Éppen 40 éve, hogy a Magyar Nemzet 1981. július 21-én az új könyvek között felsorolta A Gyűrűk Urát - ekkor jelent meg először magyarul Tolkien klasszikusa. Viszont nem ez volt az első, hogy a lapok írtak Tolkienről, hol dicsérve, de gyakran értetlenkedve a nyugati hóborton, hogy odaát ennyire tetszenek a tündérek és manók. Az érdekes évfordulót a
Kántor költői és műfordítói munkásságát József Attila-díjjal, Magyarország Babérkoszorúja díjjal ismerték el, tagja volt a Szépírók Társaságának, a Digitális Irodalmi Akadémiának és a Széchenyi Irodalmi és Művészeti Akadémiának. 71 évesen hunyt el.
1456. július 22-én a Nándorfehérvárt védő magyar seregek megsemmisítő vereséget mértek II. Mehmed török szultán hadaira. A magyarok háromszoros oszmán túlerővel szemben védték meg a Magyar Királyságot és a keresztény Európát.
A héten rengeteg programmal elstartol a jubileumi Művészetek Völgye, de Budapesten irodalmi sétát is tehetünk íróink nyomában, a Balaton mellett megnézhetünk egy igazi színházi klasszikust, a mozikban pedig egy misztikus thrillert. Heti programajánlónk következik.
A Volt egyszer egy... Hollywood Tarantino kilencedik filmje, amely két Oscar-díjat is bezsebelt, a rendező pedig önálló regényt írt belőle, amelyben a film szereplői és Hollywood történetét is tovább részletezi. (A kötet várhatóan novemberben jelenik meg magyarul.) Tarantino a Deadline-nak adott interjújában a műfaj iránti rajongásáról és a regényí
Szatírikus videóklippel jelentkezik bongor, a rapID tehetségkutató győztese. A színész-rapper év elején megjelent “Körök” című albumáról ezúttal egy angol nyelvű dalt álmodott a “filmvászonra". A Jackpot című szerzeményre készült sztorikavalkád egy igazi Macska-jaj utóérzet magyar módra!
A Follow The Flow énekese az M2 Petőfi TV műsorában mesélt Lolának a nagyszabású klipforgatásról, valamint arról, milyen szerepet játszik életében a természetjárás.
Lehet-e érvekkel, a politikai szlogenek világán kívül beszélni a bevándorlásról? Nagyon leegyszerűsítve ez a tétje Bryan Caplan és Zach Weinersmith új könyvének, ami ráadásul nem egy politikai vagy közgazdaságtani szakkönyv, hanem egy képregény, rengeteg adattal, egymásnak ütköztetett érvekkel és sok humorral.