A Foglyok szokatlan szemszögből mutatja be a csengőfrász korszakát, a Rákosi-érát, és közben egy újabb bizonyíték arra, hogy tévéfilmet lehet és érdemes egész estés mozi igényével készíteni.
Az elmúlt százötven év elfeledett bűncselekményeinek nyomába eredt fenti című könyvében Herczeg Sándor hódmezővásárhelyi újságíró-politológus. A kötet exkluzivitását a kétévnyi nyomozómunka mellett az adja, hogy az egyik fejezet egy, a családjában történt gyilkosság hátterét tárja fel.
Minden idők egyik legtehetségesebb színésznője, az első magyar film, az 1901-ben készült Táncz főszereplője, Márkus Emília hetven éve, 89 évesen halt meg.
Hetvenöt éve, ’44 karácsonyán vették körbe a szovjet csapatok Budapestet. Ám a főváros ostromának története a közvélekedéssel ellentétben nem fejeződött be a február 11-i kitöréssel.
Sokszor elhangzik a kérdés ezekben a szellemileg ínséges időkben, mit tehet egy szülő azért, hogy átörökítse gyermekeinek a keresztény európai kultúrát. Kultúrkörünk jövője ugyanis ettől függ.