Anno nagyon népszerűek voltak, egy-egy jó korabeli börleszken még ma is jókat tudunk nevetni. Lássuk, mennyire ismerjük a száz évvel ezelőtti sztárokat!
125 esztendeje, 1895 december 28-án a világ rácsodálkozott a mozira. A Lumière-testvérek előadásának sikere megnyitotta az utat a mozgókép fejlődése előtt. Ádáz küzdelem vette kezdetét, amelyben semmi és senki sem számított. A harc egyik legérdekesebb figurája Thomas Alva Edison (1847-1931) volt.
Ez ám a mesébe vagy hollywoodi filmbe illő történet! Egy olyan dalszövegírót tüntettek ki a Petőfi Zenei Díjátadón, aki gyermekkorában fel volt mentve nyelvtanból. Molnár Tamásnak (33), az Anti Fitness Club és a JETLAG együttes frontemberének mégis sikerült a lehetetlen, és kinőtte egykori hiányosságait.
A műfajában egyedülálló dalválasztó január 30-án 19.35-kor indul, immáron a 10. alkalommal. A Duna Televízió műsorának jubileumi évadában már 40 dal versenyez azért, hogy elnyerhesse az év magyar slágere címet.
Az első évadban megismert Glenn Stearns, önerőből lett milliárdos vállalta, hogy bebizonyítja: az amerikai álom valóban létezik! Feladva tehetős életét hétköznapi embernek álcázta magát, hogy utánajárjon, egy 100 dollárossal a zsebében, kilencven nap leforgása alatt létre tud-e hozni egy millió dollárt érő vállalkozást.
Mintha átok ülne rajta, úgy érik sorban egymás után a csapások a legújabb James Bond-filmet: a huszonötödik, No Time To Die (Nincs idő meghalni) című rész türelmetlenül várt bemutatóját a koronavírus-járvány miatt a napokban harmadszor is elhalasztották.
A síelés szerelmeseinek is most inkább az országon belül kell hódolniuk kedvenc sportjuknak, A Kékestető a legismertebb, de ezen kívül is több pálya várja a csúszkálni vágyókat.
„Egyedül vagyok, kicsi vagyok, éhes vagyok! Segítsetek Vuknak, a kis rókának!” – ez csak egyetlen szállóigévé lett részlet a Vuk-filmből, amelyet kereken negyven éve mutattak be. De hogyan fogadták annak idején a nézők, és mit gondolt róla Dargay Attila? Utánanéztünk az Arcanum adatbázisában.
A koronavírus-járvány miatt először eltűnt a süllyesztőben Monique Roffey hatodik regénye, a The Mermaid of Black Conch viszont a Costa Év Könyve Díjjal most abszolút a figyelem középpontjába került.
Az Eladó a hajó című legújabb lemezén Krulik Zoltán énekes-gitáros-zeneszerző Ady Endre kevésbé ismert költeményeit állítja a fókuszba. Vele beszélgettünk.
A második világháború után Nicholas Winton sokáig senkinek nem beszélt arról, hogy Prágában több száz, javarészt zsidó gyereket rakott vonatra Anglia felé, és ezzel a biztos haláltól mentette meg őket. A cseh származású, de Amerikában élő Petr Sís most képeskönyvben meséli el a történetét.
Ma van a holokauszt nemzetközi emléknapja, a 444 pedig tegnap este tette elérhetővé egyórás dokumentumfilmjét, amely a 12. kerületi vitatott turulszobrot övező viták bemutatásán keresztül a környék második világháború alatti kegyetlen és tragikus történetét meséli el. A témában az elmúlt években több könyv is megjelent, ezekből ajánlunk néhányat.
A fehér tigris a dzsungel legritkább állata, amelyből nemzedékenként egy születik. Ez az ő története, mégsem dokumentumfilm. A tigrisé, aki maga mögött hagyja a színeit, és - némi képzavarral élve - a társadalom tyúkketrecét. A „legyél a saját sorsod kovácsa” annak az indiai kasztrendszernek a tündérmeséje, amelyet egy életen át szolgálsz. Aravind
A Könyves Magazin szerkesztőségén belül az egyik nagy kedvencünk a Tárgyalás rovat, amelyben írók-költők íróasztalait mutatjuk be. Tompa Andrea most posztolta a tavaly nyáron készült cikkünket, az akkori fotóról viszont rejtélyes módon lemaradt az egyik legérdekesebb részlet. Ezt most pótoltuk.