2025. november 13. csütörtök

nov. 13
11:54
Nem a paktumra! – Magyarország nem fogad be kvóták szerint szétosztott, illegális migránsokat, jelentette ki Bakondi György (vasárnap.hu)
Amíg nemzeti kormány van, Magyarország nem hajtja végre a most életbe lépő migrációs paktumot, nem fogad be kvóták szerint szétosztott, illegális migránsokat – mondta Bakondi György csütörtökön az M1 aktuális csatorna műsorában. A miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója hozzátette, az Európai Bizottság által aktivált migrációs paktum szerint Mag
nov. 13
12:00
Orbán Viktor a gyermekszegénységről: jó irányba haladunk – Itt a számháború vége, mi az igazság? (Blikk)
Valóságos számháború alakult ki, miután egy tegnapi televíziós beszélgetésben a műsorvezető rákérdezett Orbán Viktor miniszterelnöknél a hazai gyermekszegénységre. A miniszterelnök nem volt naprakész az adatokat illetően, de azt mondta, szerinte jó irányba haladnak a dolgok. Utánanéztünk, igaz-e, ami a stúdióban elhangzott.
nov. 13
12:00
Orbán Viktor nem azt látja, amit szeretett volna, ez volt az egyik legerősebb pontja az interjúnak (ATV)
Dull Szabolcs elemzésében az Orbán-interjú egyik legfontosabb kérdését is körbejárta.
nov. 13
12:06
Örül a többség a kormányzati hangulatjavításnak (Menedzsment Fórum)
Bár a többség támogatja a kormány gazdasági hangulatjavító lépéseit, sokan nincsenek tisztában a részletekkel, és még kevesebben érzik úgy, hogy személyesen is profitálnának belőlük. Közben a magyarok többsége komoly kétségeket fogalmaz meg az intézkedések költségvetési hatásait illetően – derül ki az Europion friss, 1500 fős mintán végzett gyorsfe
nov. 13
12:06
Többet pihenhetsz mint a kollégád, ha így veszed ki a szabadságot 2026-ban – íme a trükk, amit a legtöbben nem ismernek (Most Hír)
2026-ban több munkaszüneti nap és pihenőnap is lesz az év folyamán, így a hosszabb hétvégék, de akár egybefüggő, jelentősebb szabadságok, szünetek is rendelkezésedre állhatnak majd a lazításra, pihenésre vagy akár hosszabb utazásra, ha jól gazdálkodsz a napokkal. Mutatjuk.
nov. 13
12:18
Ünnepi nyitvatartás: az Auchan az utolsó pillanatos vásárlókra is gondol (Blikk)
Az Auchan áruházakban már teljes karácsonyi hangulat várja a vásárlókat országszerte, és a cég azt is közölte, hogyan alakul az üzletek karácsonyi nyitvatartása. A dekorációs és ajándékozási kínálat is kiemelt szerepet kap, a játékválaszték pedig az év végi időszakban közel duplájára bővül az év közben megszokotthoz képest.
nov. 13
12:24
Gulyás Gergely: A magyar óvodákban tilos lesz a genderoktatás – szerinte ezt jelenti "a keresztény kultúrán alapuló értékrendre" nevelés (SzMo)
A miniszter szerint Nyugaton már az óvodában azt tanítják, hogy a "a fiúk ne fiúk és a lányok ne lányok legyenek". Ezt akadályozza meg az új magyarországi rendelet.
nov. 13
12:30
Újra teljes vonalon jár a kisföldalatti (hirado.hu)
Közölték a BKK Info Facebook-oldalán csütörtökön.
nov. 13
12:30
Idea: Gyengült a Tisza, most 7 százalékkal előzi a Fideszt a pártot választó biztos szavazóknál (SzMo)
Az IDEA intézet legutóbb még 11, illetve 10 százalékpontos előnyt mért Magyar Péter pártjának a Fidesszel szemben. A friss eredmények szerint DK épphogy bejutna, a többi ellenzéki pártnak szinte esélye sincs.
nov. 13
12:30
Nagyobb a baj a Tiszánál, mint azt gondoltuk (Demokrata)
Kitálalt az adatbotrányról a Tisza volt operatív igazgatója; az adatbotrány nem csak a Tisza Világ applikáció felhasználóit érinti.
nov. 13
12:36
Átlépte a 25 millió forintot a Jónak lenni jó!, a közmédia karitatív műsorának adomány összege (hirado.hu)
Idén a háború sújtotta Kárpátalján élő beteg, árva és otthonukat vesztett gyermekeket támogatja a Jónak lenni jó!
