A címvédő és háromszoros világbajnok Max Verstappen, a Red Bull versenyzője rajt-cél győzelmet aratott a Forma-1-es idénynyitó Bahreini Nagydíjon szombaton Szahírban.
A címvédő és háromszoros világbajnok Max Verstappen, a Red Bull versenyzője rajt-cél győzelmet aratott a Forma-1-es idénynyitó Bahreini Nagydíjon szombaton Szahírban.
A nagy menetelésben lévő Liverpool FC nagyon nehezen, a 99. percben szerzett góllal szerezte meg a győzelmet a Premier League-ben, a Nottingham Forest otthonában. Szoboszlai Dominik bő negyedórát játszott.
Sergio Pérez lett a második a másik Red Bull-lal, míg a ferraris Carlos Sainz ért be harmadikként. A világbajnokság egy hét múlva, a Szaúdi Nagydíjjal folytatódik Dzsiddában.
A Red Bull kettős győzelemmel nyitotta a 2024-es F1-es szezont, ami sokakban máris aggodalmakat ébresztett az előttünk álló futamok izgalmai kapcsán, ám a címvédő csapat egyelőre nem látja indokoltnak, hogy újabb domináns évről beszéljen.
Miközben a Red Bull mindent vitt a szezonnyitó Bahreini Nagydíjon, a testvércsapat szerényen szerepelt, és még egy dühöngő versenyzővel is meg kellett birkóznia.
Az Andrásfi Tibor, Koch Máté, Nagy Dávid és Siklósi Gergely alkotta négyes a Heidenheimben megszerzett aranyéremmel a világranglista élére állt, és ezzel biztosította helyét a párizsi olimpián.
Hiába bíztak az időmérő után még az erős versenytempóban, a Bahreini Nagydíj leintésekor George Russell és Lewis Hamilton is távol voltak a dobogótól, miután egy merész megoldással körönként fél tizedmásodpercet szerettek volna nyerni, de ehelyett fél másodpercet vesztettek.