programját vázolta, Gál Kinga az "előző, patrióta, szuverenista kormány évekig tartó alaptalan vegzálását" is felemlegette.
Komoly vitát váltott ki Franciaországban egy 14 éves fiú, Hamza, aki az utóbbi időben a provokatív csínytevéseivel lett ismert a közösségi médiában. Miközben egyesek szerint csupán egy neveletlen kamaszról van szó, mások úgy vélik, a viselkedése a francia társadalom mélyebb problémáira világít rá. A fiú tettei már politikusokat is megszólalásra kés
Többmilliárdos védelmi megállapodásokat kötöttek NATO-tagállamok a kedden kezdődött csúcstalálkozó előtt, mutatva ezzel, hogy teljesítik az Egyesült Államok követelését, ami a védelmi kiadások növelését illeti.
Jogerősen is elítélték a Nemzeti Tömörülés eszmei vezetőjét a törvénytelen EU-s pártfinanszírozás miatt, de a másodfokú bíróság hagyott egy kiskaput Marine Le Pennek, hogy pártelnökké tett népszerű mentoráltja helyett mégis indulhasson az elnökválasztáson.
Az Európai Parlament keddi ülésén jóváhagyta a Romániának megítélt 14,3 millió eurós (5 milliárd forint) támogatást, amely a tavalyi árvízkárok enyhítésére és a parajdi bányakatasztrófa következményeinek kezelésére szolgál. A támogatás az ország középső, déli és északkeleti régióiban az árvíz által sújtott infrastruktúra helyreállítását, valamint a
Korábban azt mondta, nyomkövetővel a lábán nem akar kampányolni. Most azt, hogy megfellebbezi az őt elmarasztaló ítéletet, aminek végrehajtását így egyelőre felfüggesztik.
A védelmi ipari fórummal kezdődött meg Ankarában a NATO kétnapos csúcstalálkozója, amelynek középpontjában a szövetség védelmi képességeinek erősítése és a tagállamok katonai kiadásainak növelése áll. Tálas Péter biztonságpolitikai szakértő szerint Európának fokozatosan át kell vennie az Egyesült Államoktól a hagyományos katonai képességek jelentős
Iráni célpontok ellen hajtott végre "válaszcsapásokat" az amerikai haderő – közölte az amerikai hadsereg Középső Parancsnoksága (Centcom) washingtoni idő szerint kedden kora este. Irán is válaszcsapásokat emleget, és igényt jelentett be a Hormuzi-szoros egy részére.
Eltűnt egy teherszállító repülőgép Pakisztán tengerpartjánál kedd éjszaka. A hatóságok tengeri mentőakciót indítottak a gép és ötfős legénységének felkutatására - jelentette be a pakisztáni repülési hatóság.
Az Emberi Jogok Európai Bírósága megállapította, hogy a magyar állam megsértette a Szivárvány Misszió és Jámbor Sándor gyülekezési jogát azzal, hogy a rendőrség önkényesen betiltotta az általuk kezdeményezett autós-dudálós demonstrációkat a koronavírus-járvány időszakában.
Három, az ügyet jól ismerő forrás szerint is a nemrégiben újból engedélyezett Mythos AI-t használja az amerikai kormányzati szoftverek átvilágítására a kibervédelmi ügynökség, a CISA.
A kormányfő egyértelművé tette, hogy a NATO elkötelezett tagja Magyarország, amely továbbra is kizárólag humanitárius segítséget nyújt Ukrajnának. Szerinte hamarosan létrejön a kétoldalú találkozója is Zelenszkijjel.
Rövid megbeszélést folytatott Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel Magyar Péter miniszterelnök kedden. A két politikus megállapodott arról, hogy a közeljövőben kétoldalú találkozót tartanak. Erről a magyar kormányfő az ankarai NATO-csúcsra érkezve beszélt újságíróknak szerda reggel.
Magyar Péter miniszterelnök az ankarai NATO-csúcs második napján mondott beszédében kijelentette, hogy "Ukrajna az áldozat, Oroszország a brutális agresszor".
Ősszel előre hozott parlamenti és/vagy elnökválasztás is lehet Szerbiában, amennyiben Aleksandar Vucic ígéretét betartva valóban lemond az államfői posztról. Németh Ferenc Nyugat-Balkán-szakértő szerint nagyon érdekes erőviszonyok alakulhatnak ki az ősszel esedékes parlamenti választások után. Emellett Szerbia uniós csatlakozásának akadályairól is
Rövid megbeszélést folytatott kedden Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel Magyar Péter miniszterelnök a NATO ankarai csúcstalálkozóján. A két politikus megállapodott abban, hogy a közeljövőben kétoldalú találkozót tartanak – erről a magyar kormányfő szerdán, a csúcstalálkozó helyszínére érkezve beszélt újságíróknak.
A kormányfő Zelenszkijjel való rövid ankarai beszélgetése után közölte, hogy a közeljövőben létrejöhet a legmagasabb szintű magyar–ukrán találkozó. Magyarország továbbra is kizárólag humanitárius segítséget kíván nyújtani az Oroszországgal szemben védekező Ukrajnának.
A NATO-csúcsot követően Magyarországra érkezik egy kétpárti amerikai kongresszusi delegáció, amelynek célja a magyar–amerikai kapcsolatok újraindítása. A küldöttség az új magyar kormány képviselőivel, valamint civil szervezetekkel is tárgyal majd.
Továbbra is van esély arra, hogy a háború aktív szakasza még az év vége előtt lezáruljon, de jelenleg a felek még mindig az eszkaláció szakaszában vannak – jelentette ki Kirilo Budanov, az ukrán elnöki iroda vezetője az RBK-Ukrajina hírportálnak adott interjújában.
A szerb–magyar határon a különleges egységek két olyan, az orosz titkosszolgálat által beszervezett "eldobható ügynököt" fogtak el, akik robbanószerkezettel a csomagjukban egy németországi hadiipari létesítmény ellen készültek merényletet elkövetni. Biztonságpolitikai szakértők szerint az eset újabb egyértelmű bizonyíték arra, hogy Vlagyimir Putyin