Az Egyesült Államok több szervezetet és olajszállító tankert sújtott szankcióval az Irán elleni olajkereskedelmi tilalom megsértésének elősegítése miatt.
Az orosz jegybank elnöke szerint nincs válságkockázat a banki szektorban, mivel a növekvő rossz hiteleket megfelelően fedezi a bankok 100 milliárd dolláros tőkéje.
Az idén a 22. évét ünneplő Hanság-Fertőmenti Zöldség-Gyümölcs Termelői Értékesítő Szövetkezet sokat változott az elmúlt két évtizedben. A kezdeti hagyma- és ribiszketermesztés helyett mára az alma vette át a vezető szerepet.
Hol, milyen kamattal kaphatsz gyorskölcsönt 1 millió forint összeghatárig, és mennyi idő alatt érkezik meg a pénza számládra? Megnéztük a lehetőségeidet.
Hogyan lehetséges ignorálni a kockázatokat, amikor valami nagyba kezdünk? Kiké a jövő? Kell-e félni a technológiától? Többek közt ezen kérdésekre kereste a választ idén Cannes-ban Peter Jackson legendás filmrendező, Ben Lamm, a Colossal Biosciences alapítója, vezetője, és Chaka Sobhani, a DDB Worldwide vezető kreatívigazgatója.
Az Egyesült Államokban az elemzők által vártnál több új munkahely jött létre júniusban a nem mezőgazdasági ágazatokban, a munkanélküliségi ráta pedig az elemzők által várt emelkedéssel szemben csökkent az előző havihoz képest.
Történelmi csúcson a fenntarthatósági attitűd a hazai cégek körében. A K&H fenntarthatósági index legfrissebb adatai szerint a vállalatvezetők hozzáállása látványosan javult: az attitűd alindex 72 pontra emelkedett. A legnagyobb előrelépés a karbonsemlegességi célok ismeretében és a gazdasági haszon felismerésében történt.
Christine Lagarde, az Európai Központi Bank elnöke szerint az aktuális kamatszint megfelelő, a jegybank pedig "akármi áron" fenntartja a 2%-os inflációs célját. Bár a környezet bizonytalan, az árstabilitásban nem lesz kompromisszum – mondta a német ARD televíziónak adott interjúban.
2025 júliusában ismét mindenki a kockázatos eszközökre figyel: miközben az amerikai S&P 500 részvényindex az elmúlt 10 évben átlagosan 3%-ot erősödött a harmadik negyedév első hónapjában, addig a bitcoin az elmúlt 12 évből csupán háromszor zárta mínuszban a júliust – átlagosan 7%-ot erősödve. A makrogazdasági környezet folyamatosan stabilizálódik,
Pénteken Magyarország északi és nyugati részén záporok, zivatarok alakulhatnak ki, a szél többfelé megerősödik. Szombatra kissé enyhül a kánikula, majd vasárnap visszatér, de a nap második felében újra megjelenhetnek a záporok, viharos széllel kísért zivatarok az északnyugati, nyugati tájakon - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből.
A Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) közzétette 2024-es évre vonatkozó villamosenergia-ellátás minőségét értékelő jelentéseit. A hat elosztói engedélyes és az átviteli rendszerirányító "ötös osztályzatot szereztek", miután az előző évben valamennyi kötelező minőségi előírást teljesítették.
Amerikai cégekkel indít közös projektet Ukrajna: többek között elfogó drónok előállításáról döntöttek. Mi történt? Ukrán-amerikai drónprojektet jelentett be Volodimir Zelenszkij dániai látogatása során – írja a piacesprofit.hu. Az ukrán elnök arról beszélt, hogy a kormányzat több amerikai céggel írt alá megállapodást dróngyártásról – például elfogó
A K&H fenntarthatósági index legfrissebb adatai szerint a vállalatvezetők hozzáállása látványosan javult: az attitűd alindex 72 pontra emelkedett. A legnagyobb előrelépés a karbonsemlegességi célok ismeretében és a gazdasági haszon felismerésében történt.
Az Lmbtq közösségbe tartozó emberekről és támogatóikról készült plakátjaikkal július elejétől július végéig Budapest mellett több vidéki városban is találkozhatunk.
Emelkedéssel zárták a csütörtöki kereskedést a nyugat-európai részvénypiacok: a Stoxx600 Europe, a Ftse100 és a DAX egyaránt 0,6%-ot erősödött, miután a vártnál erősebb amerikai munkapiaci jelentés optimizmussal töltötte el a befektetőket.
A tajvani jegybank új szabályozást tervez, amely szerint a külföldi részvénybefektetőknek csak megrendelési igazolás birtokában engedné a tajvani dollár vásárlását – tudták meg bennfentes források. A cél az árfolyam-spekulációk fékezése, miután a helyi deviza az év eleje óta közel 14%-kal erősödött a dollárral szemben.
