2014. december 3. szerda

dec. 3
16:12
Rp. úszó-vb: Kozma a 4., Bernek az 5. 200 gyorson (She)
A Dohában zajló rövid pályás úszó-világbajnokság férfi 200 méteres gyorsúszásának döntőjét a dél-afrikai Chad le Clos nyerte meg, Kozma Dominik a 4., Bernek Péter az 5. helyen zárt.
dec. 3
16:48
Rp. úszó-vb: Belmonte világcsúcsa, Hosszú 2. 200 pillangón (She)
A Dohában zajló rövid pályás úszó-világbajnokság női 200 méteres pillangóúszásának döntőjében a spanyol Mireia Belmonte García világcsúccsal nyert, Hosszú Katinka a második helyen zárt.
dec. 3
16:50
Eb 2016: horvát kapitány a horvátok csoportriválisánál (She)
A horvát Robert Prosinecki lett az azeri válogatott szövetségi kapitánya. A 45 éves szakember a posztról októberben távozó Berti Vogtsot váltja.
dec. 3
17:00
Rövidpályás úszó-vb - Hosszú ezüstérmes 200 méter pillangón (Infostart)
Az év női úszójának választott Hosszú Katinka címvédőként ezüstérmet nyert a 200 méter pillangó szerdai döntőjében a Dohában zajló rövidpályás világbajnokságon.
dec. 3
17:06
Olasz Kupa: először keretben a 19 éves magyar; Atalanta-siker (She)
Az Atalanta 2–0-ra legyőzte az Avellinót, és bejutott a legjobb 16 közé a labdarúgó Olasz Kupában. A győztes csapat kispadján nézte végig a találkozót Forgács Dávid, aki a transfermarkt.de adatai szerint először került be a felnőttkeretbe. Filkor Attila, a vendégek magyar légiósa nem volt kerettag.
dec. 3
17:06
Hosszú ezüstérmes 200 méter pillangón (Metropol)
Hosszú 175 méternél ugyan még elsőként ért a falhoz egy hajszállal riválisa előtt, de a hajrában esélye sem volt a spanyol Mireia Belmonte Garciával szemben.
dec. 3
17:08
Rp. úszó-vb: Hosszú Katinka a 3. idővel döntős 100 háton (She)
Hosszú Katinka a harmadik idővel jutott be a Dohában zajló rövid pályás úszó-világbajnokság női 100 méteres hátúszásának döntőjébe.
dec. 3
17:24
India: ötmeccses nyeretlenségi sorozatot törtek meg Vadóczék (She)
Vadócz Krisztián csapata, a Pune City hazai pályán 2–0-ra legyőzte a Mumbai Cityt az indiai labdarúgó Szuperliga 12. fordulójának szerdai mérkőzésén, ezzel öt nyeretlen mérkőzés után győzött. A magyar középpályás végigjátszotta a találkozót.
dec. 3
17:33
Átigazolás: Megszerezte a spanyol csodagyereket a Real (Agroinform)
Legyőzte a Real Madrid a Barcelonát - legalábbis a 18 éves Marco Asensióért folytatott harcban.
dec. 3
17:36
Rövidpályás úszó-vb - Hosszú 400 méter vegyesen is ezüstérmes (Infostart)
Az év női úszójának választott Hosszú Katinka a 200 méter pillangó után a 400 méter vegyes szerdai döntőjében is ezüstérmet szerzett a Dohában zajló rövidpályás világbajnokságon.
dec. 3
17:42
Rp. úszó-vb: Benne volt, hogy ez történik - Shane Tusup (She)
Shane Tusup szerint nem meglepetés, hogy tanítványa és felesége, Hosszú Katinka kikapott 200 pillangón a spanyol Mireia Belmonte Garcíától a Dohában zajló rövid pályás úszó-világbajnokságon.
dec. 3
17:44
Rp. úszó-vb: Franciaországé az arany a férfi gyorsváltóban (She)
A Dohában zajló rövid pályás úszó-világbajnokság 4x100 méteres férfi gyorsváltójában Franciaország új világbajnoki csúccsal győzött.
dec. 3
18:00
Rp. úszó-vb: Belmonte elképesztően jól úszik - Hosszú (She)
A dohai rövid pályás úszó-vb-t két ezüstéremmel kezdő Hosszú Katinkát a saját teljesítménye nem lepte meg, az őt kétszer is legyőző Mireia Belmonte Garcíáé viszont kicsit igen.
dec. 3
18:18
Videó: különleges állat segíti a női kéziseket az Eb-n (She)
Új taggal bővült a vasárnap kezdődő hazai rendezésű Európa-bajnokságra készülő magyar női kézilabda-válogatott kerete. A Magyar Kézilabda-szövetség platinafokozatú támogatója, a Provident Pénzügyi Zrt. vezérigazgatója egy Bátorság Medvével ajándékozta meg Pálinger Katalin csapatmenedzsert a szerdai győri sajtótájékoztatón. De szükség lesz-e a mackóra már az oroszok elleni első…
dec. 3
18:18
400 vegyesen is kikapott Hosszú (Metropol)
Belmonte Garcia ismét lehajrázta az elfáradó magyart, sőt, újra világcsúcsot ért el 4:19.86 perccel.
dec. 3
18:36
Hosszú elfáradt? (Blikk)
Doha — Az 51 aranyérmet és a 95,8 millió forintot hozó rövid pályás Világkupákkal, valamint a sok ázsiai utazással járó fáradtság úgy tűnik Hosszú Katinka (25) esetében a dohai kismedencés világbajnokságon bosszúlja meg magát.
