A kínai hatóságok új iránymutatásban fogalmazták meg a szocialista művészetek fontosságát. A kiadványban arra kérik az irodalomkritikusokat, hogy népszerűsítsék a szocializmusban született művészeti alkotásokat – írja a XinhuaNet.
Ursula K. Le Guin, a legendás amerikai sci-fi és fantasy író blogjának egy része akkor vált elérhetetlenné, mikor 2017-ben a bejegyzésekből megjelent egy válogatás nyomtatásban, No Time to Spare: Thinking About What Matters címmel.
Első alkalommal rendezi meg a Mastercard támogatásával a Margófesztet a Margó Irodalmi Fesztivál. Irodalmi programok, színházi előadások és koncertek is várják az érdeklődőket. A helyszín Szentgyörgyvár, ami Keszthelytől, Hévíztől és Zalaegerszegtől is 15 percre van autóval. A Margófeszt lazulós, nyaralós kulturális fesztivált kínál, amin fellép Th
Magyarul is megjelent Karl Ove Knausgård egyedülálló önéletrajzi regényfolyamának utolsó kötete, a Harcok, amiben a saját családja és Hitler történetét írta meg egy kötetben (itt tudsz beleolvasni). A hat kötet egyedi borítót kapott, amiről most a tervezője, Pintér József árult el érdekes részleteket.
Amikor a DC a nagy Disney-s dráma közepén elhalászta James Gunn-t, a világ egyik legjobb üzletét kötötte. Az előző Öngyilkos osztagból tanulva szabad kezet adtak Gunn-nak, aki ezt kihasználva letette az asztalra 2021 legnagyobb és legvéresebb blockbusterét.
Jennifer Teege fekete, örökbefogadott német nő, aki számára élete egy pontján kiderült, hogy a náci lágerparancsnok Amon Göth unokája. (Az ő alakja megjelenik a Schindler listájában is, ott Ralph Fiennes alakította.) Tompa Andrea angolul olvasta el Teege könyvét, és annyira megérintette, hogy az Örökbe.hu oldalon cikket is írt róla. Jennifer Teege
Egy olimpiai érem megszerzése az emberi összpopuláció méretéhez és egyéneinek teljesítményéhez képest a „felfoghatatlan” kategóriáival írható le leginkább. És mit tesz erre a szurkolás és a sportkommentálás? Kicsinyít, vicceskedik. Jó lenne visszatalálni az őszinte és komoly ámulathoz. Olimpiai sorozatunkban Finy Petra, Baráth Katalin, Forgách King
A South Park című szatirikus rajzfilmsorozat alkotói 900 millió dolláros (269 milliárd forint) megállapodást írtak alá az amerikai ViacomCBS médiaóriással újabb évadok és filmek készítéséről.
Kolumbusz Kristóf (1451–1506) személye jelkép. Az elszántság, a merész kockázatvállalás és az izgalmas kalandok szimbóluma. A legendás hajós, aki 570 éve született és 515 éve halt meg, egész életében azt hitte, megtalálta Kelet-Indiát, pedig – a vikingek után – felfedezte Amerikát.