Egy kutatás azt vizsgálta, hogyan lehet úgy előállítani a biomasszát, hogy közben hosszú távon is megőrizzük a természeti erőforrásokat. A biomassza iránti kereslet folyamatosan nő, ami társadalmi, gazdasági és környezeti kockázatokat is jelent.
Éles hangvételű beszédet tartott Hubertus Paetow, a Német Mezőgazdasági Társaság (Dlg) elnöke. Úgy fogalmazott: a Zöld Megállapodás (Green Deal) politikai, gazdasági és kommunikációs értelemben is megbukott, és ideje visszatérni ahhoz, ami valóban működőképes: a termelékeny, innovációra épülő agrárgazdasághoz.
Áramszünet, zsarolóvírus, adatvesztés – csak pár példa arra, milyen váratlan akadályok adódhatnak a digitális térben, melyek a vállalkozások számára akár végzetes következményekkel is járhatnak. Ezekkel a problémákkal ráadásul gyakran saját szakértő IT csapat nélkül kell a vállalkozóknak megbirkózniuk. Éppen ezért nem meglepő, hogy a Telekom kutatá
A tegnap esti Magyar Közlönyben megjelent kormányrendeletek értelmében változik az önkéntes nyugdíjpénztárak, valamint az egészség- és önsegélyező pénztárak szabályozása.
Néhány hónapja jelentős hullámokat vetett a hazai médiában az új magyar kriptotörvény, amely egy félreérthető címlapnak köszönhetően sokaknál kiverte a biztosítékot: „Börtön járhat a kriptokereskedelemért!” – szóltak a hangzatos, kattintásvadász címek. A Jazzy rádió Business Class műsorában Suppan Márton, a Peak alapító-vezérigazgatója tette helyre
Megújult formában bővíti értékesítőhálózatát a Szerencsejáték Zrt: új helyszíneken, a megszokottól eltérő módon biztosít lehetőséget a játékosainak a felelős játék élményére. A Szerencsejáték Zrt célja, hogy a játékosok a megszokott ügyfélélményt kaphassák meg egy új környezetben.
NAV: szeptemberben 123 ezren érvényesítették a csed, a gyed és az örökbefogadási díj kedvezményétAz idei év júliusától vált szja-mentessé a csecsemőgondozási (csed), a gyermekgondozási (gyed) és az örökbefogadói díj. A könnyítés szeptemberben több mint 123 ezer magánszemélynél összesen 46,2 milliárd forintot is meghaladó adóalap-kedvezményt jelente
A kisvállalkozások ma kemény versenyben próbálnak láthatóvá válni. A digitális hirdetések ára emelkedik, az algoritmusok folyamatosan változnak, az online jelenlét fenntartása pedig egyre nagyobb idő- és pénzbefektetést igényel. A fizikai megjelenés viszont továbbra is a legegyszerűbb és legstabilabb módja annak, hogy egy vállalkozás megragadja a f
Az egy évvel korábbinál 17,6, az előző havinál 16,4 százalékkal volt nagyobb az építőipari termelés volumene 2025. szeptemberben – tájékoztatott a statisztikai hivatal.
Hivatalossá vált a kormány rendelete, amely felülírja a 2026-os központi költségvetésről és a banki extraprofitadóról szóló törvényt. A döntés alapján a kabinet akár 860 milliárd forintot is átcsoportosíthat, és a pénzintézetek különadóját emelve finanszírozza a béremeléseket és támogatásokat.
Az idei évben több fontos állattenyésztési jogcím keretösszege emelkedik annak érdekében, hogy tovább erősödjön a gazdálkodók pénzügyi biztonsága és az állatjóléti feltételek javítása.
Alkoholmentes italok nem értékesíthetők ginként, ez a megnevezés egy adott alkoholtartalmú ital számára van fenntartva – mondta ki friss ítéletében az Európai Unió Bírósága.
A kormány a 2025-ös és 2026-os költségvetési hiánycélt is a GDP 5%-ára emeli, illetve megduplázza a bankadóból várhatóan befolyó összeget – jelentette be hétfőn egy háttérbeszélgetésen Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter. A politikus arról is beszélt, hogy a többletkiadást jórészt devizakötvény-kibocsátásból fedeznék várhatóan az év elején. Ez vi
Az AI korában nem meglepő módon a HR szerepe radikálisan átalakul, ami óhatatlanul hívja életre az igényt, hogy támogató funkcióból stratégiai szintű hajtóerővé avanzsáljon. Illés Kata, AI architect, az Indivizo Zrt. alapító-tulajdonosa úgy véli, hogy a vállalatoknak nemcsak az automatizálás és a hatékonyság kényszereire kell reagálniuk, hanem arra
A címer nem csupán dísz lehet, talán néha ez eléggé feltűnő is, máskor kevésbé. A futballklubok emblémái gyakran mélyebb történetet hordoznak, mint gondolnánk. Mit keres egy görög mitológiai hős Amszterdamban, miért lett egy bikából J betű, és hogyan érkezett egy svéd hajóval a kék-sárga mez Buenos Airesbe? Három fociklub, három címer, három történ
A Lounge Group kommunikációs ügynöksége és a Magyar Posta közös „Postásnak lenni nem küzdősport!” kampánya elnyerte az ICCO Global Awards 2025 Campaign of the Year: Europe kategóriájának fődíját a november 12-i, Mumbaiban megrendezett díjátadón.
