Magyar Péter és Tarr Zoltán a magyar parlamentben (illetve a kormányban) folytatják, a helyükre új képviselőket kellett a pártnak jelölnie. A Tisza EP-delegációját a jövőben Lakos Eszter vezeti majd.
Megérkezhet az igazi nyárias idő a pünkösdi hosszú hétvégére, több helyen 25 fok fölé emelkedhet a hőmérséklet az Időkép friss előrejelzése szerint. A jelenlegi számítások alapján a hét eleji csapadékos, szeles idő után fokozatos melegedés kezdődik Magyarországon.
Nemzetközi szintű közegészségügyi vészhelyzetet hirdetett ki vasárnap az Egészségügyi Világszervezet (WHO) a Kongói Demokratikus Köztársaságban és Ugandában megjelent ebolajárvány miatt. Tedrosz Adhanom Gebrejeszusz, a WHO főigazgatója közölte, hogy nem pandémiás vészhelyzetet hirdetnek, mert annak a feltételei pillanatnyilag nem teljesülnek. Az in
A miniszterelnök vasárnap jelentette be, hogy Bogdán Csaba és Weisz Viktor veszi át az ő és Tarr Zoltán megüresedő európai parlamenti mandátumát. Bogdán Csaba 2025 áprilisában még nyilvánosan kritizálta, hogy a pártelnök felvette a képviselői helyét Brüsszelben.
Bóka János volt uniós ügyekért felelős miniszter szerint a Fideszre "ráégett" a korrupció és a luxizás, és a párt nem egyszerűen választást vesztett, hanem valamit alapvetően félreértett az ország állapotából: nem látták azt a nagyjából egymilliós választói tömeget, amely végül a Tiszához ment. "Az első feladat az, hogy helyreállítsuk a valóságérzé
Vasárnap délelőtt elkezdődött a Március 15. utcai sportcsarnokban az első Veszprémi Kézilabdázás Napja, ami nem túlzás, egy olyan ünnep, amit Veszprémben értenek meg igazán az emberek.
Várja a minél előbbi szakmai egyeztetés megkezdését a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) az oktatásban és a társterületeken felelős kormánytagokkal – fogalmazták meg a szervezet tagjai 44. kongresszusuk zárónyilatkozatában.
Kert Attila szerint a szerkesztőségben utasításba kapták a Magyar Péter elleni karaktergyilkosságok szóhasználatát. A szakember úgy véli, a műsor színvonala a politikai kommunikáció leegyszerűsödésével párhuzamosan zuhant a mélybe.
Az Európai Unió statisztikai hivatala közzétette a 2025-ös felmérését az online gyűlöletbeszédről, amelyben Magyarország vezeti a 20 adatközlő tagállam listáját. A magyar internetezők 60,9 százaléka számolt be arról, hogy találkozott ilyen tartalommal.
A tetőtéri bírói klub, amely nem elnöki lakosztály, már a korábbi tervekben is szerepelt, nincs szivarszoba, nincs elnöki lakosztály, és a Kúria nem rendelt carrarai márványt.
Budakalász önkormányzata a Duna Menti Regionális Vízművel állapodott meg a szabálytalan építkezések megfékezéséről. A döntés értelmében a helyi építési szabályokat megsértő, több lakássá átalakított ingatlanok nem kaphatnak víziközmű-bekötési engedélyt.
"Magyar Péter miniszterelnök Sulyok Tamás, és a magyar Nobel-díjas Krausz Ferenc után ma egy újabb köztiszteletben álló személy, Varga Zs. András kúriai elnök ellen intézett méltatlan támadást" – közölte Gulyás Gergely Fidesz-frakcióvezető, aki szerint a Tiszának és a kormányfőnek a "napi politikai hergelés" helyett a kormányzásra kellene koncentrá
Balási Zsolt, a Hold Alapkezelő elemzője szerint a piacok a politikai változásokat árazzák, ezért erősödik a magyar deviza. A befektetők egy EU-barátabb, kiszámíthatóbb gazdasági pályára számítanak a jövőben.
A Tisza Párt képviselői egy szakértői egyeztetés után jelentették be, hogy fellépnek a Balaton-parti építkezések ellen. Szerintük a jelenlegi kormányrendelet nem a közérdeket szolgálja, hanem a luxusberuházásoknak kedvez.
Az Öko-Plan Egyesület a Nemzeti Kulturális Alaptól jutott a pénzhez, a szervezet a térség korábbi fideszes képviselőjéhez, Szabó Zsolthoz köthető. Egy másik, szintén a politikushoz kapcsolt alapítvány is több tízmillió forint állami támogatást kapott.
Gajdos László élő környezetért felelős miniszter, a Nyíregyházi Állatpark korábbi igazgatója egy videóban mutatta be az utódát, aki 30 év sikeres munkáját viheti tovább.
