Visszakerült állandó helyére, a hozzá vezető monumentális lépcső tetejére a világ leglátogatottabb múzeumának, a párizsi Louvre-nak egyik fő látványossága, a Szamothrakéi Niké.
Több mint százféle egri bort lehet kóstolni a ma délután kezdődő Egri Bikavér Ünnepen. A négynapos eseményen az egri bikavérek és az egri csillagok mellett a helyi termelők rozé borai is helyet kapnak az Érsekkertben.
Ma nyílik meg Pannonhalmán az Apátsági Major Látogatóközpont; 1,4 milliárd forintból újult meg tavaly november óta az addig üresen álló és omladozó majorsági épület.
Újra lesz filmes seregszemle Magyarországon: október közepén magyar filmhetet rendeznek - egyebek mellett erről is beszélt Havas Ágnes, a Magyar Nemzeti Filmalap vezérigazgatója a Variety filmes folyóiratnak adott interjújában a Karlovy Vary-i Filmfesztiválon.
A Karlovy Vary-i nemzetközi filmfesztivál versenyprogramjába öt év után az idén visszatért "az a magyar filmes, akit nem lehet nem észrevenni" - ezekkel a szavakkal mutatta be a közszolgálati cseh hírtelevízió (CT24) Pálfi György filmrendezőt, akinek Szabadesés című filmjét csütörtökön este tűzte műsorára Közép-Európa legrangosabb filmszemléje.
A Trónok harca című fantasy-sorozat kapta a legtöbb, szám szerint 19 jelölést a televíziós produkciók Oscarjaként emlegetett Emmy-díjakra csütörtökön Los Angelesben.
Több tucatnyi pincészet boraival, minőségi gasztrokiállítókkal és ingyenes koncertekkel várja a közönséget csütörtöktől vasárnapig a VinCE Balaton borfesztivál, melyet a 46. Kékszalag Nagydíj kísérőrendezvényeként rendeznek meg Balatonfüreden.
Sandro Botticelli egyetlen, magánkézben lévő rajza 1,3 millió fontért (506,5 millió forint) cserélt gazdát a Sotheby's aukciósház londoni árverésén - adta hírül a BBC News.