nov. 13
12:42
Friss híreket közöltek a Heim Pál kórházban ételmérgezés-gyanúval kezelt nyolcvan gyerekről (Blikk)
A Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet közleménye szerint minden olyan gyermek, akit a múlt héten ételmérgezés gyanúja miatt fogadtak az intézményben, felépült és már hazatérhetett családjához. A kórház összesen 80 gyermeket látott el, akiknél hányásos, hasmenéses panaszok, valamint kiszáradásos tünetek jelentkeztek.
nov. 13
12:42
Elszabadult az őrület, Orbán rajzáért tömeges roham indult (ATV)
Hatalmas érdeklődés övezi Orbán Viktor miniszterelnök firkáját, amit a Rónai Egonnal készített interjúja alatt rajzolt. Sokan megpróbálták kinyomtatni, hogy különböző ruhákra és tárgyakra mintaként felrakják.
nov. 13
12:42
Kormányinfó – Kétszeresére emeli a nevelőszülők járandóságát a kormány (vasárnap.hu)
A gyermekvédelem megerősítéséről döntött a kormány: emelkedik a nevelőszülők járandósága, a gyermekvédelmi álláshelyek létszáma, és egy új csecsemőotthont is létrehoznak – jelentette ki a csütörtöki Kormányinfón Gulyás Gergely, Miniszterelnökséget vezető miniszter, aki a múlt heti amerikai-magyar csúcstalálkozóról, azzal összefüggésben a rezsicsökk
nov. 13
12:54
Friss hírek a tömeges ételmérgezés gyermek áldozatairól (Infostart)
A Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézetben a múlt héten ételmérgezés gyanúja miatt ellátott valamennyi - összesen 80 - gyermek hazatérhetett a családjához - közölte az egészségügyi intézmény.
nov. 13
13:00
Konferenciával ünnepli a magyar szórvány napját az RMDSZ (Demokrata)
Az Aradon tartandó rendezvényen a szórványban élő közösségek összetartozását szeretnék erősíteni.
nov. 13
13:12
Gulyás szerint a sajtó írta meg, hogy a tiszás applikációt ukránok fejlesztették, Németh Balázs akciója pedig lehet, hogy nem volt helyes és elegáns (444.hu)
A miniszter a kormányinfón hajthatatlan volt abban, hogy nem egy évre kaptunk mentességet az amerikaiaktól, hiába állítja ezt az amerikai külügyminiszter is. Drogokról is bőven volt szó a kormányinfón.
nov. 13
13:12
Gyürk András: A Bizottságnak választ kell adnia arra, hogy az ukrán háborús maffia az európai adófizetők pénzére is rátette-e a kezét (vasárnap.hu)
Az ukrán "háborús maffia" uniós energetikai támogatásokra is rátehette a kezét – közölte Gyürk András, a Fidesz európai parlamenti (EP-) képviselője csütörtökön az MTI-vel. Azt írta, a legújabb ukrajnai korrupciós botrány kapcsán nyilvánosságra került, hogy az ország energiaszektorában több ukrán miniszter és a Naftogaz ukrán állami olaj- és gázvál
nov. 13
13:12
Ismét összefog a GFE gyulai campusa (Gyulatelevízió)
Már várják a felajánlások a Gál Ferenc Egyetem gyulai karán működő Jószolgálati Irodában. Az idén három országos adománygyűjtő akcióhoz is csatlakozik a fürdővárosi campus. A Gál Ferenc Egyetemen több éves múltra tekint vissza a Jószolgálati Iroda működése, aminek köszönhetően már számos ügy érdekében fogtak össze, és másokat is erre biztattak, f
nov. 13
13:18
Mindenkit érintő engedélyt adott Orbán Viktor egy hozzászólásban (hirado.hu)
Nagy segítség ez a magyar családoknak!
nov. 13
13:18
A Forbes kommentszekciójában tűnt fel Orbán Viktor (BorsOnline)
A miniszterelnök mindenkinek engedélyt adott. Mint mondta: szabadság van!
nov. 13
13:24
Gulyás Gergely: a rendszerváltás óta nem voltak hasonlóan jók az amerikai-magyar kapcsolatok (vasárnap.hu)
A rendszerváltás óta nem voltak hasonlóan jók az amerikai-magyar kapcsolatok – jelentette ki a Miniszterelnökséget vezető miniszter a múlt heti amerikai-magyar csúcstalálkozót értékelve csütörtökön Budapesten, a Kormányinfón. Gulyás Gergely a találkozó legfőbb eredményének a rezsicsökkentés megvédését nevezte, megerősítve, hogy Magyarország teljes
nov. 13
13:36
Magyar Péter a 24.hu-nak: A rendszer a velejéig romlott, nem reformálható meg (Telex)
A Tisza Párt vezetője Orbán Viktorról és Gulyás Gergelyről is beszélt a 24.hu-nak adott interjújában.
