Szombat este hívott taxit egy férfi és egy nő Pozsonyban, ám a fuvarban nem volt köszönet. A sofőr nem volt hajlandó a Régi Vásárcsarnokhoz menni, így az utasoknak kellett elsétálniuk a kocsihoz, később pedig meg is ütötte a férfit, mert szerinte túl erősen csapta be az ajtót.
Románia fontos szerepet játszik a NATO délkeleti szárnyának megerősítésében. 2030-ra már nem a németországi Ramsteinben, hanem Fekete-tenger partjától néhány kilométerre lesz a NATO legnagyobb európai bázisa.
Már nem érzi magát alkalmasnak a feladatra. A háttérben az is állhat, hogy az ír kormánykoalíció által nemrég kiírt népszavazások rájuk nézve katasztrofálisan sikerültek.
Katalin hercegné hetek óta lázban tartja a nyilvánosságot, és bár sokan inkább negatív, mint pozitív módon nyilatkoznak róla, most egy igencsak meglepő védelmezője bukkant elő.
Óriási vitát váltottak ki Matteo Salvini szavai, aki szerint az orosz elnökválasztás eredményét tudomásul kell venni és el kell fogadni az orosz választók nagyobb részének döntését.
Beindult a harmadik évezred űrversenye: Kína űrrepülőgép-indító railgunja ("sínágyúja") és a sugárhajtóműves amerikai Talon–1 hiperszonikus jármű feszül egymásnak a műholdindítási képességekért folytatott versenyben.
Felborult egy rohingja menekültekkel teli hajó szerdán az észak-indonéziai Aceh tartomány partjainál, helyi halászok hat embert ki tudtak menteni a tengerből, de valószínűleg több tucatnyian odavesztek.
Josep Borrell,Várhelyi Olivér és Denisz Smihal számolt be a részletekről. Az ukrán fél bemutatta az 50 milliárd eurós alap forrásainak lehívásához szükséges tervet.
Ferenc pápa nem kapott meghívást júniusra Moszkvába Oroszország szentszéki nagykövetétől - jelentette ki Matteo Bruni szentszéki szóvivő a vatikáni tudósítóknak szerdán, cáfolva az előző nap sajtóértesüléseket.
Ma van a szlovák elnökválasztási kampány utolsó napja, éjféltől 48 órás kampánycsend lép életbe. Az utolsó közvélemény-kutatási eredmények szerint rendkívül szoros küzdelem várható a két legerősebbnek tartott jelölt, Peter Pellegrini és Ivan Korčok között.
Dróncsapást mért az oroszországi Szaratovi területen lévő Engelsz légibázisra szerda délelőtt az ukrán védelmi minisztérium hírszerzési főcsoportfőnöksége - közölte az ukrán katonai hírszerzés.
Lengyel gazdák mezőgazdasági járműveikkel az ország csaknem hatszáz közúti csomópontján megbénították szerdán a forgalmat, tiltakozásul az Európai Unió zöld megállapodása és az ukrán mezőgazdasági termékek behozatala ellen, és miután tárgyalásaik a kormánnyal egyelőre nem vezettek eredményre, a blokádot fenn akarják tartani.
A Hamász iszlamista terrorszervezet szerint Izrael elutasító választ adott arra a javaslatukra, amely az október 7-i terrortámadásuk során a Gázai övezetbe hurcolt izraeliek szabadon engedéséről és a két fél közötti tűzszünetről szól.
Leo Varadkar ír miniszterelnök csütörtökön váratlanul bejelentette a lemondását. A politikus 2017-ben történelmet írt azzal, hogy Írország első homoszexuális kormányfője lett.
A pakisztáni biztonsági erők megöltek szerdán legkevesebb hét iszlamista fegyveres lázadót, akik megtámadták az Arab-tenger partján fekvő, gazdasági szempontból fontos Guadár város kikötői hatóságának épületét - közölték a helyi hatóságok.
Átírná az uniós csatlakozási folyamatot az Európai Bizottság. Bizonyos jogokat már a csatlakozás előtt megkapnának az újonnan érkező országok, a Bizottság pedig szép lassan elengedné a vétózást is, amivel az utóbbi időben sokat élt az Orbán-kormány.
A korábban Covid-ellenes összeesküvés-elméletek valló Daniel Bombic antiszemita szólamokat terjeszt és oroszbarát dezinformációt népszerűsít. A belügyminiszter azt mondta, hogy ő "nem tesz különbséget az emberek között".
Katalin hercegné fotóbotránya után újabb manipulált felvétel került elő a brit királyi családról, ezúttal egy II. Erzsébetet a dédunokáival ábrázolt képről van szó.
Ferenc pápa nem kapott meghívást júniusra Moszkvába Oroszország szentszéki nagykövetétől - jelentette ki Matteo Bruni szentszéki szóvivő a vatikáni tudósítóknak szerdán, cáfolva az előző nap sajtóértesüléseket.
Netanjahu szerdán tényleg arról beszélt, hogy az izraeli hadsereg meg fogja ostromolni a Gázai övezet déli szélén, az egyiptomi határnál fekvő Rafahot.