Véget ért az Egyesült Államokban a kemény csatározásoktól hangos kampányidőszak, most amerikai választók tízmilliói járulnak az urnákhoz, hogy döntsenek az ország vezetését illetően. A felmérések Clinton pillanatnyi előnyét mutatják, de az igazán mérvadó billegő államokban elképesztően szoros a verseny. Az első hivatalos eredmények szerda reggel érkeznek, de előzetes becsléseket már éjszaka is…
Novák András, az ATV helyszíni tudósítója az iraki Moszul mellett éppen forgatott, amikor egy hatalmas durranás miatt elállt a szava. Az iraki harcosok éppen az Iszlám Állam fegyveresinek tüzelésére reagáltak. Videó.
A párizsi és brüsszeli terrortámadások újabb lehetséges kitervelőjét azonosították a hatóságok: a marokkói származású belga Oussama Atar a gyanú szerint Szíriából mozgathatta a szálakat - közölték kedden a nyomozáshoz közel álló források.
Magyar idő szerint délben megnyíltak a szavazóurnák az Amerikai Egyesült Államokban. Hillary Clinton New York államban már le is adta szavazatát. Az ATV Híradó riporterei, Kiss Ferenc és Gárdai László magyar politikusokat kérdeztek a Parlamentben arról, hogy kit szeretnének az USA elnökeként látni.
Helyi idő szerint reggel hatkor, közép-európai idő szerint kedd délben nyitottak meg az első szavazófülkék Amerikában. Ezután az időeltolódással párhuzamosan folyamatosan nyitják meg a szavazóhelyeket az Egyesült Államok többi szövetségi államában is. Nézzen egy rakás képet az elnökválasztásról.
Hillary Clinton és férje, Bill Clinton volt elnök helyi idő szerint nyolc órakor jelent meg a New York melletti Chappaqua egyik iskolájában, ahol a választási helyiséget berendezték.
Meghiúsult a hetedik Alaptörvény-módosítás, így egyelőre nem sikerült jogi következményt csiholni a migránskvóta elleni érvénytelen népszavazás mellé. Lapunknak több fideszes képviselő is elismerte, hogy kedden csatát vesztettek a parlamentben, ugyanakkor nem győzték hangsúlyozni: a háborút ők fogják nyerni. A Jobbik ettől még elégedetten mosolyog, miközben a történet egyértelmű vesztesének…
Több mint a duplájára emelkedett a Népszava napi eladott példányszáma a Népszabadság megszűnése óta. A híresztelésekkel ellentétben a kiadó ügyvezetője szerint nincs tartozásuk, a lap rendben van.
Ma döntenek az amerikaiak arról, hogy ki legyen az Amerikai Egyesült Államok 45. elnöke; a hat jelölt közül érdemben a demokrata párti Hillary Clintonnak és a Republikánus Párt jelöltjének, Donald Trumpnak van esélye a győzelemre. Az atv.hu-n folyamatos élőképekkel követheti nyomon az elnökválasztás eseményeit.
A magyar hatóságok azzal, hogy megtagadták a védői munkára kirendelt ügyvédek adatainak kiadását a Helsinki Bizottság számára, megsértették az információhoz való hozzáférés alapvető jogát - így határozott az Emberi Jogok Európai Bírósága kedden kihirdetett ítéletében.
Leadta szavazatát a keddi amerikai elnökválasztáson Donald Trump republikánus párti elnökjelölt, aki a feleségével együtt New Yorkban járult az urnák elé.
A választás napján minden államban állami szintű népszavazásokat is tartanak. Ha a többség megszavazza az indítványokat, azok törvényerőre emelkedhetnek. Kaliforniában rekord mennyiségű (17 db) indítványról mondanak véleményt az állam polgárai, amelyek a felmérések szerint jobban meghatározzák a helyiek mindennapjait, mint a sokak által már lefutottnak tekintett elnökválasztás.
Több mint egy év kampánya vezetett a mostani elnökválasztásig. A jelölteknek hosszú utat kellett végigjárniuk odáig, hogy részt vehessenek a választásokon. Donald Trumpot nőügyei, Hillary Clintont pedig email botránya kísérte végig. További részletek a videóban.
Megnyílt a föld egy japán város egyik forgalmas útkereszteződésénél. Egy négysávos autóút szakadt be reggel. A keletkezett lyuk 30 méter hosszú, 27 méter széles és 15 méter mély. További részletek a videóban.
A szíriai kormányerők egy fontos városnegyed elfoglalásával a legnagyobb sikerüket érték el az Aleppó bevételéért szeptember óta folytatott hadjáratukban - jelentették kedden szíriai katonai források és helyszíni megfigyelők.
Jobb lett volna, ha megszavazza a módosítást a Jobbik, ha egyébként egyetért vele, mert a decemberi EU-csúcson lesz szó a kvótáról, és jobb lett volna úgy odamenni, hogy van egy alkotmánymódosítás a kormány mögött, mondta Rogán Antal az ATV Egyenes Beszéd című műsorában.
Az amerikai nagykövetség eredményváró rendezvényén Colleen Bell amerikai nagykövet beszédet mondott. A nagykövetasszony hangsúlyozta, hogy szerinte történelmi jelentőséggel bír ez a választás, indokként azt hozta fel, hogy az egyik jelölt egy nő.
A New York Times egyik újságírója úgy tudja, George W. Bush és felesége egyik jelöltre sem kívánta leadni a szavazatát. Az információt később a szóvivőjük megerősítette.