2018. március 25. vasárnap

márc. 25
6:03
Alonso úgy érzi, a top 5-ben végezhet Melbourne-ben (F1világ)
A McLaren kétszeres világbajnoka, Fernando Alonso abban bízik, a mai Ausztrál Nagydíjon a legjobb 5 között tud végezni. A spanyol versenyző a 11. rajtkockát szerezte meg Melbourne-ben, ám miután Valtteri Bottast váltócsere miatt hátrébb sorolják, a 10. helyről vághat neki a magyar idő szerint 7 óra 10 perckor rajtoló versenynek. Alonso azt mondja,
márc. 25
6:51
Várhat még rajtbüntetés Bottasra a szezon során (F1világ)
A váltó után ki kellett cserélni a vezérlőelektronikát és az energiatárolót is Valtteri Bottas Mercedesében, így a finn versenyző jó eséllyel újabb rajtbüntetést kap majd a 2018-as Forma-1-es szezon során. Az utóbbi két elemből ugyanis az idei szezon során már csak kettőt-kettőt lehet elhasználni, ami azt jelenti, hogyha az évad során egy harmadika
márc. 25
7:03
Fokozat nélkül fokozott nyugalom? Renault Kadjar 1.6 dCi CVT (Autónavigátor)
Tavaly ősszel egy új benzinessel, csúcsdízeléhez pedig fokozatmentes automata váltóval bővült a Renault Kadjar kínálata. Utóbbit próbáltuk.
márc. 25
8:51
Vettel nyert Ausztráliában, Hamilton csak második! (F1világ)
A Ferrari négyszeres világbajnoka, Sebastian Vettel nyerte a 2018-as szezon első versenyét, az Ausztrál Nagydíjat. A Ferrarinak kijött a lépés, Lewis Hamilton csak második lett Melbourne-ben. A harmadik helyen Kimi Räikkönen zárt. Az év első rajtja nagyobb incidens nélkül zajlott le, az élmezőnyben az egyetlen változást az okozta, hogy Kevin Magnus
márc. 25
9:39
Elszámolta magát a Mercedes, ezért bukta el a győzelmet (F1világ)
Egy kalkulációs hiba miatt bukta el a győzelmet a vasárnapi Ausztrál Nagydíjon a Mercedes, illetve Lewis Hamilton. A brit versenyző a pole pozícióból vágott neki a melbourne-i versenynek, és úgy sokáig kontroll alatt tartotta a futamot. A Ferrarinál aztán léptek: a 19. körben bokszba hívták Kimi Räikkönent, amire a Mercedes 1 körrel később reagált
márc. 25
9:57
Dráma a Haasnál: „szívszorító”, ami történt (F1világ)
Egy rendkívül erős versenykezdet után két körön belül mindkét Haas-versenyző, Kevin Magnussen és Romain Grosjean számára is véget ért az F1-es Ausztrál Nagydíj. A két Haas az 5. és a 6. rajthelyekről kezdhették meg a vasárnapi Ausztrál Nagydíjat, majd Magnussen a 4., Grosjean pedig az 5. pozícióban autózott, amikor – két kör különbséggel – a
márc. 25
9:57
Kitűnő partnernek ígérkezik az új Opel Combo Life (Autónavigátor)
Ahogyan Európa egyéb országaiban, hazánkban is a héten debütált az Opel Combo Life. Túl vagyunk az üléspróbán, remek családi mindenesnek ígérkezik, de csak az arca Opel.
