Szijjártó Péter külügyminszter reagált rá. Szerinte az uniós források nem könyöradományok, hanem megálllapodások alapján járnak Magyarországnak, miután megnyitotta piacát a nyugat-európai cégek előtt.
Mivel Stefan Löfven szerint elfogadhatatlan, hogy Magyarország az EU kohéziós politikájának az egyik legnagyobb nyertese, de közben az ország kormánya blokkolja a menekültügyi szabályozás megoldását.
Magyarország egyértelmű érdeke az, hogy Szerbia erős ország legyen, hiszen a szomszédok erőssége felértékel bennünket - hangsúlyozta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn Szabadkán.
A vöröskereszt azt követően döntött úgy, hogy öt év után nyilvánosságra hozza az ügyet, hogy az Iszlám Állam március végén az utolsó területeit is elvesztette Szíriában.
Svédország erősen bevándorláspárti miniszterelnöke, a szociáldemokrata Stefan Löfven vasárnap nyilatkozott a Dagens Nyheter című liberális lapnak, melyben nyíltan megfenyegette a migránsok befogadását megtagadó országokat.
Az új szabályozási javaslat szerint 18 éven aluliak nem lájkolhatnának, és semmilyen más aktivitásösztönzőt se lehetne bevetni nekik azért, hogy még többet használják a közösségimédia-szájtokat.
A következő nagy történelmi feladat Szerbia EU-tagságának megvalósítása, amely a szerbeknek és a magyaroknak egyaránt jó lesz, és szüksége lesz rá az EU-nak is.
2025 és 2029 között 15 százalékkal kell csökkenteni a személygépkocsik és kisteherautók kibocsátását, 2030-ra még 37,5, illetve 31 százalékkal. (Külföld)
Orbán Viktor miniszterelnök és Ana Brnabic szerb kormányfő hétfő délelőtt találkoztak Szabadkán az 5. szerb-magyar kormányzati csúcstalálkozón. A megbeszélésekről a magyar kormányfő Instagram-oldalára is feltett egy képet.
A svéd miniszterelnök közismerten bevándorláspárti politikus, aki Magyarországra is rá akarja kényszeríteni az illegális bevándorlókat, és meg akarja büntetni a magyarokat, mert nemet mondtak a kötelező betelepítési kvótára.
Szerbia mielőbbi európai uniós csatlakozása mellett állt ki Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn Szabadkán, a magyar és a szerb kormány ötödik együttes ülése után, Ana Brnabic szerb kormányfő társaságában tartott sajtótájékoztatón.
A következő nagy történelmi feladat Szerbia EU-tagságának megvalósítása, amely a szerbeknek és a magyaroknak egyaránt jó lesz, és szüksége lesz rá az EU-nak is.
Szerbia mielőbbi uniós tagsága minden tagállam érdeke - mondta a magyar kormányfő a szabadkai szerb-magyar kormányülés után. A tanácskozáson 11 megállapodás született, ezek a szerb miniszterelnök szerint a politika, a gazdaság és a társadalom minden szegmensét érintik.
Mind polgári, mind katonai vonalon teljesen megszűnt az együttműködés Oroszország és a NATO között - jelentette ki Alekszandr Grusko orosz külügyminiszter-helyettes a RIA Novosztyi hírügynökség által hétfőn közölt interjújában.
Julian Assange kémkedésre használta az ecuadori nagykövetséget – ezért vontuk meg tőle a menedékjogot: ezt állította a latin-amerikai ország elnöke. Közben maroknyi demonstráló jelent meg annál a börtönnél, ahol Assange-ot fogva tartják, Londonba pedig több európai ország politikusa érkezett, akik a férfi védelmében szólalnak fel.
A katalánokhoz hasonló függetlenségi mozgalom van erősödőben Brazília déli részén, ahol az elmúlt években két véleménynyilvánító népszavazást is tartottak a kérdésről.
A Miniszterelnöki Sajtóiroda által közreadott képen Orbán Viktor miniszterelnök és Ana Brnabic szerb kormányfő sajtótájékoztatót tart az ötödik magyar-szerb kormányzati csúcstalálkozón Szabadkán, a Vajdaságban.
Egy tanú szerint fiatalok egy csoportját is megcélozta, akik 30-40-en lehettek, de a járda széle túl magas volt, így a kocsijával nem tudott felhajtani rá.
Közös magyar és szerb sikernek nevezte a balkáni migrációs útvonal megváltozását Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn Szabadkán, a magyar és a szerb kormány ötödik együttes ülése után, Ana Brnabic szerb kormányfő társaságában tartott sajtótájékoztatón.
Matteo Salvini olasz belügyminiszter bejelentette, hogy új migrációs intézkedést vezet be, amely tovább szigorítja az olaszországi tengerek, valamint a légtér lezárását.
Észak-Korea egyik legnagyobb állami ünnepén, a Nap napján úgy tűnik, mindenki boldog, színesek a ruhák, ünnepiek a táncok, színpompás a tűzijáték. (Fotógaléria)
Mind polgári, mind katonai vonalon teljesen megszűnt az együttműködés Oroszország és a NATO között - jelentette ki Alekszandr Grusko orosz külügyminiszter-helyettes a RIA Novosztyi hírügynökség által hétfőn közölt interjújában.
A brit európai parlamenti választást – a jelenlegi erőviszonyok alapján – az uniópártiak nyernék meg - mondta Magyarics Tamás az InfoRádió Aréna című műsorában. A külpolitikai szakértő úgy látja, a brit kilépés jelenleg október 31-re kiírt végső dátuma pedig tovább tolódhat.
A szocialisták bizottsági elnökjelöltje, a Hír TV brüsszeli tudósítójának kérdésére elmondta, az anonim migránskártyák használata bevált Görögországban és Törökországban is.
Nem jelent meg a vasárnapra tervezett ukrán elnökjelölti vitán Volodimir Zelenszkij, az elnökválasztás első fordulójának győztese. A humorista az első körben 30 százalékot kapott, míg a hivatalban lévő államfő kevesebb, mint 16 százaléknyi szavazattal jutott tovább a második fordulóba, amit a hétvégén tartanak majd.
Csak a Fidesz-KDNP alkalmas arra, hogy kellő súllyal, komolysággal képviselje Magyarországot a nemzetközi színtéren, hogy kiálljon a magyarokért Brüsszelben - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök Szabadkán, a Városháza dísztermében tartott európai parlamenti választási kampányrendezvényen.
Néhány perccel az esést követően életét veszítette az a kétéves spanyol kisfiú, aki három hónappal ezelőtt egy feltehetően illegálisan fúrt kútba zuhant - derült ki a hétfőn nyilvánosságra hozott hivatalos igazságügyi orvosszakértői jelentésből.
Kémkedni akart a szabad információért kampányoló és titkos anyagokat publikáló WikiLeaks alapítója és ezért adták a brit rendőrség kezére - állítja az ecuadori elnök
Lassanként odáig süllyednek a német oktatási intézmények, hogy integrálódnak - a muszlimok akarata szerint. Újabb példája ennek az a berlini történet, amelyet az Origo.hu tett közzé.
Csak a Fidesz-KDNP alkalmas arra, hogy kellő súllyal, komolysággal képviselje Magyarországot a nemzetközi színtéren, hogy kiálljon a magyarokért Brüsszelben - jelentette ki Orbán Viktor.