A péntek esti találkozó legfontosabb kérdése a több ezer kilométer hatótávolságú rakéták átadása lesz, amit Trump eddig is lebegtetett. "Nekünk is szükségünk van rájuk… úgyhogy nem tudom, mit tehetünk ez ügyben" – mondta.
Oroszország ellenséges lépésként fogja értékelni, ha Ukrajna Tomahawk manőverező robotrepülőgépeket kap - jelentette ki Szergej Nariskin, az orosz Külső Hírszerző Szolgálat (Szvr) igazgatója.
Az Egyesült Államok hadserege már hat hajót semmisített meg a Karib-tengeren, amikről bizonyítékok bemutatása nélkül állították, hogy drogokat szállítottak. Most azonban már vannak túlélők.
A kínai hatóságok szerint az akkumulátorok biztonsági kockázatot jelenthetnek. A vállalat korábban is több tízezer járművét rendelte már vissza hibák miatt.
Budapest olyan hellyé alakult át, ahol Kelet és Nyugat találkozik, ahol Oroszország, Kína és az Egyesült Államok találkozik, együtt létezik és Trump elnök felismeri ezt a valóságot - fejtette ki az amerikai elnök munkatársa.
Lefagyott Brüsszel Donald Trump bejelentését követően, az Európai Unió nem tett közzé nyilatkozatot a békecsúcsról. Bugnyár Zoltán tudósítónk foglalta össze a Brüsszelben elhangzottakat.
A jobboldal rámutat: egy olyan politikai csoporttól, amiben illegális ingatlanfoglalók vannak nem meglepő egy ilyen javaslat. Ők azonban a magántulajdon védelme mellett állnak és elfogadhatatlannak tartják az ötletet.
Donald Trump és Volodimir Zelenszkij légvédelemről és a háború lezárásáról egyeztetett a Fehér Házban. Egyelőre nem kapnak nagy hatótávolságú rakétákat az ukránok.
Donald Trump amerikai elnök pénteken fogadta Volodimir Zelenszkij ukrán államfőt a Fehér Házban, ahol az ukrajnai háború lezárásának lehetőségeiről egyeztettek – jelentette a CNN. A találkozó azután jött létre, hogy Trump csütörtökön két és fél órán át tárgyalt telefonon Vlagyimir Putyin orosz elnökkel.
Marozsán Fábiánnak hiába volt három szettlabdája, két játszmában kikapott a volt világelső orosz Danyiil Medvegyevtől az Almatiban zajló, egymillió dollár (337 millió forint) összdíjazású keménypályás férfi tenisztorna negyeddöntőjében.
Legrosszabb esetben a komplett Balkánt meg kell kerülnie, de egyes országok adhatnak mentességet a szankció alól. Úgy tűnik, Bulgária lehet a kulcs légtérügyben, meg is kerestük a szófiai kormányt, átengedik-e Putyin repülőjét.