márc. 25
9:59
Hamilton nem érti, hogyan maradt alul Melbourne-ben (F1világ)
A Mercedes világbajnok versenyzője, Lewis Hamilton elárulta, nehéz felfognia, hogyan bukta el a győzelmet az évadnyitó Ausztrál Nagydíjon Sebastian Vettellel szemben. Hamilton a pole pozícióból vágott neki a szezon első futamának, és egy darabig kontroll alatt tartotta a versenyt, a Ferrari azonban jól taktikázott a virtuális biztonsági autós fázis
márc. 25
10:21
Vettel: Nagyon motiváló eredmény, de… (F1világ)
Sebastian Vettel örül, hogy ezúttal a Ferrarinak kedvezett a szerencse, és a 200. nagydíján 100. dobogóját egy győzelemmel ünnepelhette.  Vettel a 3. rajtkockából, Lewis Hamilton és Kimi Räikkönen mögül vághatott neki az Ausztrál Nagydíjnak, ám kerékcseréjét remekül időzítették, így átvette a vezetést Hamiltontól, és végül sikerült is megtartania v
márc. 25
10:27
Sainz majdnem hányt az F1-es szezonnyitó közben (F1világ)
Gondja volt az itatóberendezéssel, emiatt pedig majdnem hányt a Forma-1-es Ausztrál Nagydíj közben a Renault versenyzője, Carlos Sainz. A spanyol versenyző a vasárnapi futam során a rádión keresztül jelentette csapatának, hogy nem érzi jól magát, közben azonban harcolnia kellett Sergio Perezzel, hogy megtartsa a 10. helyet. Sainz végül megőrizte az
márc. 25
11:21
Verstappen: Nem kell a teljesítményünk miatt aggódni (F1világ)
Nem volt sima versenye az évadnyitó Ausztrál Nagydíjon a Red Bull ifjú titánjának, Max Verstappennek. A holland versenyző a 4. helyről vágott neki az 58. körös versenynek, és bár jól rajtot, az 1-es kanyarban pozíciót veszített Kevin Magnussennel szemben. Verstappen elárulta, később technikai gondjai támadtak, ráadásul egy alkalommal meg is pördült
márc. 25
11:27
Keményen megbüntették a Haas F1-es csapatát (F1világ)
Bokszutcai problémák miatt kiváló eredményeket dobott el magától a Haas Forma-1-es csapata Melbourne-ben. Az amerikai istállót ráadásul keményen megbüntette a szövetség. Kevin Magnussen és Romain Grosjean a 4. és 5. helyeken haladtak az Ausztrál Nagydíjon bokszkiállásaikat megelőzően, ám kerékcseréik során mindkettejüknek problémái támadtak, és kiv
márc. 25
11:33
Ricciardo: A Red Bull volt ma a leggyorsabb autó (F1világ)
A Red Bull és Daniel Ricciardo nagy várakozásokkal érkezett az Ausztrál Nagydíj helyszínére, Melbourne-be, azonban ezúttal nem sikerült legyűrniük sem a Ferrarit, sem a Mercedest. Ricciardo háromhelyes rajtbüntetéssel vágott neki az Ausztrál Nagydíjnak, miután a versenybírák megbüntették a második szabadedzést követően, mert nem lassított le eléggé
márc. 25
11:51
Räikkönen: A Ferrari nem szólt Vettel taktikájáról (F1világ)
Elégedett a melbourne-i harmadik hellyel Kimi Räikkönen, ám persze sajnálja, hogy a győzelemért végül nem tudott harcolni a szezonnyitó Ausztrál Nagydíjon. A „Jégembert” nem lepte meg csapattársa taktikája, inkább csak az, hogy nem szóltak neki róla. A finn a második helyről vágott neki a vasárnapi versenynek, és a futam első felében jobbára tartot
márc. 25
12:09
Alonso: A Red Bull a következő célpont (F1világ)
Remek szezonkezdet a McLaren számára: a wokingi istálló kettős pontszerzéssel kezdte az évet, így Fernando Alonso a futamot követően hosszasan dicsérte a csapatot. Az időmérő nem végződött túl pozitívan a McLaren számára, azonban Alonso már szombaton is bízott benne, hogy az autó versenytempójában nem fog csalódni. Így is történt, a spanyol pilóta
márc. 25
12:27
Vettel nyerte az ausztrál idénynyitót (Autónavigátor)
Ma kora reggel elindult a Forma-1 2018-as szezonja. A futamot a második helyről induló Vettel nyerte, mögötte a címvédő Hamilton és Räikkönen lett a sorrend.
