Ismét napvilágot látott egy videó Zselykéről, az Aggteleki Nemzeti Park területén élő farkasról, a természetvédők és szakemberek szerint a felvétel igazolja az állatfaj állandó jelenlétét az Északi-középhegységben.
Huszár Gábor szentgotthárdi fideszes polgármester szerint "bizonyos üzleti körök" és a "zsidó állam" állhat a párizsi merényletek mögött, mert "a keresztény Európát az iszlám ellen akarják hangolni." A DK közleményt adott ki.
Izrael Állam Nagykövetsége elítélte Szentgotthárd polgármesterének, Huszár Gábornak azt a kijelentését, amely a médiában is megjelent. Hangfelvételen hallható, hogy a polgármester azzal vádolja Izraelt, hogy a szörnyű párizsi terrorakciók mögött áll.
A nemzetpolitikai államtitkár szerint eredményes volt az idei évre meghirdetett külhoni magyar szakképzés éve program, a megkezdett fejlesztéseket folytatni kívánják, és jövőre a fiatal vállalkozókat szeretnék segíteni.
Másfél hete nem működnek a vezetékes telefonok és internetezni sem lehet a Klebelsberg Intézményfenntartó Központban, pusztán azért, mert a központ új épületbe, a Nádor utcából a Bajcsy-Zsilinszky útra költözött - írja az Index.
Vlagyimir Putyin orosz elnök nem fog találkozni Recep Tayyip Erdogan török államfővel a párizsi klímakonferencia alkalmával, de nem kizárt, hogy tárgyal Barack Obama amerikai elnökkel - közölte hétfőn az orosz államfőszóvivője.
Több tízezer egészségügyi dolgozó – főként a részmunkaidőben, szerződéssel, nyugdíj mellett foglalkoztatott ápolók, mentő szakdolgozók - nem kapott időben bért, tudta meg a Népszabadság.
"Felülről jövő politikai nyomásra a BKV nem fogja meghosszabbítani azt a szerződést, amelyet a Metropol című ingyenes lap terjesztéséről kötött" - értesült a Népszabadság. Az ingyenes napilap kiadója, az MTG Metro Gratis Kft szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményében azonban azt írja, év végén lejár a fővárosi közlekedési vállalattal 10 éve kötött határozott idejű szerződés, de amennyiben a…
A Fidesz-KDNP európai parlamenti képviselője globális válságnak tartja a menekültkrízist. Schöpflin György azt mondta: Európában sokkal keményebb fellépésre lenne szükség a bevándorlással szemben, visszaküldhetjük az embereket Törökországba, Libanonba, az ottani menekülttáborokba. A teljes beszélgetést este 6 órától az InfoRádió Aréna című műsorában hallgathatják meg.
Egyelőre nem indulhat el a vasárnapi boltzárral kapcsolatos népszavazási kezdeményezés aláírásgyűjtése, mert a Kúrián megtámadták a Nemzeti Választási Bizottság (NVB) határozatát. A jogorvoslatot a Nemzeti Választási Irodán (NVI) nyújtották be a Kúriának címezve, erről az NVI tájékoztatott hétfőn.
Kósa Lajos, a Fidesz frakcióvezetője újságírói kérdésre azt mondta, magánemberként beszélt Szentgotthárd fideszes polgármestere, amikor azt mondta, hogy a párizsi terrormerényletek mögött a zsidó állam is állhat.
Az ATV Húzós című műsorának vendége lesz Juhász Ferenc volt honvédelmi miniszter, akit két héttel ezelőtt nem jogerősen két év felfüggesztett börtönbüntetésre ítéltek.
Több mint 120 olyan harcos van jelenleg Koszovóban, aki korábban az Iszlám Állam (IÁ) nevű terrorszervezet soraiban harcolt - jelentette ki hétfőn Baki Kelani, a koszovói rendőrség a Zeri című pristinai napilap beszámolója szerint.
Három év alatt csaknem másfélszeresére duzzadt a magyar háztartások nettó pénzügyi vagyona, ezáltal egy lakosra akár bő 3 millió forintnyi megtakarítás is juthat - írta a Világgazdaság a Magyar Nemzeti Bank adataira hivatkozva. A napilap szerint három évvel korábban ez az összeg még 1 millió forinttal kevesebb volt. Az atv.hu riportere megtakarításaikról kérdezte az utca emberét.
