A portugálok elleni 2-0-s csodameccs kulcsemberéhez fűződik a csoportkör utolsó fordulójának legszebb jelenete. Amelynek azonban voltak történelmi előzményei is.
Max Verstappenből végre sikerült kipréselni egy elharapott "igent", de Toto Wolff szerint ez semmit sem jelent. A Mercedes továbbra is nyitottnak látja a címvédő jövőjét.
Biztatónak tartják az F1-es versenyzők az ausztriai pályahatáros problémára kitalált kavicságyas megoldást, ám vannak, akik szerint új problémákkal is szembesítheti a mezőnyt.
Némileg meglepetés eredményt hozott a Lengyel Rally péntek délelőtti versenye, melyet Andreas Mikkelsen fejezett be az élen, míg második helyen a hibrid rendszer nélküli Forddal induló Martins Sesks áll. A legnagyobb meglepetés azonban Ott Tanakot érte, amikor az első pénteki szakaszon egy szarvas ugrott elé.
Az eredeti tervek szerint Max Verstappen édesapja egy Red Bull-autóval bemutatózott volna az Osztrák Nagydíjon, ám állítása szerint Christian Horner megtorpedózta a szereplését
A számok alapján a legjobb csapatoknak a németek, a spanyolok, a franciák és a portugálok tűnnek, a negatív meglepetés Anglia, Olaszország és Hollandia.
Kalle Rovanpera nagyon jól döntött, hogy lágy gumikkal indult a Lengyel Rally első péntek délutáni szakaszán, amit így megnyert és a negyedik helyről egyenesen az élre ugrott.
Ezt se tesszük ki az ablakba! A Sofascore algoritmusa kiszámította, hogy a labdarúgó Eb-n kiesett magyar válogatott két játékosa, Kerkez Milos és Fiola Attila a csoportkör legrosszabbjainak tizenegyébe került.
A Red Bull autójából kiűzött Jos Verstappen az egyik, a Max Verstappen szerződtetéséről nyilatkozgató Toto Wolff a másik oldalról piszkálta őt, Christian Horner szerint a két fél összeillene… Újra kellemetlen kérdésekre kellett felelnie a Red Bull főnökének.
Max Verstappen nem hajlandó elfogadni azt a felvetést, hogy a Red Bull már elérte a fejlesztési plafont, és emiatt a csapatnak lassan meg kell barátkoznia a vezető szerepe elvesztésének gondolatával.
Az Európai Labdarúgó Szövetség (Uefa) játékvezetőinek főnöke szerint Facundo Tello helyes döntést hozott a németországi Európa-bajnokságon, amikor nem ítélt büntetőt a skótoknak Willi Orbán belépőjéért.