Az oknyomozó újságíró szerint a Magyar Péter vezette kormány hamarosan egy listát kaphat a diplomáciai fedésben működő orosz hírszerzőkről. A lépés szakítana az Orbán-kormány alatt folytatott "csendes kiutasítási" gyakorlattal, amely Panyi szerint a Kreml ingerlését akarta elkerülni.
Miután szombaton Havasi Bertalan, Orbán Viktor volt sajtófőnöke a Karmelita-bejáráson szóváltásba keveredett Magyar Péterrel, a kormányfő azonnali hatállyal felmentette helyettes államtitkári pozíciójából. Ezután többen is úgy vélték, hogy a Magyar Közlönyben is megjelent felmentő határozat nem érvényes, erre most a miniszterelnök is reagált – mint
A Fidesz frakcióvezetője közösségi oldalán bírálta Magyar Péter miniszterelnököt, amiért az támadta Varga Zs. András kúriai elnököt. Szerinte az új kormány ezzel a független bírósági rendszert akarja a saját irányítása alá vonni.
A Nyugat-Magyarország sok települését érintő, Ausztriából származó azbesztszennyezés miatt kérdésessé vált, hogy vajon megtarthatóak-e az országos horgászversenyek Lukácsházán.
Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Kabinetiroda - akkor még - helyettes államtitkára a Karmelita tetején provokálta Magyar Péter miniszterelnököt. A szóváltást követően Havasit még aznap este, a Magyar Közlöny különkiadásában megjelent határozattal mentették fel.
A miniszterelnök reagált arra, hogy több fideszes politikus is jogilag vitatta Havasi eltávolítását, majd törölték a kritikus posztjaikat. A vita akkor dőlt el, amikor kiderült, a felmentést javasló miniszteri pozíció jogilag még létezik, csak már más tölti be.
Videót tett közzé Magyar Péter miniszterelnök: az eddigi építési és közlekedési minisztérium épületében, ahol mostantól a Miniszterelnökség működik, többek között rengeteg Fidesz-pártszóróanyagot találtak. Mint fogalmazott, tiltott pártfinanszírozás és más bűncselekmények miatt feljelentést tesznek.
A Fidesz frakcióvezetője egy vasárnapi posztban reagált a felmentési ügyre. A politikus közölte: bár a munkatársai törölték korábbi posztját, fenntartja, hogy Havasi Bertalan kirúgása jogszerűtlen volt.
Jakob Söderqvist nyerte a Tour de Hongrie országúti kerékpáros körversenyt, amelynek vasárnapi záróetapján Tim Merlier diadalmaskodott. Az összetett legjobb magyarjaként a kilencedik Valter Attila érdemelte ki a fehér, Fetter Erik pedig a legjobb hegyi menőnek járó piros trikót.
Szél Bernadett volt országgyűlési képviselő reagált arra, hogy egyesek szerint Magyar Péter túl keményen bánik a fideszes politikusokkal. Szerinte a megbocsátás csak a megbűnhődés után jöhet, a volt kormánypárt politikusai most kapják vissza, amit éveken át másoknak okoztak.
Már gőzerővel szervezik Erdélyben a "tiszás Tusványost", már a helyszín és az időpont is megvan lapinformációk szerint, a szervezők szerint "egy nyitott és párbeszédre épülő tábort szeretnének létrehozni."
Gajdos László bejelentette, hogy Dr. Bögi Viktória Fejér megyei képviselő lesz a parlamenti államtitkára. A miniszter szerint a jogász háttere a garancia a "magas vitakultúrájú és fegyelmezett" képviseletre.
Hallgassa meg a legfrissebb híreket, tényleg csak pár perc! A közélet, gazdaság aktuális híreiről, a társadalmat érintő változásokról röviden szól a friss hírek podcastunk.
Ezek voltak a legfontosabb, legérdekesebb, na meg legolvasottabb hírek a Pénzcentrumon 2026-os év 20. hetében. A teljes írás elolvasásához kattints a képes kiajánlókra!
A kétgólos idegenbeli vereséget követően vasárnap Veszprémben 31-30-ra legyőzte Szerbiát a magyar férfi kézilabda-válogatott, ám összesítésben alulmaradt, így jelen állás szerint nem jutott ki a 2027-es, németországi világbajnokságra.
Szimpla provokációnak gondolja Havasi Bertalan részéről a tetőteraszon történteket Horn Gábor, aki szerint Magyar Péternek helyre kell tenni ezeket a dolgokat.
Molnár Áron színész-aktivista állítja, hogy a Nemzeti Kulturális Alap körüli botrányban új, súlyos bizonyíték került elő. A színész szerint az anyagok már a hatóságoknál vannak, és tiltott kampányfinanszírozást igazolhatnak.
Az Egyesült Államok és Kuba közötti feszültség tovább nőhet, miután a Reuters értesülése szerint a Trump-adminiszáció vádat készül emelni Raúl Castro korábbi kubai elnök ellen. A tervezett eljárás a kubai vezetés és az amerikai hírszerzés közötti konfliktus újabb súlyos fordulatának számít.