A minimális áprilisi növekedés után májusban ismét a hazai ipar zsugorodását mérte a Központi Statisztikai Hivatal. Mi történt? Májusban az ipari termelés volumene 2,6 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól – áll a KSH legfrissebb adatközlésében. Nem csak egyéves távlatban, áprilishoz képest is mérséklődött az ipar teljesítménye: a szezonális
A Monte dei Paschi di Siena olasz bank közölte, hogy a rivális Mediobanca 35%-os üzletrészének megszerzése már elegendő lenne a tényleges irányítás átvételéhez, ami növeli a felvásárlási ajánlata sikerének esélyét - írj a Reuters.
Az elemzők által vártnál erőteljesebben csökkentek a német feldolgozóipari megrendelések májusban havi szinten a német szövetségi statisztikai hivatal, a Destatis jelentése szerint.
Orbán Viktor bejelentése alapján 3 százalékos kamatozás mellett kaphatnak lakáscélú jelzáloghitelt azok, akik első ingatlanjukat vásárolnák meg. De mennyit nyerhetnek az érintettek az új kölcsön indulásával? Hogyan hathat az új támogatás a lakáspiacra? Milyen feltételei lehetnek? – írja a Bankmonitor.hu.
Vajon milyenek a mindennapjai egy cukrásznak, aki egy vidéki kisvárosban működteti fagyizóját? Mit szeret leginkább a szakmájában, és süteménykészítés, kávéfőzés mellett még mivel kell foglalkoznia napközben? Erről beszélt a HR Portálnak Kiss Dániel, egy neves lajosmizsei cukrász család második generációs képviselője.
A BNB az elmúlt hónapokban meglepő stabilitást mutatott a kriptopiac megszokott volatilitása ellenére is. Ezt a tartósságot három kulcsfontosságú tényező alapozza meg: a hosszú távú befektetők passzív viselkedése, a BNB Smart Chain ökoszisztémájának dinamikus növekedése, valamint a decentralizált pénzügyi (DeFi) alkalmazások iránti folyamatos keres
A kormány által bejelentett 3 százalékos kedvezményes hitellel kapcsolatban a zenga.hu hirdetési portál állománya alapján megnéztük, a lakásárakhoz képest hol, mekkora részét érintheti a kínálatnak a döntés, és az elmúlt időszak áremelkedésének ellenére, hol jelenthet érdemi segítséget a lakásvásárlásban a frissen bejelentett kedvezmény.
2025. július 15-ig tart a tagdíj-megállapítási időszak az őstermelők és egyéni vállalkozók, illetve gazdálkodó szervezetek számára a Nemzeti Agrárgazdasági Kamaránál.
Feltételek teljesítése nélkül is kaphatunk 5% feletti kamatot lekötött betétünk után, míg bizonyos feltételek teljesítésével akár 8%-os kamat sem elképzelhetetlen - derül ki a Bank360.hu körképéből.
Az Auchan Magyarország 2025-ben is csatlakozik a globális Műanyagmentes július kezdeményezéshez. A vállalat elkötelezett a fenntarthatóság iránt, aminek egyik hangsúlyos eleme a műanyaghasználat csökkentése. A kampány ideje alatt többcsatornás, edukatív és jutalmazó aktivitásokkal ösztönzi vásárlóit a környezettudatosabb döntésekre. A nyereményjáté
Ezer embert és több mint kétszáz munkagépet mozgósítottunk az aszály elleni küzdelemhez - közölte Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán, megerősítve: a gazdáknak ingyen adják a vizet. A miniszterelnök azt követően írt erről, hogy a Bács-Kiskun vármegyei Dunapatajon aszályvédelmi szemlét tartott.
Magyarországra is kötelezően érvényes minőségi munkahelyek kialakításáról szóló szabályokat állít össze az Európai Bizottság, a kezdeményezéshez közösen tettek javaslatot a magyar szakszervezeti szövetségek - közölte a Magyar Szakszervezeti Szövetség csütörtökön az MTI-vel.
Szó Gellért gyerekkori barátjával, a Salgótarján közelében található Eresztvényben nyitja meg különleges étkezdéjét. Mi történt? Szombaton nyit Szó Gellért kétszeres országtorta győztes cukrász saját pizzériája Eresztvényben, írja a 24.hu. A pizzázó a Heaven Bistro nevet kapta. A kiszolgálást egy street food büféskocsi segítségével oldják meg, magu
A Bitcoin rövid időre átlépte a 110 000 dolláros szintet, de az amerikai foglalkoztatási adatok hatására gyorsan visszahúzódott. A befektetők ugyanis már kevés esélyt látnak arra, hogy a Fed szeptember előtt kamatot csökkentene. Forró munkaerőpiaci adatok: rossz hír a Bitcoin bikáknak A júniusi nem mezőgazdasági (nonfarm) munkahelyek száma meghalad
Mára csaknem 25 ezer hallgatója van a Szegedi Tudományegyetemnek, melynek az elsődleges érdeke az államilag finanszírozott helyek feltöltése, de mellette nagyon fontos a fizetős hallgatók toborzása, legyen az hazai vagy külföldi - tudtuk meg Fendler Judit kancellártól, akivel a modellváltás eddigi tapasztalatait értékeltük. Az interjúból kiderült a