Nemcsak az ipari, de az étkezési alma ára is "beszakadni látszik" - mondta Jakab István, a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetségének (Magosz) elnöke, az Országgyűlés alelnöke csütörtök reggel az M1 aktuális csatornán.
Nagyon sok módszertani tartalék van az oktatási rendszerben Hajnal Gabriella szerint. A Klebelsberg Központ új elnöke a Magyar Hírlap csütörtöki számában megjelent interjújában többek közt arról beszélt, hogy fontos a jó gyakorlatok...
„Ne izgulj, az orvos szerint ide sem tudtam volna gyalogolni, ha infarktusom lenne” – ezzel biztatta az anyukáját 2016 áprilisában Attila, miután kijött az orvosi rendelőből.
– Minden tizedik taxis megbukott a Sziget idején tartott ellenőrzésen. Az Innovációs és Technológiai Minisztérium közúti ellenőrei, a rendőrség, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal és a i Közlekedési Központ munkatársai közösen szűrték a szabályszegő taxisokat a hazai és külföldi látogatók védelme érdekében augusztus 7. és 15. között.
A Kék Bálna után újabb erőszakos, veszélyes "játék" terjed az interneten. A legújabb őrület a Momo nevet viseli. Az ijesztő külsejű "lény" üzenetküldő alkalmazásokon keresztül lép kapcsolatba a fiatalokkal, s fenyegeti őket, ha azok nem teljesítik a kívánságait.
Tanszercsomaggal segíti a rászoruló családokat az Ökumenikus Segélyszervezet az Iskolakezdés együtt! segélyakció keretében. Sztárok is csatlakoztak az adománygyűjtéshez.
Idén augusztusig 39-en betegedtek meg Magyarországon nyugat-nílusi lázban, a hvg.hu információ szerint közülük legalább ketten bele is haltak a betegségbe. A hatóságok nem közölnek pontos adatokat az idei halálesetekről, hiába kért...
Nemcsak az ipari, de az étkezési alma ára is „beszakadni látszik” – mondta Jakab István, a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetségének (Magosz) elnöke, az Országgyűlés alelnöke csütörtök reggel az M1 aktuális csatornán.
A Jobbikkal is együttműködne Horváth Csaba, aki várhatóan az MSZP budapesti főpolgármester-jelöltje lesz a jövő évi önkormányzati választáson. A szocialisták fővárosi képviselője bízik az ellenzéki összefogásban.
Szákszend – Megtalálták a holttestét annak a férfinak, aki augusztus 19-én késő délután tűnt el a Komárom-Esztergom megyei település egyik magántavánál. A férfit azonnal keresni kezdték.
Majka szerdán este a SZIN Fesztivál színpadán bejelentette, hogy megszakítja a munkakapcsolatot Curtisszel, a rapper drogproblémái miatt. Ezt hosszasan részletezte Facebook bejegyzésében.
Augusztus 26-án, vasárnap 14 órakor lesz Székhelyi József Jászai Mari-díjas színművész végső búcsúztatása Budapesten, a Kozma utcai izraelita temetőben - közölte a család, a Madách Színház és az Élet Menete Alapítvány csütörtökön az MTI-vel.
A Semmelweis Egyetem gólyáinak elindult a bulizás: 800 fő friss egyetimista lódul neki a gólyatábornak: Tata az úti cél, és a Déli pályaudvarról indultak. Már ott megkezdődött a móka, pár remek fotó is készült a fiatalokról.
Augusztus 23-án tartják a totalitárius diktatúrák áldozatainak európai emléknapját, arra emlékezve, hogy 1939-ben ezen a napon írták alá a Molotov-Ribbentrop-paktumot.
Vastagbélszűrési program indul ősztől, az egészségügyi kormányzat várakozásai szerint a következő két évben mintegy 2,4 millió - 50 és 70 év közötti - férfi és nő vesz majd részt az uniós és hazai forrású programban - jelentette be Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere és Kovács Attila országos tisztifőorvos csütörtökön Budapesten, sajtót
Két év alatt mintegy 2,4 millió férfit és nőt vizsgálnak meg. Magyarországon évente ötezren halnak bele a vastagbélrákba, pedig az időben felismert betegség gyógyítható.
Siófok a Balaton fővárosa is lehetne és mint olyat, nem csak a strandolás miatt érdemes meglátogatni. Van is rá öt indokunk, mit érdemes felfedezni Siófokon és környékén.
A csődvédelmet kért Ikarus Egyedi Kft. legkésőbb 2025. szeptember 31-re vállalja adósságai megtérítését, amennyiben folytathatja a termelést, ezért megegyezést ajánlott a hitelezőknek.
Felborult egy autó az M7-es autópályán Szabadbattyán közelében, ezért lassulhat a forgalom a pálya Balaton felé tartó oldalán – közölte a rendőrség csütörtök délelőtt a honlapján.
Folyamatosan igyekeznek növelni a dolgozóik létszámát a boltosok, pedig három év alatt másfélszeresére nőtt az eladók bére. A foglalkoztatottak száma kétezer fővel kevesebb lett, az eladók létszáma nem változott év eleje óta, pedig...