Szakértők szerint pótolhatatlan várostörténeti jelentőségük van, ezért fontos a mostani akció, amelyben a fővárosiak aláírásukkal segíthetik a neonfeliratok megmentését.
Amikor a hollywoodi filmeket nézzük, nem is sejtjük, hogy a New Yorkban feltűnő ikonikus épületek sokaságát egy magyar tervezete. A később lerombolt World Trade Center épületén is az általa alapított tervezőiroda dolgozott, amit a halála után a fiai vittek tovább. 1948-ban ezen a napon hunyt el Róth Imre, akire Amerikában Emery Rothként emlékeznek.
A Szent Korona-hőlégballon magasba emelkedése jelezte pénteken Debrecen belvárosában, hogy megkezdődtek a Szent István-napi és a virágkarneváli programok a hajdú-bihari megyeszékhelyen.
Hogy milyen ruhák sorakoztak a hölgyek gardróbjában a múlt századforduló környékén, arról az Iparművészeti Múzeum Dresszkód: szecesszió című kiállítása mesél.
Tudtad, hogy a flipper őse már a két világháború között népszerű volt Magyarországon, és még a szocializmus sem tudta letörni a „nyugati bűnös élvezet” iránti rajongást? A flipper múzeuma című könyvből ez is kiderül.
A hollandiai Zundert városából több mint 300 ezer különböző színű dália érkezett Debrecenbe, amit frissen, az utolsó órákban helyeztek el a virágkocsikon.
Mi a fontosabb, a biztonság vagy a szabadság? Lehet-e olyan társadalmi berendezkedést létrehozni, amely mindenki számára jó életet biztosít? Hogy csúsznak át a világmegváltó elképzelések totalitáriánus rendszerekbe? És leveszi-e az erkölcsi felelősséget a vállunkról, ha mások döntenek helyettünk? Többek közt ezekre a kérdésekre keresi a választ Mar