Néhány napot Magyarországon raboskodott a svájci labdarúgó-bajnokság egyik csillaga. Donat Rrudhani a szuperligában szereplő tizenegy koszovói játékos egyike, aki – több sorstársával ellentétben – nem Svájcban született, így oda egy megpróbáltatásokkal teli úton kellett eljutnia.
Innentől kezdve minden meccs olyan, mint egy finálé – nyilatkozta a vb-negyeddöntőbe jutást követően Szita Zoltán, míg Palasics Kristóf azt emelte, ki, hogy a tavalyi Európa-bajnoki 5. hely után most a világbajnokságon is az elődöntőért játszhatnak.
A címvédő és listavezető Vasas-Óbuda pedig az UTE vendégeként győzött három játszmában, míg a Kaposvár a vendég MÁV Előrét verte magabiztosan a női röplabda Extraliga szombati játéknapján.
A BVSC hazai környezetben döntetlenre végzett a montenegrói Primorac Kotorral, míg a VasasPlaket csak egygólos hátrányt szedett össze a visszavágóra a CN Barcelona otthonában a férfi vízilabda Eurokupa nyolcaddöntőjének első mérkőzésén.
Az ETO FC Győr, valamint a portugál FC Porto és az SL Benfica is megemlékezett a szombaton 21 éve elhunyt korábbi magyar válogatott támadóról, Fehér Miklósról.
Az Európa-bajnok francia válogatott 32-25-re legyőzte Észak-Macedóniát a férfi kézilabda-világbajnokság középdöntőjének harmadik fordulójában, a magyar érdekeltségű varasdi csoport utolsó mérkőzésén, szombaton.
Ott Tänak a hatból négy szakaszt megnyert a Monte-Carlo Rally szombati versenynapján, a 15. szakasz után elárulta, mitől gyorsult fel ennyire. A Monte-Carlo Rally harmadik versenynapjának hőse a pályafutása első szakaszgyőzelmét megszerző Grégoire Munster mellett Ott Tänak volt. A Hyundai észt versenyzője az ötödik helyről, a második helyen álló El
Nagy László, a Magyar Kézilabda Szövetség elnökségi tagja szerint pozitívum, hogy a világbajnoki negyeddöntőre készülő férfi válogatott az eddigi mérkőzéseken fegyelmezett és hatékony volt a végjátékokban.
Igazán drámai szakaszokkal indult a Monte-Carlo Rally utolsó napja, két gyorsasági alatt hárman is búcsúztak a Rally1-es mezőnyben. A versenyt továbbra is Sébastien Ogier áll.
Thierry Neuville a Monte pénteki szakaszán komoly szabálysértést követett el, ami a legtöbb esetben kizárást von maga után, azonban a világbajnok megúszta egy pénzbüntetéssel.
Sorozatban harmadszor jutott be a világbajnokság legjobb nyolc csapata közé a magyar férfi kézilabda-válogatott, miután egy újabb felemás mérkőzésen 29-23-ra legyőzte Katart, ezzel pedig a varasdi középdöntő második helyén zárt. Ennek tanuláságairól és a lehetséges ellenfélről beszélgetett Cseszregi Balázs (Kossuth Rádió), Határ Dávid (m4sport.hu)
Sébastien Ogier első és Elfyn Evans második helyével kettős győzelmet aratott a Toyota a WRC-szezonnyitó Monte-Carlo Rallyn, Adrien Fourmaux kiválóan debütált új csapatánál.
Tavaly májusban saját elmondása szerint minden előzmény nélkül kapott szívinfarktust az úszóedző, aki azt gondolja, az ő esete a bizonyíték arra, hogy miért kell elmenniük szűrésre azoknak is, akik egyébként megfelelő életmódot folytatnak. A szakember arról is beszélt az InfoRádióban, mit vár idén két legtehetségesebb tanítványától, Németh Nándortó
A szombati, Maasmachelenben aratott győzelme után Vas Blanka (Team SD Worx - Protime) vasárnap második lett a terepkerékpáros (cyclocross) világkupa-sorozat utolsó állomásán, a hollandiai Hoogerheidében, ezzel az összetett versenyben bronzérmesként zárt.
A Diósgyőri VTK vezetőedzőjének az lesz a fontos tavasszal, hogy a játékosai úgy jöjjenek le minden meccs után a pályáról, hogy tükörbe tudnak nézni – Vladimir Radenkovic többek között erről is beszélt a téli felkészülési időszakot értékelő interjújában .