A mesterséges intelligencia (AI) látványosan javítja az egyéni produktivitást, azonban rendszerszinten még nem érezhető a technológia áttörő hatása. A Gallup kutatása szerint a folyamat legnagyobb akadályát a menedzseri támogatás hiánya jelenti, miközben a munkavállalók körében egyre nő a technológiai alapú leépítésektől való félelem.
A Független Benzinkutak Szövetsége arra figyelmeztet, hogy előbb ellátási foltok alakulnak ki az országban, majd az egész rendszer összedől, mint ahogy történt az 2022 végén az ársapka idején.
Bár az alkoholos italok többsége a mérsékelt élvezetről szól, léteznek olyan extrém párlatok, amelyek ereje messze meghaladja a megszokott szintet. Itt a lista a 80 százalékos rumoktól egészen a 96 százalékos tisztaságú rekorderig.
Az Itt érzem itthon magam című filmet követően befutott a következő magyar thriller előzetese: Az örökség neves produceri gárdával és olyan színészekkel érkezik, mint Mucsi Zoltán, Molnár Áron, Lengyel Tamás és Staub Viktória.
A magyarok 32 százalékának egyáltalán nincs megtakarítása, az emberek további 16 százaléka pedig legfeljebb 1–2 hónapnyi kiadást tudna fedezni félretett pénzéből. A többség a pénzügyekben, befektetési és nyugdíjkérdésekben is bizonytalan.
A magyar médiapiacon egyre többen beszélnek arról, hogy Vaszily Miklós egyik legfontosabb feladata most nagyon nem a növekedés, hanem a stabilizálás lehet: a TV2 Csoport konszolidálása egy olyan piaci környezetben, ahol egyszerre apadnak a lineáris televíziós bevételek, nőnek a gyártási költségek, és bizonytalanná vált az állami hirdetési pénzek jö
Komoly hullámokat vert a jobboldali médiatérben Orbán Viktor pénteki szereplése a Dopeman TV-ben. A miniszterelnök a parlament megalakuló ülése előtti utolsó napon ült le beszélgetni Dopemannel, és a beszélgetés során nemcsak a magyar médiahelyzetről mondott markáns véleményt, hanem saját „igeforrásairól” is beszélt. Kijelentései azonban váratlanul
Feldolgoz egy újabb sci-fi klasszikust James Cameron. A rendező munkássága egy részét új formátumokba önti, most A bolygó neve: Halál című alkotás számára érkezett el ez a fejezet.
Előfordul, hogy egyes filmeket kulturális vagy politikai okból betiltanak: a Vissza a jövőbe-trilógia például Kínában erre a sorsra jutott, az oka azonban meglehetősen érdekes.
A jó, a rossz és a csúf restaurált változata nem csupán egy klasszikus újrakiadása, valódi filmtörténeti esemény: egy olyan alkotás újjászületése, amely meghatározta a western műfaj arculatát. A Sergio Leone által rendezett mestermű most technikailag feljavított képpel és hangzással, valamint kibővített tartalommal tér vissza a közmédiára.
Elsőre egyszerű kérdésnek tűnik, hány nyugdíjas él ma Magyarországon, a hivatalos adatok mögé nézve azonban gyorsan kiderül: nem mindegy, kit nevezünk nyugdíjasnak. Az öregségi nyugdíjasok, a megváltozott munkaképességűek, az özvegyi és árvaellátásban részesülők együtt egy jóval összetettebb képet rajzolnak ki arról, mekkora valójában a nyugdíjrend
Sokan nem tudják, hogy a 2014. január 1-én életbe lépett adójogszabályok egy új lehetőséget kínálnak számunkra, hogy befizetett adónkról rendelkezzünk, méghozzá úgy, hogy az a saját zsebünkbe vándoroljon vissza! Nézzük, hogyan lehetséges mindez!
A „munkanélküli segély” kifejezést a köznyelv ma is gyakran használja, de a hivatalos elnevezés 2026-ban is álláskeresési járadék. Ez nem automatikusan járó támogatás, hanem kérelemre megállapított álláskeresési ellátás, amelyet a lakóhely vagy tartózkodási hely szerint illetékes járási, illetve fővárosi kerületi hivatal foglalkoztatási osztálya bí
Tízből több mint nyolcan a lakásbiztosításukkal védik az otthonukat a 30-59 évesek körében, emellett nyaraláskor, hosszabb utazáskor azért más megoldásokra is támaszkodnak. A K&H biztos jövő felmérése szerint a középkorúak 73 százaléka továbbra is a bizalomra épít és családtagra vagy barátra bízza a lakáskulcsot az utazás alatt, miközben hangsúlyos