A Liszt-díjas zongoraművész idei Vízizene-sorozata a tőle megszokott könnyed, humoros stílusban mesél, és hozzá a legnépszerűbb zeneszerzők remekműveit kínálja.
1940-ben ezen a napon született John Lennon angol zenész, a Beatles együttes tagja, a rockzene történetének egyik legnagyobb hatású személyisége, aki nemcsak zenéjével, hanem politikai szerepvállalásával is milliókra hatott.
Az októberi Képmás-esten a gyerek szülő viszonyban, a párkapcsolatban és a munkahelyi környezetben vizsgálja az érett személyiség aspektusait, a gyermeki én megnyilvánulásait.
A mesei történetszövés, a különös figurák, a csoda és a szépség ezúttal sem hiányoznak Narine Abgarjan írásaiból, melyekben szinte mindig ott ólálkodik a halál, a tragédia és a fájdalom, de mellettük az elpusztíthatatlan remény és az élet derűs igenlése is.
Az Őszi Margó Irodalmi Fesztiválra mások mellett Szabó T. Anna, Gerlóczy Márton és Kemény Zsófi is új kötettel jelentkezett. Magyar szerzők könyvbemutatói közül válogattunk, ez a második rész.
A százéves jegybank a magyar–török diplomáciai kapcsolatok felvételének századik évfordulójának megünneplésére két kiállítással is készült Törökországban. A Magyar–török Kulturális Évad keretében szeptember 18-án Isztambulban, szeptember 21-én pedig Ankarában nyílt egy-egy kiállítás a Magyar Nemzeti Bank által életre hívott gyűjtemény anyagából vál
A Hungarian Art and Business művészeti központ Mámor a művészetben című új időszaki kiállítása Magyarországon elsőként mutatja be igen érzékletesen az alkoholfogyasztás képzőművészeti megjelenítésének históriáját.
Hiába terveztek három évaddal az alkotók, az augusztus végén bemutatott, a görög mitológia motívumaiból építkező sorozatot az első évad után leállította a Netflix.
A Btm Vármúzeum hagyományosan minden év októberében megrendezi a Középkori Vár Napját. Ilyenkor egy napra megelevenednek, nyüzsgő élettel telnek meg a budai vár terei. Ezúttal a királyi udvar, a lovagok és a sárkányok kerülnek előtérbe október 18-án.
November 14-én kerül a magyar mozikba a régóta várt Gladiátor II. – közben a film rendezője, Ridley Scott már a harmadik részen dolgozik. Mint mondta, már megvan 8 oldal a forgatókönyvből.
Aki vitatkozott már arról, hogy milyen minőséget képviselnek az 1945 utáni modern épületek, azok számára izgalmas esztétikai kalandozás lehet a Városháza parkban megnyílt és október 20-ig megtekinthető Késő modern épületek Budapesten – Virtuális leletmentés című kiállítás.
Jenna Fischert tavaly diagnosztizálták mellrákkal. Elmondása szerint agresszív, de jól kezelhető rákforma támadta meg. A színésznő műtéten, kemoterápián és sugárkezelésen is átesett, és most már rákmentes. Diagnózisát azért hozta nyilvánosságra, hogy a szűrővizsgálatok fontosságáról beszéljen, állítása szerint ha fél évvel később veszik észre, sokk
Harmadik adásunkkal a végére érünk A hatalom gyűrűi második évadát kibeszélő sorozatunknak. Ismét a Magyar Tolkien Társaság Tolkien-szakértőivel, Barna Bálinttal és Füzessy Tamással beszélgetünk – ezúttal is spoileresen.
A brit zenekarok hat évtizeddel ezelőtt lényegében uralták az amerikai populáris zenei életet, ezért is szokás az 1964 és 1966 közötti éveket brit invázióként emlegetni. Ebben az időszakban az Egyesült Államokban a Beatlesszel, a Rolling Stonesszal és társaival népszerűségben lényegében csak a detroiti Motown Records tudta felvenni a versenyt. Olya
Az amerikai elnök a színfalak mögött korántsem olyan támogató Netanjahu háborús lépéseit illetően, mint ahogy azt kifelé mutatja, állítja Bob Woodward politikai újságíró az új könyvében.
Kétszáz éves graffiti feliratokat és egy gyerekcipőt is találtak restaurálás közben a Szent Péter-bazilika főoltára baldachinjánál, amelyet október 27-én nyitnak meg újra - nyilatkozta a helyreállítást vezető Alberto Capitanucci mérnök az MTI-nek a munkákat bemutató sajtólátogatáson.
Október 10-én adják át tizedik alkalommal a Margó-díjat az őszi Margón, előtte pedig bemutatjuk a zsűri tagjait. Negyedikként Valuska László mesél a Bkv áldásos hatásáról, első találkozásokról és a díjjal járó felelősségről.
Az időseknek is jár, hogy úgy éljenek, ahogy jólesik nekik, a filmes világban pedig rendszerváltásban reménykedik, mert nem tartható, hogy egy teljes szakma marginalizálódjon. Interjú Pataki Ágival a Most jövökben.
A Lily fogadalma című könyv szerzője világszerte milliókat inspirált történetével: legyen szó a nácikkal szembeni kitartásról vagy a holokausztot túlélve a jó élet lehetőségéről.
Idén nyolcvan éve, hogy a dráma- és regényíró, filozófus Jean-Paul Sartre egyik legismertebb tézisdrámáját, a Zárt tárgyalást bemutatták. De mit is értett Sartre a darab irodalmi szállóigévé vált „Nincs szükség rostélyokra, a pokol – az a többiek” kijelentése alatt? Milyen filozófiai gondolatok mozgatták a történet szálait, és milyen volt a mű foga
Kétszáz éves graffiti feliratokat és egy gyerekcipőt is találtak restaurálás közben a Szent Péter-bazilika főoltára baldachinjánál, amelyet október 27-én nyitnak meg újra – nyilatkozta a helyreállítást vezető Alberto Capitanucci mérnök az Mti-nek a munkákat bemutató sajtólátogatáson.
A színművész a Duna Ridikül című műsorának szeretetnyelvekről szóló adásában hangsúlyozta: egyaránt fontos, hogy az érzéseket ne csak átélni, hanem kifejezni is tudjuk.
Bár a németországi Bauhaus-iskola csupán tizennégy évig működött, hatása máig érezhető – a 20. század egyik legjelentősebb művészeti kísérletének is nevezhetjük. Számos magyar megfordult az intézményben diákként vagy oktatóként, köztük négy magyar alkotónő is itt indította pályafutását.
Miután az Oppenheimer című nagy sikerű filmjével több Oscar-díjat is bezsebelt, Christopher Nolan úgy tűnik, visszatér a Universal stúdióba, hogy újabb filmen kezdjen dolgozni. Egyes sajtóértesülések szerint a filmhez nem akárkit kért fel főszerepre. A filmre azonban még több mint másfél évet kell várni.
A Cocó7 Csokoládé Bolt és Látványműhely gesztenyés-sárgabarackos csokoládés süteményét választottak idén Budapest desszertjének, amelyet először az október 11-én, pénteken kezdődő Édes Napok Budapest fesztiválon kóstolhatnak meg az érdeklődők a Szent István-bazilika előtt.