Nem engedtek be Ukrajnába két orosz újságírót és egy fotóriportert, akik akkreditálták magukat a kijevi Eurovíziós Dalfesztiválra - hozta nyilvánosságra vasárnap az ukrán média.
Kun Miklós történész, Oroszország-szakértő szerint Oroszországban többségében nem örülnének Emmanuel Macron sikerének, pedig a centrista, Európa-párti jelölt "úgy tűnik, mindenképpen győz".
Észak-Rajna-Vesztfália Németország legfontosabb tartománya, kérdés, hogy ott a jövő vasárnapi tartományi választáson a Kereszténydemokrata Unió (CDU) le tudja-e váltani a szociáldemokrata vezetést – mondta Nógrádi György biztonságpolitikai szakértő az M1 aktuális csatornán vasárnap.
A francia elnökválasztás második fordulójában a választók 65,3 százaléka adta le szavazatát délután 5 óráig - közölte a francia belügyminisztérium. Belga sajtójelentések szerint több közvélemény-kutatás eredményei is azt mutatják, hogy a centrista, Európa-barát Emmanuel Macron nagy fölénnyel nyerhet.
Az Angela Merkel kancellár vezette Kereszténydemokrata Unió (CDU) kapta a legtöbb szavazatot a németországi Schleswig-Holstein tartományban vasárnap tartott helyi törvényhozási (Landtag-) választáson a szavazókörökből kilépő választók megkérdezésén alapuló felmérések (exit poll) urnazárás után közzétett eredménye szerint.
Mintegy 350 olyan iszlamista harcos tért vissza a Közel-Keletről, akik tovább növelték a potenciális terroristák számát Nagy-Britanniában, írja a The Times.
Jelentős biztonsági készültség van a francia fővárostól délkeletre fekvő Bois de Vincennes parkerdőben, ahová Marine Le Pen radikális jobboldali elnökjelölt várja a választókat a francia elnökválasztás második, vasárnapi fordulójának végeztével: a helyszínen harminc rendőrségi furgon és egyenruhás rohamrendőrök tucatjai vonultak fel.
Egy igazi Agatha Christie-regénybe illő történetbe bonyolódott egy nyugdíjas szlovák banki ügyintéző, aki, miután nem tudta a beígért magas hozamot teljesíteni, úgy döntött, megszabadul a terhektől - és az ügyfelektől. Például úgy, hogy megmérgezi őket. További részletek a videóban.
Elismerte a Német Szociáldemokrata Pártnak (SPD) a Schleswig-Holstein tartományban tartott vasárnapi helyi törvényhozási választáson elszenvedett vereségét Martin Schulz pártelnök-kancellárjelölt.
16 potenciális terroristát vett őrizetbe az izraeli rendőrség a napokban, mert szerintük fegyveres merényletre készültek civilek ellen. Az elmúlt időszakban, a zsidó államban rendszeressé váltak, az úgynevezett magányos merényletek, amikor az elkövetők késsel vagy pisztollyal rontanak civilekre. Az izraeli rendőrség ezeknek a kiszűrésére, speciális
A centrista Emmanuel Macron nyerte meg vasárnap a francia elnökválasztás második fordulóját a szavazatok 65,5-66,1 százalékával, míg a radikális jobboldali Nemzeti Front jelöltje, Marine Le Pen a voksok megközelítőleg 33,9-34,5 százalékát szerezhette meg az urnazárás után közölt exit poll eredményei szerint.
A centrista Emmanuel Macron nyerte meg vasárnap a francia elnökválasztás második fordulóját a szavazatok 65,5-66,1 százalékával, míg a radikális jobboldali Nemzeti Front jelöltje, Marine Le Pen a voksok megközelítőleg 33,9-34,5 százalékát szerezhette meg az urnazárás után közölt exit poll eredményei szerint.
Egy olasz falu 2000 eurót, azaz átszámítva körülbelül 600 ezer forintot ad az újonnan betelepülőknek. Nem csak az állandó letelepedést, de a bérlést is megkönnyítették: a 394 fős Bormidában már 50 euró értékben lehet kivenni lakást. Ráadásul a 2000 euró a bérlésre is jár.
Kanári-szigetek – Három és fél évre börtönbe kell vonulnia, emellett meg kell térítenie a leégett terület újraerdősítésének költségét egy német férfinak, aki halálos áldozatot is követelő erdőtüzet okozott tavaly a Kanári-szigeteken azzal, hogy a szabadban végezte a dolgát, majd meggyújtotta az elhasznált toalettpapírt.
Az Ipsos felmérése szerint a Macronra szavazók 43 százaléka csak azért voksolt rá, hogy ne Le Pen legyen az elnök. Innen kéne most sikeres politikai pártot építenie.
A francia belügyminisztérium által vasárnap késő este közölt első részeredmény szerint 9,8 millió szavazat összeszámlása után Emmanuel Macron a voksok 61,7 százalékát kapta az elnökválasztás második fordulójában.