Az I. kerületben élt Rákoskert László fényképész, számos reklám és divatfotó alkotója, aki augusztus 22-én lenne 69 éves. A tiszteletére rendezett kiállításon az érdeklődők az alkotó gazdag életművéből láthatnak egy szubjektív válogatást.
A Magyar Divat & Design Ügynökség immár 10. alkalommal rendezi meg hazánk és a régió egyik legmeghatározóbb divateseményét, a Budapest Central European Fashion Weeket.
Szükségszerű volt a mohácsi csatavesztés, vagy a Magyar Királyságnak volt még esélye? Elkerülhettük volna a török veszedelmet? Pontosan 496 évvel ezelőtt, 1526. augusztus 29-én győztek az oszmán seregek a középkori európai középhatalomként említhető Magyar Királyság felett.
Darvas Ferenc több mint százötven színpadi mű, továbbá mintegy harminc mozifilm, számos tévéfilm, tévésorozat, dokumentum- és rövidfilm zenéjének alkotója, némafilmek zenei kísérője.
Az öt kontinensen rögzített fényképsorozat olyan német kivándorlók leszármazottainak mindennapi életébe enged bepillantást, akik az elmúlt évszázadokban hagyták el Németországot. A Jörg Müller fotós vándorkiállítás Pécsen látható.
Sebestyén Aba szabadkai Csehovja hiánytalan képét nyújtja egy talán sosem létezett világnak, ami dallamokból, színekből, érzésekből, benyomásokból, meg persze a homokórán közömbösen lepergő időből áll össze szeptember 4-én a Városmajorban.