A Magyar Kétfarkú Kutya Párt Facebook-oldalára töltötte fel a felcsúti szavazólapot, ahol egyetlen jelöltre, a fideszes Mészáros László Istvánra lehet szavazni.
Még a fideszes mozgósításnál is nagyobb mozgósítás folyik Hódmezővásárhelyen – nagyjából így foglalható össze az, amit a város polgármestere mondott az atv.hu-nak. Márki-Zay Péter hozzátette: a hírek szerint Lázár János és a kormánypárti jelölt jelenleg is telefonon igyekszik elérni a választópolgárokat.
Több mint 9 százalékponttal magasabb a részvétel azokban a szavazókörökben, ahol hagyományosan erősebbek az ellenzéki pártok. A fideszes körzetekben harminc százalék alatti a részvételi arány.
A helyi önkormányzati képviselők és polgármesterek választásán vasárnap 17 óráig a szavazásra jogosultak 42,69 százaléka (3 426 129 szavazó) járult az urnákhoz a Nemzeti Választási Iroda (NVI) adatai szerint. 2014-ben 17:30-ig 39,82%-al zárták az urnákat.
A helyi önkormányzati képviselők és polgármesterek választásán vasárnap 17 óráig a szavazásra jogosultak 42,69 százaléka (3 426 129 szavazó) járult az urnákhoz a Nemzeti Választási Iroda (NVI) adatai szerint.
Egy fiatalember a szavazatának leadását követően a szavazófülkéből leszerelt tollal rajzolt politikai szimbólumokat a mozgássérült paravánra és a tájékoztató plakátokra - közölték Budapest XXI. kerületéből. A bizottság ezt követően a szimbólumokat fehér lappal leragasztotta.
Az önkormányzati választáson vasárnap 17 óráig a szavazásra jogosultak 42,69 százaléka (3 426 129 szavazó) járult az urnákhoz a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint.
A Közös Jövőnk - Tiszavasváriért Facebook-oldalán tette közzé Kiss Krisztián polgármester-jelölt, hogy a tiszavasvári 10. választókörben a szavazóbizottság fideszes delegáltja nyíltan és fennhangon fenyegette a roma szavazókat, hogy a kormánypárt jelöltjére szavazzanak.
Kiemelkedik az országos választási adatok közül Hódmezővásárhely. Már korábban beszámoltunk róla, hogy a 15 órás adatok szerint 50% felett volt a részvételi arány a Csongrád megyei városban, a tendencia folytatódni látszik. A 17 órás adatok szerint már 60,4 százalék ment el leadni a voksát. A választásra jogosultak közül 14.313 fő mehet még el szav
Zala megyei Iborfián vasárnap kora délutánra minden választópolgár leadta szavazatát - derül ki a Nemzeti Választási Iroda 15 órakor készült összesítéséből.
Kövesse Facebook-oldalunkon vagy az ATV-n exkluzív választási műsorunkat, ami egészen éjfélig fog tartani Krug Emíliával, Sváby Andrással, Vujity Tvrtkóval, Rónai Egonnal, elemzőkkel és országszerte több helyszínen lévő riporterünkkel.
Napközben napsütésre, esőre is számítani lehet a jövő héten. Emellett továbbra is marad a meleg, többfelé 20 fok feletti maximumokkal - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből.
Az egész országban magasabb a részvétel, mint a legutóbbi önkormányzati választáson, Budapesten pedig már meg is haladta az öt évvel ezelőttit. A fővárosban öt óráig 603 ezren voksoltak, ez a szavazásra jogosultak 44 százaléka. Öt évvel ezelőtt összesen 592 468 fővárosi voksolt. Még nagyobb
Ez volt a rendszerváltozás utáni nyolcadik önkormányzati választás Magyarországon, több mint nyolcmillió választópolgár adhatta le szavazatát. A szavazás utáni legfrissebb fejlemények, vélemények, elemzések, részeredmények percről percre, itt az Infostart oldalán.
Illegális gyorsulási versenyre csaptak le a XIII. kerületben: több mint 300 autót vizsgáltak át, sokat engedély nélkül alakítottak át. Illegális éjszakai gyorsulási versenyen tartottak ellenőrzést a rendőrök és a társszervek...
Az ellenzéki összefogás a vasárnapi választás eredményétől függetlenül együtt marad – mondta az InfoRádiónak Tordai Bence, a Párbeszéd országgyűlési képviselője a baloldal budapesti eredményváró központjában.
A helyi önkormányzati képviselők és polgármesterek választásán vasárnap 18:30-ig a szavazásra jogosultak 47,20 százaléka (3 787 857 szavazó) járult az urnákhoz a Nemzeti Választási Iroda (NVI) adatai szerint.
Magas, de nem rekordot jelentő részvétellel zárult az önkormányzati választás. Az előzetes becslések szerint országosan nem, de Budapesten meglehet az 50 százalékos részvétel. Kezdődik a szavazatszámlálás.
Este hét órakor az ország szavazóköreinek nagy többségében befejeződött a szavazás, a Baranya megyei Alsószentmártonban azonban még legalább két órán át szavaznak - mondta Pálffy Ilona, a Nemzeti Választási Iroda elnöke.
A helyi önkormányzati képviselők és polgármesterek választásán vasárnap 18.30 óráig a szavazásra jogosultak 47,2 százaléka (3 787 857 szavazó) járult az urnákhoz a Nemzeti Választási Iroda (NVI) adatai szerint.
Kiemelkedik az országos választási adatok közül Hódmezővásárhely. Már korábban beszámoltunk róla, hogy a 15 órás adatok szerint 50% felett volt a részvételi arány a Csongrád megyei városban, a tendencia folytatódni látszik. A 17 órás adatok szerint már 60,4 százalék ment el leadni a voksát. A 18:30-as adatok szerint 64,6 százalék volt a részvétel,
Az MSZP, a Demokratikus Koalíció (DK) és a Párbeszéd politikusai üdvözlik az önkormányzati választás magas részvételi arányát és bíznak abban, hogy a választói aktivitás Karácsony Gergely és az ellenzék győzelmét hozza.
November közepéig is elhúzódhat az önkormányzati választások végleges eredményének megállapítása, ha minden jogorvoslati lehetőséget kihasználnak a jelöltek és jelölőszervezetek.