nov. 13
13:36
Ismét itt a rövidfilmek hosszú napja: 21. Pannonfíling Mozgóképes Találkozó (vehir.hu)
Animációs filmek, kisjátékfilmek és dokumentumfilm is szerepel 21. Pannonfíling Mozgóképes Találkozó programjában, amelyet november 22-én, szombaton rendeznek meg Veszprémben, a FOTON Audiovizuális Centrumban.
nov. 13
13:42
Kormányinfó: hogyan menekülhetett el az egyetlen elszámoltatott politikus, aki letöltendő börtönt kapott? (444.hu)
A Békemenet számháborújáról, az MSZP-s Fürst György Izraelbe szökéséről, Hilarion metropolita magyar állampolgárságáról, Németh Balázs tiszás aktivistát fenyegető videójáról és a civil szervezeteknek szánt fideszes kampányolásról kérdeztük Gulyás Gergelyt a Kormányinfón. A Miniszterelnökséget vezető miniszter egy kérdésünkre válaszolva azt mondta,
nov. 13
13:42
Amerikai külügyminiszter: egy évre kapott mentességet Magyarország a szankciók alól (SzMo)
A magyar kormány eddig időkorlát nélküli mentességről beszélt. Gulyás Gergely szerint a megállapodás egyértelmű és világos volt, mégis mást állítanak, mint Marco Rubio.
nov. 13
13:54
Mészáros Lőrincet tűzoltóautóval fotózták, mutatjuk, miért (Blikk)
A Bicskei Önkéntes Tűzoltóság egy új, korszerű gyorsbeavatkozó járművel gazdagodott, amelyet a Mészáros Csoporthoz tartozó MKIF Zrt. és a vállalatcsoport karitatív tevékenységét koordináló Pro Filii Alapítvány közös támogatásával szereztek be. A 23 millió forintos adomány jelentősen hozzájárul a szervezet mindennapi életmentő munkájához.
nov. 13
14:00
Döntött az RTL ByeAlex ügyében, kiderült, maradhat-e a Csillag Születikben (ATV)
A csatorna reagált, miután tegnap kábítószert találtak ByeAlex lakásán.
nov. 13
14:00
Magyar Péter: Gulyás Gergőt lassan megfőzték, mint a békát, és bátor digitális harcos lett, aki épp letiltott a Facebookjáról (444.hu)
Magyar Péterrel portréinterjú készült a 24.hu-n, melyben feltették többek között a kérdést, hogy nem fogják-e a fideszes vezetésű intézmények ellehetetleníteni a Tisza esetleges győzelmét, és az is szóba került, fél-e, ha egyszer maffiának tartja a Fideszt.
nov. 13
14:00
Megszólalt Sebestyén Balázs a hazai drogbotrányokról: sok csontváz hull még ki a szekrényből (Pénzcentrum)
Sebestyén Balázs reggeli műsorában reagált arra, hogy a rendőrség házkutatást tartott ByeAlex otthonában.
nov. 13
14:00
Gulyás Gergely nem hisz Marco Rubiónak: állítja, nincs időkorlát a szankciómentességre, hiába mondanak mást az amerikaiak (SzMo)
A miniszter szerint a megállapodás egyértelmű és világos volt. Noha az amerikai külügyminisztérium szerint egyéves haladékot kaptunk, Gulyás azt mondja, Orbán és Trump találkozóján nem ez hangzott el.
nov. 13
14:00
Legalább egy fél évbe telt, mire elkészült a szakértői vélemény az újdörögdi kézigránátos baleset ügyében (Telex)
Azt még mindig nem tudni, hogyan folytatódik a gondatlan veszélyeztetés miatt indult eljárás.
nov. 13
14:00
Jézus Krisztus az igazi forráspont – tapasztaljuk ezt meg közösségben is a 2025-ös Forrásponton! (vasárnap.hu)
Jézus az alábbi szavakat intézte a samáriai asszonynak, amikor egy kút mellett beszélgettek: "Aki ebből a vízből iszik, ismét megszomjazik; de aki abból a vízből iszik, amelyet én adok neki, nem szomjazik meg soha, hanem az a víz, amelyet én adok neki, örök életre szökellő víz forrásává lesz benne." (János 4,13–14) Zenés dicsőítésre, tanúságtételek
nov. 13
14:00
Napok kérdése és betör az első télies fordulat Magyarországra a szezonban: Ekkorra ígér havazást a meteorológia (Most Hír)
Időjárás: Ködös, párás, felhős az idő, szóval ami épp Magyarországon van, az a hamisítatlan ősz.
