Donald Trump fegyvereket ígért Ukrajnának az orosz támadások elleni védekezéshez. Az amerikai elnök erről helyi idő szerint hétfőn beszélt, amikor a Fehér Házban Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnökkel találkozott.
A német védelmi minisztérium tervei szerint 2030-ra a német hadsereg létszáma el kell érje a 460.000 főt. Ebbe egy 260.000 fős aktív állomány, valamint 200.000 tartalékos tartozna.
Csíksomlyói lelkésszé nevezték ki augusztus elsejétől kezdődően Böjte Csaba ferences szerzetest, aki kerékpáros zarándoklat keretében, az általa alapított gyermekotthonok lakói által kísérve készül megérkezni új állomáshelyére - jelentette be hétfőn Facebook-oldalán.
Az olasz kormányon belül is vita alakult ki a migránsok állampolgárságáról. Míg a Hajrá Olaszország gyorsítaná az eljárást, a Liga szenátora szerint ez nem prioritás az olaszok számára.
Öt izraeli katona életét vesztette, tizennégyen pedig megsebesültek egy robbanásban a Gázai övezet északi részén, Bét Hanúnban - közölte kedden az izraeli hadsereg.
Újabb 30 nappal meghosszabbította a május elején, a sóbánya elárasztása miatt bevezetett veszélyhelyzetet az erdélyi Parajdon a helyi vészhelyzeti bizottság – közölte kedden a Hargita megyei prefektusi hivatal.
Öt izraeli katona életét vesztette, tizennégyen pedig megsebesültek egy robbanásban a Gázai övezet északi részén, Bét Hanúnban – közölte kedden az izraeli hadsereg.
Az amerikai elnök szerint Ukrajna nagyon kemény csapásoknak van kitéve, de szigorúan csak a védekezéshez nyújt segítséget. Annak is hangot adott, mennyire nincs megelégedve Vlagyimir Putyin viselkedésével.
Azzal gyanúsítják őt, hogy tagja volt egy olyan hackercsoportnak, amely a Texasi Egyetemen, a 2020-as világjárvány idején kifejlesztett Covid-vakcinák után kémkedett.
Ursula von der Leyen azzal védekezett az Európai Parlament hétfői plenáris ülésén, hogy az indítvánnyal megpróbálják újraírni a történelmet a politikai ellenfelei.
Manfred Weber hétfőn újfent megerősítette: pártja Ukrajna-barát. Korábban az Európai Bizottság elnöke is azt hangsúlyozta, hogy egységesen ki kell állni Ukrajna mellett.
A laboratóriumi vizsgálatok eredményei alapján az érsekújvári Regionális Közegészségügyi Hivatal engedélyezte a párkányi Vadas termálfürdő összes kinti medencéjének használatát. A medencékből vett vízmintákban nem találtak melegvízi amőbákat, erősítette meg regionális tisztiorvos. A fürdő június 15-e óta tartott zárva, miután kiderült, hogy egy agy
A német külügyminisztérium kedden bekérette a berlini kínai nagykövetet, miután a kínai hadsereg lézerrel célba vett egy német repülőt, amely az Európai Unió Aspides vörös-tengeri védelmi missziójában vett részt.
Több mint egy évvel a Robert Fico szlovák kormányfő elleni merénylet után kedden megkezdődött Juraj Cintula tárgyalása a besztercebányai Speciális Büntetőbíróságon, a vád terrortámadás különösen súlyos bűncselekménye. A miniszterelnököt tavaly május 15-én, a nyitrabányai kihelyezett kormányülés után sebesítette meg.