Különleges összművészeti fesztivál költözött a Kőbányai Sörgyár alatti hatalmas alagútrendszerbe, ahol fényinstallációk, koncertek és óriási villámok várták a látogatókat. A 32 kilométer hosszú labirintusban nemcsak a múlt emlékei, hanem a jövő technológiái és kortárs performanszok is megelevenedtek.
Országos, kiemelt szamóca-ellenőrzést rendelt el a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) a fogyasztók védelme érdekében - közölte az NKFH csütörtökön az MTI-vel.
Az országgyűlési választások lezárultával több tucat képviselő kényszerül arra, hogy végleg elhagyja a politikai életet, és leadja a parlamenti belépőjét. Olyan neveknek kell most munka után nézniük, mint a mandátumáról lemondó Rogán Antal, Nagy Márton vagy Kövér László, de a parlamentből kieső ellenzéki térfélről is olyan veteránok távoznak, mint
Hallgassa meg a legfrissebb híreket, tényleg csak pár perc! A közélet, gazdaság aktuális híreiről, a társadalmat érintő változásokról röviden szól a friss hírek podcastunk.
Egyetlen ellenzéki jelölt sem indul a jövő vasárnapi időközi önkormányzati választáson Esztergomban, így a Fidesz-KDNP jelöltje ellenfél nélkül vág neki a voksolásnak.
Panyi Szabolcs értesülései szerint egy külföldi tulajdonú magyarországi pénzintézet mintegy 30 millió eurót zárolt egy, az Orbán-rendszer médiaműveleteiben érintett cég számláin.
Illegális bázisugrást hajtott végre egy külföldi fiatalember Budapest legmagasabb épületéről, a MOL-toronyról. A férfi kedd délután a kilátóteraszról vetette magát a mélybe, majd ejtőernyővel épségben landolt a közeli területen.
Sorban nyílnak a fővárosi strandok, ennek menetrendjét Szűts Ildikó, a Budapest Gyógyfürdői és Hévízei Zrt. vezérigazgatója ismertette az InfoRádió Aréna című műsorában. Beszámolt az áremelés mértékéről is.
A lap forrásai szerint a Fidesz választmányi ülésén nem került sor szavazásra Orbán Viktor pártelnöki lemondásáról. A nyilvános kommunikáció ezzel szemben arról szólt, hogy a testület nem fogadta el a felajánlást.
Bár egyes strandok már a hétvégén megnyitnak, többségük a hónap második felétől vagy június elejétől várja a látogatókat; a belépőárak mérsékelten emelkedhetnek az idén.
Hoztunk egy tippet, hogy mivel váltsd ki a drága öblítőt. Megnéztük az eddigi vásárlók véleményét, számoltunk és azt is megmondjuk, szerintünk kinek éri meg az Aldi saját márkás termékét megvenni.
A Magyar Kétfarkú Kutya Párt 686 milliós kampánytartozással küzd, ezért Nagy Dávid bejelentkezett a Tisza Párt által visszautalásra ítélt 100 millió forintra. A párt jelenleg nagyjából 240 millió forinttal számol, a hiányzó összeget adományokból és segélykoncertekből próbálják előteremteni.
egyik legikonikusabb közlekedési eszköze, a kisföldalatti ma ünnepli fennállásának 130. évfordulóját. Az M1-es metróvonal, hivatalos nevén a millenniumi földalatti vasút, nemcsak a főváros egyik legismertebb jelképe, hanem valódi közlekedéstörténeti különlegesség is, ugyanis ez volt a kontinens első föld alatti vasútja.
Rónai Egon vendége ezúttal Olekszij Anton, az Oeconomus junior elemzője volt, akivel az orosz kőolaj és földgáz Európába jutásához szükséges ellentmondásos útvonalairól beszélgettek.
A Tisza Párt második frakcióülése után felvázolták a kormányzás prioritásait, amelyek sorában az elszámoltatás áll az első helyen. Emellett kiemelt cél a jogállam helyreállítása és az uniós források hazahozatala.
A leköszönő belügyi államtitkár egy posztban bírálta a TISZA Párt jelöltjét, Pósfai Gábort. Szerinte a Decathlon korábbi vezetője a párthűség miatt kerülhet pozícióba, ahogy korábban Lamperth Mónika és Kuncze Gábor is.
Úgy tűnik, Orbán Viktor leköszönő miniszterelnök mégsem ajánlotta fel lemondását az április 12-i súlyos választási vereség után, hiába állította azt, hogy szavazás történt az ügyben.
A leköszönő miniszterelnök arról tájékoztatta a köztársasági elnököt, hogy a kabinet nem tartja be a gyermekvédelmi törvényről hozott uniós ítéletet. A bíróság szerint a jogszabály diszkriminatív és sérti az EU alapértékeit.
Pontosan egy hét múlva, május 9-én tartja az alakuló ülését a rendszerváltó Országgyűlés, amelyre korábbi ígéretem szerint meghívtam a sükösdi Sugó Tamburazenekart - írta Magyar Péter leendő miniszterelnök a Facebookon.
Orbán Viktor távozó kormányfő hosszú levélben tájékoztatta Sulyok Tamás köztársasági elnököt arról, hogy Magyarország kormánya nem hajtja végre az Európai Unió Bíróságának döntését, amely kimondta, hogy a gyermekvédelminek nevezett törvény módosítása sérti az uniós jogot. A levelet Gulyás Gergely, a Fidesz-frakció leendő vezetője tette közzé a közö
A politikus részletes menetrendet közölt a május 9-i országgyűlési alakuló ülés és miniszterelnöki beiktatása napjára. Az eseményeket a Kossuth téren kivetítőkön is követhetik, a napot pedig a sükösdi Sugo Tamburazenekar koncertje és közös tánc zárja.
Orbán Viktor miniszterelnök hivatalos levélben tájékoztatta Sulyok Tamás köztársasági elnököt arról, hogy Magyarország kormánya nem hajtja végre az Európai Unió Bíróságának a 2021-es gyermekvédelmi törvényt elmarasztaló ítéletét. A kormányfő szerint a bíróság politikai döntést hozott, amely sérti Magyarország szuverenitását és az Alaptörvényben rög
Pontosan egy hét múlva, május 9-én tartja az alakuló ülését a rendszerváltó Országgyűlés, amelyre korábbi ígéretem szerint meghívtam a sükösdi Sugó Tamburazenekart - írta Magyar Péter leendő miniszterelnök szombaton a Facebookon.
A Debrecen-Nyíregyháza vasúti fejlesztésre és a budapesti körvasútra vonatkozó tenderek visszavonásával 280 milliárd uniós támogatástól eshet el a Tisza-kormány Vitézy szerint.
Ónodi-Jánoskúti Máté öt gólja és hat gólpassza ellenére az USAM Nimes Gard 33-28-ra kikapott a Sélestat Alsace HB otthonában a francia férfi kézilabda-bajnokság pénteki játéknapján.