nov. 13
14:06
Új, mentést segítő járművet kapott a Bicskei Önkéntes Tűzoltóság (Demokrata)
A 23 millió forintos adomány a szervezet mindennapi munkájához nyújt segítséget.
nov. 13
14:12
A szegedi lézeres kutatóközpontba látogatott a köztársasági elnök (Demokrata)
Sulyok Tamás kifejtette, Magyarország büszke arra, hogy az ELI-ALPS itt működik.
nov. 13
14:12
Nagy bejelentést tett csütörötkön Mészáros Lőrinc (Most Hír)
Mészáros Lőrinc, Magyarország leggazdagabb embere megszólalt.
nov. 13
14:12
Februárban érkezik a 14. havi nyugdíj első részlete (vehir.hu)
A kormány döntött a 14. havi nyugdíj bevezetéséről, amely részletekben történik majd - jelentette ki a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön.
nov. 13
14:18
Rónai Egon: Szépítettem akaratomon kívül a gyermekszegénységi adatokat (444.hu)
Rónai Egont az Orbán-interjú óta azzal vádolják a kormány propagandistái, hogy álhírrel zavarta össze a miniszterelnököt. A műsorvezető most helyesbített, de nem úgy, ahogy azt a propaganda elvárta volna.
nov. 13
14:18
Ennyi nyugdíjat kapsz valójában 2026 februárjában a 14. havi nyugdíj miatt (Most Hír)
A kormány döntött a 14. havi nyugdíj bevezetéséről, amely részletekben történik majd - jelentette ki a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön Budapesten, a Kormányinfón. Gulyás Gergely tájékoztatása szerint a szerdai kormányülésen döntés született a nevelőszülők járandóságának emeléséről is.
nov. 13
14:30
Dróneső az ukránokra – Egy rakétát és több mint 130 drónt vetett be az éjjel az orosz hadsereg (vasárnap.hu)
Az orosz hadsereg egy Iszkander típusú ballisztikus rakétával és 138 csapásmérő, valamint álcadrónnal támadott ukrajnai célpontokat csütörtökre virradóra, többen megsebesültek, és energetikai és infrastrukturális létesítmények rongálódtak meg a légicsapásokban – közölték katonai és helyhatósági források jelentései alapján ukrán hírügynökségek és hí
nov. 13
14:42
Gulyás Gergely egyszerűen letagadta a Kubatov-lista létezését (444.hu)
A szavak ereje ide kevés.
nov. 13
14:54
Rakéták, bizalom, technológia – történelmi mélységű együttműködés Amerikával (Demokrata)
Orbán Viktor és Donald Trump találkozója a védelmi együttműködés és a fegyverbeszerzések szempontjából is mérföldkő.
nov. 13
14:54
Az ellenzéki szavazók izgalomban tartása lehet az elnöki rendszer lebegtetésének célja (Telex)
Először még ellenzékben, 2008-ban merült fel komolyabban, hogy parlamentáris helyett elnöki rendszerben kéne vezetni az országot, most legutóbb az ATV-s interjúban. Orbán ismét nyitva hagyta a kérdést.
nov. 13
14:56
Orbán Viktor lerántotta a leplet a híres jegyzeteiről (Demokrata)
Most minden kiderült.
nov. 13
15:00
A magyarok többsége szerint sikeres volt a Trump–Orbán-csúcstalálkozó (Demokrata)
Orbán Viktornak sikerült olyan eredményt elérnie az amerikai elnökkel folytatott tárgyaláson, ami jó az országnak.
nov. 13
15:06
Orbán Viktor tiszta vizet öntött a pohárba: ezer milliárdokkal támogatták Budapestet (BorsOnline)
Akármit is mond Karácsony Gergely, a kormány ezer milliárdos nagyságrendben támogatta Budapestet.
nov. 13
15:18
Döntött a kormány: 300 ezer család kap segítséget, tízmilliárdok maradnak a kasszában (ATV)
Kiderült, meddig hosszabbítják meg az intézkedést, családok százezreinek ígértek ezzel segítséget.
nov. 13
15:18
Egzotikus és vadon élő állatokkal bővült a Közös ügyünk az állatvédelem Alapítvány egyik legsikeresebb programja (vehir.hu)
A 2023-ban indított, Ovádi Péter, állatvédelemért felelős kormánybiztos támogatásával létrejött programsorozat célja nem csupán az, hogy a gyerekek közel kerüljenek ezekhez a különleges teremtményekhez, hanem hogy az élménypedagógia módszerével tanuljanak a felelősségteljes állattartásról, az empátiáról és az élőlények tiszteletéről – írja közlemén
nov. 13
15:24
Orbán Viktor: Bármit is mond most a főváros vezetése, ez tény (Metropol)
Fontos dolgot tisztázott a miniszterelnök.

Keresés