Varga Gábor legutóbb két hete került be a hírekbe azzal, hogy a tulajdonában álló cecei telken kinőtt egy vendégház, ami nem szerepelt a vagyonnyilatkozatában.
Vizsgálja az Európai Bizottság annak a lehetőségét, hogy pénzbeli büntetéssel sújthassa Magyarországot a pedofil törvény miatt - tudta meg a Népszava. A lap szerint a kérdés jelenleg az, hogy a homofóbnak tartott törvény sérti-e az Európai Unió jogállami normáit. Az ellenzéki pártok úgy tartják, az alapprobléma Magyarországon a korrupció, a pedofil
Hamarosan már nem kéri a rendőr a forgalmit és jogosítványt, ugyanis 2023-től a rendőrök a helyszínen elektronikus eszközzel fogják ellenőrizni, hogy a megállított autó részt vehet-e a forgalomban vagy sem, illetve a sofőrnek érvényes-e a jogosítványa. Ugyanakkor mindez kizárólag a magyarországi okmányokra vonatkozik majd, és csak Magyarországon. H
Requiem a 154 éves Főkertért. Így nevezte el 24 órás demonstrációját Megyeri Szabolcs kertész, aki a Fővárosi Önkormányzat épületénél tüntetett a Főkert önállóságának felszámolása miatt. A főváros vezetése szerint jobb lesz a közszolgáltatás a Budapesti Közművek létrehozásával. Az ATV Híradójának riportja.
Ma reggel hét órától ismét lehet szavazni, folytatódik az ellenzéki előválasztás. A szervezőknek annyit már sikerült kideríteniük, hogy honnan érte a voksolást kiszolgáló rendszert a túlterheléses támadás.
Hallgassa meg a legfrissebb híreket, tényleg csak pár perc! A közélet, gazdaság aktuális híreiről, a társadalmat érintő változásokról röviden szól a friss hírek podcastunk. A felolvasott hírek itt érhetőek el: https://podcast.hirstart.hu/friss-hirek/2021/09/20/5286/
Az is kiderül, pontosan mikortól érjük el az átlagbér újabb szintjét, illetve, hogy melyek Magyarországon a legjobban fizetett területek. Ugyanakkor országosan továbbra is óriási különbségek vannak a fizetésekben.
Az idei és a jövő évi béremelkedések hatására 2022 második vagy harmadik negyedévében elérheti a bruttó 500 ezer forintot az átlagfizetés Magyarországon - írja hétfői számában a Világgazdaság Varga Zoltánra, az Equilor Befektetési Zrt. szenior elemzőjére hivatkozva.
A testület döntése alapján az előválasztás első fordulóját két nappal meghosszabbította, tehát egészen szeptember 28. 20 óráig lehet leadni a szavazatokat.
Orbán Viktor miniszterelnök napirend előtti bejelentései és a veszélyhelyzet újbóli meghosszabbításának megszavazása lehet a mai nap két, legtöbb embert érintő pontja a magyar belpolitikában.
A kisnyugdíjasok, valamint az alacsony jövedelműek kétszer is meggondolják, hogy zöldséggel tegyék-e változatosabbá az étrendjüket. De meddig tarthat még az áremelkedés?
Nem lesz elég a kormányváltáshoz az a program, amiben csak annyi van, hogy „Orbán NEM”. Ennél komolyabb és nem blöffökön alapuló szakpolitikára van szükség az egészségügy talpra állításához.
Egy óra után a tulajdonos/üzemeltető távozásra szólította fel őt és Pálinkás Józsefet, majd azonnal lekapcsolta a villanyt, így rajtuk kívül álló okok miatt végül utcafórumot kellett tartaniuk.
A hétvégi összesített adatokat közöljük szerint az elmúlt három napban összesen 1072 új fertőzöttet igazoltak, ezzel a járvány kezdete óta összesen 818 231 főre nőtt a beazonosított fertőzöttek száma - közölte a koronavirus.gov.hu.
A túlsúly komoly egészségügyi problémákat okoz, többszörösére emelheti a súlyos krónikus betegségek – például magas vérnyomás, cukorbetegség, különböző daganatos betegségek – kialakulásának kockázatát.
Az ország békéjének és biztonságának garantálásához önálló nemzeti képesség kell - hangsúlyozta a honvédelmi miniszter hétfőn egy budapesti konferencián.
Az ország védelme nem csak a katonák dolga, abban minden állampolgárnak van feladata - emelte ki a Magyar Honvédség parancsnoka hétfőn egy budapesti konferencián.
Svábhegyen a nap sztárja egyértelműen Orbán Viktor miniszterelnök volt, aki a feleségével, Lévai Anikóval együtt személyesen is megjelent egy új óvoda átadóján.
Van egy jó és egy rossz hírünk. A benzin ára 2 forinttal csökken szerdán, a gázolajé azonban 7 forinttal emelkedik majd, s ezzel eléri a történelmi rekordot.
Ha még nem döntött, vagy már igen, vagy nem is akar előválasztani: a 106 egyéni választókerületben ők jelentik az ellenzéki választékot. Egy cikkben minden alapinformáció!