dec. 3
18:45
Tenisz: Brisbane-ben tér vissza az argentinok Grand Slam-bajnoka (Agroinform)
Közel egy év kihagyás után az ausztráliai Brisbane-ben ragad ismét ütőt az argentin Juan Martín Del Potro.
dec. 3
19:24
Jelentősen emelkedtek a sportegyesületek támogatásai (Infostart)
A három évvel korábbi összeg 16-szorosára, 24 milliárd forintra emelkedett idén a magyar sportegyesületeknek juttatott direkt támogatások összege - mondta Fábián László, a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) sportigazgatója az "Egy nap az utánpótlásért" címmel, az Utanpotlassport.hu által rendezett konferencián, a Testnevelési Egyetemen szerdán.
dec. 3
19:30
Roma: sikeres agyműtéten van túl a brazil hátvéd (She)
Agyműtéten esett át szerdán Leonardo Castan, az AS Roma labdarúgócsapatának brazil védője.
dec. 3
19:48
NFL: nem a Packers mérte a legnagyobb csapást a Patriots bajnoki álmaira (She)
2014-ben is hétről hétre jelentkezik a Red Zone! Sorozatunkban a tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) fordulóinak legérdekesebb eseményeiből szemezgetünk. Tartsanak velünk, 20 pontból álló összeállításunkból olyan részleteket is megtudhat, amelyeket eddig nem ismert!
dec. 3
19:57
Utánpótlás: Itthon vívhatja ki az Eb-részvételt az U17-es futballválogatott (Agroinform)
Hazai környezetben harcolhatja ki az Európa-bajnoki szereplést a magyar U17-es labdarúgó-válogatott.
dec. 3
20:00
Agyműtéten esett át az AS Roma brazil védője (Infostart)
dec. 3
20:02
Ezért szenvedett súlyos balesetet Bianchi a Japán Nagydíjon (Infostart)
A sárga zászlós jelzés ellenére nem lassított megfelelő mértékben Jules Bianchi, a Formula-1-es Marussia istálló francia pilótája, amikor az október 5-i Japán Nagydíjon súlyos balesetet szenvedett - állapította meg a Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA) munkacsoportja.
dec. 3
20:06
Premjer-liga: belga góllal nyert az éllovas Tatárföldön (She)
A listavezető Zenit 1–0-ra nyert a belga Axel Witsel góljával a Rubin Kazany vendégeként az orosz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság szerdai játéknapján.
dec. 3
20:06
Agyműtéten esett át az AS Roma brazil védője (Metropol)
A 28 éves játékos felébredt és önállóan lélegzik, de még 24 órán át az intenzív osztályon ápolják.
dec. 3
20:08
Újra lesz Dél-Koreai Nagydíj a Forma-1-ben (Metropol)
Visszakerült a Forma-1-es versenynaptárba a Dél-Koreai Nagydíj, amelyre legutóbb tavaly októberben került sor.
dec. 3
21:00
Görögország: rangadót nyert a PAOK, már öt ponttal vezet (She)
Rangadót nyert a PAOK az Olympiakosz otthonában a görög bajnokság 11. fordulójának szerdai játéknapján. Az éllovas 2–1-es sikerével öt pontra növelte előnyét vendéglátójával szemben.
dec. 3
21:02
Légiósok: Németh Krisztián MLS-csapatban folytathatja (She)
A Nemzeti Sport értesülése szerint Németh Krisztián az észak-amerikai profi labdarúgóligában (MLS) szereplő Sporting Kansas Cityben folytathatja pályafutását.
dec. 3
21:36
Férfi kézi BL: először kapott ki otthon a spanyol csapat (She)
A Kiel 34–30-ra nyert a La Rioja otthonában, ezzel újabb lépést tett az A-csoport megnyerése felé a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában.
dec. 3
22:12
Videó: így kell a szögletet kapásból kapuba rúgni! (She)
Nagy gólt vágott David Fuster, az Olympiakosz labdarúgója a PAOK elleni görög bajnoki labdarúgó-mérkőzésen. A 46. percben a spanyol leesni sem engedte a labdát a szöglet után, úgy vágta a kapuba. Ezzel együtt Fuster nem örülhetett, mert, a PAOK 2–1-re győzött.
dec. 3
22:14
WTCC: Michelisz dobogós a szaklap év végi rangsorában (She)
A túraautó-világbajnokságot a negyedik helyen záró Michelisz Norbert az autosport.com szaklap szerint dobogót érdemelt az év végi összesítésben, a WTCC idei legjobb tíz pilótájának év végi értékelésekor a világbajnok José María López és a második helyezett Yvan Muller mögé a 3. helyre tette a magyar versenyzőt.
dec. 3
22:48
Férfi kézi: a PSG tönkreverte a Montpellier-t, Nagyék kikaptak (She)
A PSG hazai pályán 36–20-ra legyőzte a Montpellier-t a francia férfi kézilabda-bajnokság szerdai játéknapján.
dec. 3
22:50
PL: sima City- és Chelsea-siker; ismét jött Alexis Sánchez... (She)
A Premier League 14. fordulójában a Chelsea 3–0-ra nyert a Tottenham ellen, míg a Manchester City ugyan hátrányba került, de simán elintézte a Sunderlandet. Az Arsenal egészen a hajráig várt, hogy eldöntse a Southampton elleni rangadót. Ki más, mint Alexis Sánchez szerezte a mindent eldöntő találatot.