Megnyílt az esélye, hogy visszakerüljön Magyarországra a hatóságok megtévesztésével Ausztriába vitt műalkotás. Mi történt? A bécsi ügyészség Magyarország kérésére elrendelte Gustav Klimt osztrák festő Afrikai herceg című képének lefoglalását – írja a hvg.hu az osztrák ZiB2 hírműsor alapján. A művet Magyarországról vitték Ausztriába, de az exporteng
A regionális olajrészvények múltbeli szereplését vizsgálva jól látható, hogy mennyire alulteljesítő volt a Mol az Orlennel szemben az elmúlt 12 hónapban. Míg a lengyel cég részvényára több mint duplázódott (a teljes, osztalékkal növelt, euróban számolt hozam 137 százalék volt), addig a Mol alig 37 százalékkal tudott csak nőni (teljes, osztalékkal n
Magyarországon a Ford szeptember végéig a legkelendőbb autómárka a teljes piacot nézve – nyilatkozta lapunknak Lajtner Tamás. A Ford Magyarország kommunikációs vezetőjével az elektromos autók volumennövekedéséről, a flottapiacról és a modellpaletta frissüléséről is beszéltünk. - Több milliárd dollárt önt a Ford az európai teljesítménye fokozásába.
A mesterséges intelligencia fejlődésében új korszak kezdődött. Megjelent az agentic AI, vagyis az ügynökalapú mesterséges intelligencia, amely már nem csupán válaszokat ad, hanem „digitális munkatársként” képes önállóan tervezni, cselekedni és tanulni. Ezek a rendszerek nem egyszerű eszközök többé, hanem aktív szereplők, amelyek emberi közreműködés
Bár sokan úgy gondolják, hogy a téli hónapokban a fű „úgyis alszik”, valójában ebben az időszakban is számos olyan tényező van, amely hosszú távon károsíthatja a gyepet.
Két brit legenda, két eltérő zenei világ – a Dire Straits és a Pink Floyd évtizedek óta formálják a rockzene történetét. Az egyik a letisztult gitárhangzás és az emberközeli történetmesélés mestere, a másik a hang és látvány határait feszegető, filozofikus rockszimfóniák úttörője. Bár más úton jártak, mindkét zenekar máig rajongók millióit inspirál
2026. január 1-jétől életbe lép az MNB szigorítása, amely jelentősen szűkíti a 600–799 ezer forintos nettó jövedelműek hitelfelvételi lehetőségeit. A bankok a bírálat napján érvényes szabályokat nézik, így aki ebbe a sávba esik, könnyen több milliót bukhat, ha nem még idén adja be a kérelmét.
Sokkal jobb eredménnyel zárta az évet a Spotify, mint amire számított. A zenei streaming platform 2025 harmadik negyedévének jelentése alapján havonta 713 millió aktív felhasználóval és 281 millió előfizetővel büszkélkedhet.
Megjelent a 48/2025. (Xi. 13.) Am rendelet a Magyar Közlönyben, amely a 2025-2027 közötti időszakra meghatározza az állatbetegségek és zoonózisok felszámolására, megelőzésére és ellenőrzésére irányuló nemzeti programok finanszírozásának részletes szabályait. A hároméves keretrendszerre azért volt szükség, mert Magyarország 2025. január 30-án új tám
Tovább nőtt a hazai kitermelés földgázból és kőolajból, a tavaly január-szeptemberi adatokat meghaladó mennyiségeket hoztak felszínre szénhidrogénekből az idei első három negyedévben.
Európában megtorpant a hőszivattyúk terjedése, mert a bizonytalan támogatási rendszerek és a magas villamosenergia-árak sok helyen továbbra is a gázfűtést teszik olcsóbbá. Bár egyes országokban – például Írországban – az új építésű házaknál már szinte teljes az átállás, az EU 2030-as céljaihoz kontinensszerte gyorsabb ütemre lenne szükség.
Miután évekig az Egyesült Államok legnagyobb kriptoeszköz-kezelőjeként működött, a Grayscale most a new york-i tőzsdei bevezetésre készül. Újonnan benyújtott, 2025. november 13-i keltezésű beadványában a szabályozó hatóságoktól kér engedélyt a részvények „GRAY” ticker alatti tőzsdei jegyzésére. A döntés előttt azonban még az Egyesült Államok Értékp
Még mindig fával fűt az alsó két jövedelmi tizedbe tartozó háztartások 30-40 százaléka – hívta fel a figyelmet újra a Habitat for Humanity Magyarország jelentése.
Elképesztő adáson vannak túl a Sztárban Sztár All Stars énekesei, a múlt vasárnapi érzelmi hullámvasút után azonban most sincs megállás. A még versenyben lévő hat énekes az izgalmakat maga mögött hagyva már hétfőn belevetette magát a munkába, hiszen ezen a hétvégén is két dallal áll mindenki színpadra: egy egyéni és egy duett produkcióra készülnek
A HungaroMet Nonprofit Zrt. mérései szerint egyetlen zsáknyi avar elégetése is tízszeresére növeli a levegő részecskeszennyezettségét. Kutatások igazolták, hogy a füstben pedig rákkeltő és mérgező vegyületeket is találhatunk. A jó hír: az avar nem szemét, hanem értékes tápanyag. Komposztálva, talajtakaróként visszakerülhet a természet körforgásába