Az MNB monetáris tanácsa 6,5 százalékon hagyta a jegybanki alapkamatot. Az okokról az elnök számolt be. Többek között arról, hogy túl magasak az inflációs várakozások – mind a lakosságiak, mind a vállalatiak –, azokat hűteni szükséges.
A Bitcoin legutóbbi visszahúzódása sokakat elbizonytalanított: vajon a 124 500 dolláros árfolyam volt a 2025-ös bikapiac csúcsa? Az elemzők szerint azonban a kép ennél jóval árnyaltabb, és a legtöbb jel arra utal, hogy az út továbbra is nyitva áll egy 150 000 dolláros célár felé. 30/30 csúcsindikátor továbbra is semleges Merlijn The Trader kriptoe
A Soproni Egyetem Magyarországon elsőként vezette be az egész intézményre kiterjedő, szakterületekre szabott Ai-asszisztenseket. Az új megoldások nemcsak az oktatást és a kutatást, hanem az adminisztrációt és az intézményi működést is támogatják. Az intelligens segítők percek alatt képesek elvégezni olyan szakmai feladatokat, amelyek korábban hetek
A Bitwise Asset Management újabb mérföldkőhöz érkezett: a cég hivatalosan benyújtotta az S-1 kérelmet az Egyesült Államok Értékpapír- és Tőzsdefelügyeletéhez (SEC), amelyben engedélyt kér a világ első Chainlink (LINK) spot ETF-jének elindítására. Az alap a LINK token árfolyamát követné, custodianként a Coinbase Custody Trust Company működne, a tran
Az MI a marketingvezetők új stresszforrása: nem a technológia elérhetetlensége okozza a kihívást, hanem az, hogy a vállalatok nehezen tartják a lépést a gyorsan változó elvárásokkal. A sikerhez nem elég új eszközöket bevezetni – kulturális váltásra, szerepek újragondolására és bátor vezetői példamutatásra van szükség.
Továbbra is változatlanul, 6,5%-on hagyta az alapkamatot kedden az MNB Monetáris tanácsa. A jegybank közleményében sincs sok újdonság, továbbra is az óvatos és türelmes megközelítést hangsúlyozzák, a közlemény utolsó része semmit nem változott júliushoz képest.
Úgy tűnik, a kormány plázastop szigorítása mégsem érint annyi piaci szereplőt, mint amire a tervezetből következtetni lehetett. Mi történt? A korábban tervezettnél jóval kisebb körre vonatkozik a plázastop szigorítása – hívta fel a figyelmet a Taylor Wessing nemzetközi ügyvédi iroda friss elemzése. A szeptember 17-én hatályba lépő rendelet végleges
Lezárult a Provident Pénzügyi Zrt által meghirdetett, havi rendszerességű Provident Sajtódíj a Láthatatlanokért pályázat augusztusi fordulója. A díjazott Ch. Gáll András, az Index főmunkatársa lett.
A BiztosDöntés szakértői már korábban felhívták a figyelmet arra, hogy az eredeti rendelet szövege alapján az osztatlan közös tulajdon nem feltétlenül lesz hitelezhető Otthon Start hitellel. A jogalkotó is felismerhette a bizonytalanságot, ezért a tegnap megjelenő módosításban pontosították az erre vonatkozó részt. Ezzel elhárult az akadály az oszt
A 2024-es év vegyes képet mutat. Bár a napraforgó és a repce termelése is visszaesett, az árak jelentős növekedést mutattak – főként a kínálati szűkösség, a nemzetközi trendek és a feldolgozóipar kereslete miatt.
Sajtótájékoztatót tartott a Monetáris Tanács ülése után Varga Mihály, az MNB elnöke jelezte, hogy az inflációs kilátások továbbra sincsenek összhangban a jegybanki céllal, ezért indokolt az eddigi óvatos és türelmes hozzáállás fenntartása.
Az egyik legnagyobb Bitcoin-támogatóként számon tartott Michael Saylor szembement ígéreteivel, és a veterán befektetők kritikája ellenére folytatja az új részvények kibocsátását. Michael Saylor hazudott, tovább hígítja a részvényeket Michael Saylor, a MicroStrategy társalapítója és ügyvezető elnöke újabb részvénykibocsátással hígította a cég papírj
A három vezető közép-kelet-európai olajipari cég az elmúlt hetekben tette közzé 2025 második negyedéves eredményét. A trend egyértelmű volt mindenkinél: a gyengülő olaj- és gázipari fundamentumok szemmel láthatóak a számokon. De azért vannak különbségek, amelyek meghatározóak lehetnek a három vállalat részvényárának alakulására - olvashatjuk az Ers
Az Energiaügyi Minisztérium számítása szerint éves szinten kétmilliárd forintot spórolhatnak az autósok a kormány új döntésével. Mi történt? Szeptembertől kezdve nem kell kényelmi díjat fizetni az online vásárolt autópálya-matricák után – írja a vg.hu. Ez azt is jelenti, hogy az online és üzletekben vásárolt matricák ára egységes lesz. Jelenleg 35
Karola (Pálos Hanna) a Bróker Marcsi sorozatban Marika legjobb barátnője, aki a bankfiókban kerül közel hozzá. Egy harmincas, útkereső nő, aki példaképnek tekinti Marikát, mit sem sejtve annak titkos ügyeiről. Pálos Hanna szerint a barátságuk sorsa szorosan összefonódik azzal az örvénnyel, amibe Marika keveredik, és ez teszi igazán emberivé és élet
Bíróság előtt szeretné elszámoltatni az OpenAI-t és az Apple-t is - állítólagos - versenyellenes lépéseik miatt Elon Musk startupja, az xAI. A Grok modell fejlesztője szerint az Apple kivételezik az OpenAI-jal, háttérmegállapodásuk pedig "bebetonozta a piacokat".