márc. 25
13:39
Képgaléria – Ausztrál Nagydíj 2018 – Vasárnap (F1világ)
Sebastian Vettel és a Ferrari győzelmével ért véget a Forma-1-es Ausztrál Nagydíj. A melbourne-i idénynyitón Lewis Hamilton a 2., Kimi Räikkönen a 3. helyen futott be.
márc. 25
14:27
Videó: Így örült Alonso az 5. helynek (F1világ)
Ahogy megjósolta, a top 5-ben, egészen pontosan az 5. helyen zárta a 2018-as F1-es szezon első futamát Fernando Alonso. A spanyol versenyző a 10. helyről rajtolt az Ausztrál Nagydíjon, és végül Max Verstappent (Red Bull) maga mögött tartva az 5. helyen futott be Melburne-ben. A verseny leintését követően a spanyol a rádión azt mondta, nagyon
márc. 25
14:33
Videó: Az F1-es Ausztrál Nagydíj összefoglalója (F1világ)
Sebastian Vettel elsőségével ért véget a Forma-1-es szezon első versenye, az Ausztrál Nagydíj. A melbourne-i versenyen Lewis Hamilton rajtolt a pole-ból, a brit azonban végül csak a 2. helyen futott be, míg a dobogó legalsó fokára Kimi Räikkönen állhatott fel. Az alábbi videóra kattintva, az F1 hivatalos Youtube-csatornájára elnavigálva Te is megné
márc. 25
15:09
Räikkönen az Instán pózol melbourne-i trófeájával (F1világ)
A harmadik helyen ért célba a 2018-as Forma-1-es idény első versenyén, az Ausztrál Nagydíjon Kimi Räikkönen. A finn versenyző a 2. helyről rajtolt Melbourne-ben, a győzelemért azonban végül nem tudott harcolni, azt csapattársa, Sebastian Vettel szerezte meg nem kis szerencsével. Räikkönen a leintés után egy szelfit posztolt az Instagramra, a fotó m
márc. 25
15:27
Videó: Így vigasztalja Grosjean a Haas szerelőjét (F1világ)
Ígéretes eredménytől fosztotta meg a Haas Forma-1-es csapatát két bokszutcai hiba. Kevin Magnussen és Romain Grosjean a 4. és 5. helyeken haladtak a vasárnapi versenyen, ám miután mindkettejük bokszkiállásánál problémák támadtak az egyik kerék rögzítésével, mindketten kiestek a versenyből. A verseny után felkerült az internetre egy videó, melyen Ro
márc. 25
16:33
A hét mesterterepes (Autónavigátor)
Szokás szerint új koncepcióautókkal jelentkezett a Jeep, az 52. húsvéti Moab Jeep Safari közeledtével.
márc. 25
17:15
Hamilton: Jobban is elléphettünk volna a Ferraritól az elején (F1világ)
A Mercedes világbajnoki címvédője, Lewis Hamilton biztos benne, ha akartak volna, nagyobb előnyt is kiautózhattak volna a vasárnapi Ausztrál Nagydíj első etapjában. A brit versenyző a 2. helyen futott be a szezon első versenyén, miután egy szoftveres probléma miatt rosszul kalkulálták ki a Sebastian Vettelhez képest fennálló különbséget. A német ve
márc. 25
18:39
Az Ausztrál Nagydíj leggyorsabb körei (F1világ)
Daniel Ricciardo futotta meg a leggyorsabb kört a Forma-1-es Ausztrál Nagydíjon. A Red Bull versenyzője a 8. helyről vágott neki a melbourne-i versenynek, és végül a 4. helyen futott be Sebastian Vettel, Lewis Hamilton és Kimi Räikkönen mögött. Ricciardo igazán elégedett volt a tempóval, a versenyt követően azt mondta, az ő autója volt a leggyorsab
márc. 25
18:41
Ezért nem büntették meg Verstappent Ausztráliában (F1világ)
A Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA) versenyigazgatója, Charlie Whiting magyarázatot adott arra, miért nem büntették meg sárga zászlónál való előzésért a Red Bull ifjú titánját, Max Verstappent. Verstappen a vasárnapi verseny során akkor került Fernando Alonso elé, amikor már lengették a sárga zászlókat Romain Grosjean félrehúzódó versenyautója m