Vonattal ütközött egy személyautó hétfő délután a Győr-Moson-Sopron megyei Ágfalva belterületén, a balesetben az autó vezetője és utasa súlyosan megsérült, Bécsújhely (Wienerneustadt) és Sopron között áll a vasúti forgalom - tájékoztatta a Győr-Sopron-Ebenfurti Vasút (GYSEV) Zrt. szóvivője az MTI-t.
A szemtanúk szerint robbanásokat lehetett hallani a Strathmore egyetemnél Nairobiban. Később kiderült, egy biztonsági terror-gyakorlat része volt az akció.
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal átalakításával kapcsolatban számos törvényt módosít az a törvényjavaslat, amelyet hétfőn terjesztett Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter az Országgyűlés elé.
Az ENSZ párizsi klímakonferenciája a szén-dioxid kibocsátás szabályozásával a globális felmelegedést kívánja megállítani. A célokról és a megállapodásról Benkő Dániel, a WWF Magyarország éghajlatváltozás és energia program projektvezetője beszélt az InfoRádióban.
Elutasította az állami termőföldek eladásának tilalmát célzó népszavazási kezdeményezést a Nemzeti Választási Bizottság (NVB) hétfői ülésén; a kérdést Gőgös Zoltán szocialista politikus nyújtotta be magánszemélyként.
A megerősített rendőri felügyelet ellenére hétfőn a koszovói ellenzék kétszer is könnygázpalackot dobott a pristinai parlament üléstermébe, ami miatt el kellett halasztani az ülést. Később az elkövető két képviselőt a rendőrség elfogta, az ellenzéki képviselőket pedig felfüggesztették és kitiltották a hétfői ülésről, így az folytatódhatott - írta honlapján a Koha Ditore című koszovói napilap.
Várhatóan kedden befejeződik a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ (Klik) költözésével összefüggő informatikai rendszer újratelepítése - közölte a központ hétfőn az MTI-vel.
A felcsúti Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémia nyilvános ajánlatott tett az eszéki labdarúgóklub (NK Osijek) részvényeire - írta a Glas Slavonije című horvát regionális napilap a hétvégén.
Az ENSZ párizsi klímakonferenciája a szén-dioxid kibocsátás szabályozásával a globális felmelegedést kívánja megállítani. A célokról és a megállapodásról Benkő Dániel, a WWF Magyarország éghajlatváltozás és energia program projektvezetője beszélt az InfoRádióban.
Jegyzékbe vette az Európai Bizottság azt az állampolgári kezdeményezést, amely arra szólítja fel az unió javaslattevő-végrehajtó intézményét, hogy kezdeményezze Magyarországgal szemben az uniós alapértékek megsértése miatti eljárás megindítását.
Jegyzékbe vette az Európai Bizottság azt az állampolgári kezdeményezést, amely arra szólítja fel az unió javaslattevő-végrehajtó intézményét, hogy kezdeményezze Magyarországgal szemben az uniós alapértékek megsértése miatti eljárás megindítását.
Adminisztratív okok miatt nem kapta meg időben juttatását az egészségügyi dolgozók egy része, hétfőn ugyanakkor mindenkinek elutalták a fizetését - közölte az Állami Egészségügyi Ellátó Központ (ÁEEK) az MTI-vel.
A Norvég Bevándorlási Igazgatóság azt kérte az egyházaktól, hogy a migránsok vallási meggyőződésére tekintettel távolítsák el a kereszteket, valamint a Jézust ábrázoló festményeket.
Lemondott az az olasz iskolaigazgató, aki diákjai sokféle nemzetiségére hivatkozva idén eltörölte a hagyományos karácsonyi ünnepséget és betiltotta a karácsonyi dalokat is.
A Költségvetési Tanács elnöke szerint Magyarország az Európai Unió átlaga fölötti növekedést produkált, a kiadási oldalon fegyelmezett gazdálkodás valósult meg, az első félévben elfogadott költségvetéshez nem kellett hozzányúlni az év második felében, tehát a prognózisok helytállónak látszanak, teljesülnek a költségvetésben foglalt célok.