Lengyelországban sokkal olcsóbb az import görögdinnye, mint az előző években. Főleg Magyarországról és Szerbiából érkeznek a lengyel áruhoz képest igen olcsó tételek a nagybani piacokra.
A Magyar Cukrász Ipartestület megorrolt a Lidl-re, amiért az áruházlánc akciósan kínálja az idei országtorta cukormentes változatát, a szervezet a Gazdasági Versenyhivatalt is bevonta az ügy tisztázásába. A Lidl a sajtóban válaszolt a cukrászok panaszára.
Nem változtatott a jegybanki alapkamat 6,5 százalékos szintjén mai ülésén a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa. A döntést követően az MNB honlapján megjelent közlemény szerint a tanács továbbra is szigorú és óvatos monetáris politikát tart szükségesnek.
Az Európai Unióban az orosz állampolgároknak kiadott tartózkodási engedélyek száma visszaesett a háború előtti szintre, derül ki a Verstka Projekt Eurostat adatokra hivatkozó elemzéséből. Messze nem Magyarország a legnépszerűbb célpont az EU-ban az oroszok számára, de 2024-ben itt nőtt a legnagyobb mértékben a kiadott engedélyek száma, amiben Paks
Úgy tűnik, egy ideig nem érkezik Magyarország újabb akkumulátorgyár. Legalábbis Magyar Levente külügyi államtitkár ezt állítja. Mi történt? "Nem zajlik egyeztetés újabb elektromos akkumulátorgyártási kapacitás létrehozásáról" – válaszolta írásban Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium államtitkára Kanász-Nagy Máté független parlamenti
A közös agrárpolitika (KAP) kettes pilléres beruházási támogatásai közül négy terület különösen nagy érdeklődésre tart számot: a kis- és nagy állattartótelep-fejlesztések, valamint a kis- és nagy élelmiszeripari beruházások.
Pálné Dr. Harcsa Mariettával, a Növénydoktor Kft. ügyvezetőjével beszélgettünk a közelgő gazdaságátadási pályázatokról, a legfontosabb tudnivalókról és a sikeres átadás elengedhetetlen lépéseiről.
A Magyar Pálinka Lovagrend által szervezett Pálinka szemináriumon jártunk, amelynek célja a pálinkával kapcsolatos tudásanyag megismertetése, és ezáltal a jövőben megjelenő tudósítások szakmai színvonalának emelése volt.
A Honvédelem tantárgy oktatása egyre nagyobb teret nyer a magyar köznevelésben: a 2025/2026-os tanévtől már 389 középiskolában – 152 gimnáziumban és 237 technikumban – kerül bevezetésre – közölte Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter. A bevezetés folyamatos ütemben zajlik: míg a 2023/24-es tanévben csupán 6 iskola indította el a tantárgy
A Magyar Pálinka Lovagrend által szervezett Pálinka szemináriumon jártunk, amelynek célja a pálinkával kapcsolatos tudásanyag megismertetése, és ezáltal a jövőben megjelenő tudósítások szakmai színvonalának emelése volt.
Az ingatlan.com adatai szerint többen vennének saját célra lakóingatlant, míg a befektetési célú vásárlók aránya csökkent. Ezzel párhuzamosan jelentősen nőtt a lakáshitel-felvételi kedv, az eladó lakások iránti kereslet pedig tovább erősödött.
Az alapkamatot 6,5 százalékon hagyó monetáris tanácsi döntés után tartott elnöki sajtótájékoztató alatt a hazai fizetőeszköz viszonylag jelentősebbet drágult az euróval és a dollárral szemben.
Varga Mihály világossá tette, hogy a lakossági inflációs várakozás kimondottan pesszimista, jóval alacsonyabbak mind a várakozások, mind a jegybanki célszámok.
Van, akinek 2025 valóban repülőrajttal kezdődött: ilyen a Tiborcz István érdekeltségébe tartozó Gránit Bank, amely több rekordot is megdöntött az első félévben. Mi történt? Minden idők legmagasabb féléves eredményét érte el 2025 első felében a Gránit Bank: a 11,6 milliárd forint adózás előtti eredmény közel 20 százalékkal magasabb az egy évvel korá
A kullancslegyek egyre gyakoribb jelenléte figyelhető meg a hazai erdőkben, ami a túrázók számára növekvő kellemetlenséget okoz. Ezek a vérszívó paraziták elsősorban vadon élő állatokon élősködnek, de alkalmanként az embereket is megtámadhatják.
Összhangba kell hozni az Otthon Start program részleteit és az adósságfék-szabályokat, és ez a héten meg fog történni. Az infláció elleni küzdelem még nem ért véget, az elmúlt hónapok intézkedései rövid távúak – mondta Varga Mihály jegybankelnök kedden a kamatdöntő ülés után. Nem változott, marad 6,50 százalék az alapkamat – döntött a Monetáris Tan
Az Egyesült Arab Emírségek 712 millió dollárnyi bitcoint halmozott fel és ezzel a világ negyedik legnagyobb állami bitcoin tartalékot birtokolja – derült ki az Akham Intelligence legfrissebb jelentéséből. Az Egyesült Arab Emírségek (UAE) ismét bebizonyította, hogy hosszú távú stratégiával közelít a digitális gazdaság felé. A blokklánc-elemzésekkel