A Házasság első látásra következő adásának ízelítője alapján ma este sok könnyet és veszekedést láthatnak a tévénézők. Bár Miló Viki és férje, Attila esküvője és lagzija mesébe illő volt, és úgy tűnt, kapásból megtalálták a közös hangot, a nászúton már bőven kijut nekik a konfliktusokból. Az ökölvívó egy ponton el is sírja magát.
Missy Elliott is részvétét fejezte ki, külön kiemelve D’Angelo fiát, aki idén mindkét szülőjét elvesztette: „Küldjünk imát a fiáért – senkinek sem szabad ennyi fájdalmat átélnie.”
Hatalmas visszhangja volt az elmúlt napokban az egyre csak durvuló adok-kapoknak, ami Az Árulók című műsor kapcsán alakult ki Hajdú Péter és a műsort gyártó cég között. Az egyre csak durvuló csatának azonban most vége, Hajdú pedig elárulta, hogyan tudtak megegyezni.
Korábban arról volt szó, hogy a gyártó cég szerint Hajdú megszegte a játék szabályait, amiért kötbért kellett volna fizetnie. Hajdú perelni akart emiatt.
Meglehetősen kellemetlen hiba csúszott az M1 műsorába csütörtökön. Az Ákos életútjáról szóló filmhez ugyanis egy másik Ákos fotóját vetítették ki háttérnek.
Az Ezt senki nem mondta! legújabb részében Tapasztó Orsi fizikus, mentálhigiénés szakember és író beszélget Ott Annával a szülővé válás kihívásairól. Az Ezt senki nem mondta! podcast főtámogatója az Erste Bank.
Tehát hiába egy erősen életrajzinak (ma úgy mondanánk, „autofikciósnak”) tűnő kötetről van szó, ez a szál valójában csak másodlagos. A szerző, persze, írnoka, dokumentaristája is a három férfi történetének, de mindezek előtt kommentátora, értelmezője, sőt alakítója; értelmezését pedig önmagára vonatkoztatva végzi. – Nagy Olivér Ábel kritikája Gyeng
Azért is nehéz megfogalmazni a nehézségeket, mert magunkkal sem könnyű együttérezni, állítja Mécs Anna, akinek nemrég megjelent első regénye a meddőségi küzdelem és a kisbabás lét mindennapjait mutatja be.
A dél-koreai Hvang Borum regényének főszereplője Jongdzsu, aki régi életét maga mögött hagyva felmond a munkahelyén, elválik a férjétől, kiköltözik Szöul egyik csendes, külvárosi negyedébe, és megnyitja a könyvesboltját.
Megválasztották a Magyar Művészeti Akadémia (MMA) új rendes és levelező tagjait, valamint kiosztották a postumus honoris causa címeket a köztestület székházában tartott őszi közgyűlésen csütörtökön, a Pesti Vigadóban.
Garantáltan tartalmas lesz a következő hétvége: cirkuszi csodák, fénylő állatfigurák és nemzetközi filmek kavalkádja várja október 17. és 19. között a kultúra szerelmeseit Budapesten és vidéken. A Papp László Sportarénában ráadásul egy zenei legenda is színpadra áll – szombat este Koncz Zsuzsa időtlen klasszikusait élvezheti a közönség, az énekesnő
A műsorvezetőnek mégsem kell kötbért fizetnie szabályszegésért, miután dűlőre jutottak a műsor készítőivel a Te is fiam, Brutus! mondat körüli félreértések ügyében.
Amikor mindent elvesztettél, csak a versekbe tudsz kapaszkodni – vallja François-Henri Désérable francia író, akinek magyarul nemrég megjelent regényét egy fájdalmas szakítás inspirálta. Interjú.
Noha álomszerűen indult Miló Viki és Attila esküvője a Házasság első látásra adásában, a friss házasok máris túl vannak az első komoly veszekedéseken. A sportoló és újdonsült férje azon különböztek össze, hogy mikor is kellene elhálniuk a nászéjszakát.
Festő, költő és próféta, aki miközben hű maradt a Biblia világához, saját mitológiát épített fel. William Blake szimbólumokban gazdag világa a Szépművészeti Múzeumban!
Úgy tűnik, Jim Carrey tárgyalásokat folytat a Warner Bros. stúdióval arról, hogy ő játssza George Jetson, a családapa szerepét A Jetson család élő szereplős filmadaptációjában.
Az idő szorít: ha 2025 októberében nem startol a 2026-os Sziget jegyértékesítése, a rendezvény gazdaságilag ellehetetlenül. Karácsony Gergely új ülést kezdeményez.
A 2024-es ValóVilág villalakójának, VV Giadának már a luxusbörtönben fény derült tehetségére, most pedig az X-Faktorban is próbára teszi magát. Vajon hogyan teljesít majd? Szombaton 20:00-kor kiderült az RTL-en!
Mindenki máshogy ünnepli a friss irodalmi Nobel-díjas Krasznahorkai Lászlót a könyvkereskedelem és a könyvkultúra egyik legfontosabb nemzetközi eseményén.
Mikor a backstage-ben Pápai Joci azt mondja, hogy az öltözéke alapján ő leginkább egy gepárdra hajaz, a versenyzőnek teljesen más a véleménye. Az X-Faktor szombat este 20:00-kor folytatódik az RTL-en!
A Telex After vendége az első akváriumos koncertjére készülő Indigo, aki az adásban beszélt a nők által örökölt traumákról, meseterápiáról, és arról, hogy kellett-e a sikeréhez bátyja, Co Lee személye.
Stephen King fia, Joe Hill ismét rettegéssel tölti meg a mozikat. Négy év elteltével újra megszólal a telefon – de ezúttal senki sem mer a kagylóért nyúlni… Vagy mégis?
Nem szavazta meg a főváros a Szigettel kötött eddigi területhasználati megállapodás megszüntetését. Ez kellene ahhoz, hogy jövőre legyen Sziget. A Tisza Párt szerint módosító javaslatot nyújtottak be az ügyben.
Igen kellemetlen hiba csúszott be csütörtökön az M1 műsorába. Az egyik adásban a Kovács Ákos életéről szóló filmről beszélgettek, ám a háttérben nem az ő, hanem egy másik Ákos – a szintén zenész Dobrády Ákos – képét vetítették ki. A bakiról Dobrády Ákos is megszólalt a közösségi oldalán.
A megnyílt törzsből elősétált egy nő régi ruhában, aztán még egy, utána egy férfi és sorban ismeretlen emberek, kikerülték Janát, aki vágta tovább a fát, egy csapat gyerek, sárga csillag a ruhájukon, nyilasok, orosz katonák, csak vágta tovább Jana a fát – Jámbor Aliz novellája a Litera A fa című nyílt pályázatának megosztott 3. helyezettje.
...nem fogok vénségemre fát kivágatni azért, mert már nem olyan szép, nem értékeltek ti semmit, az isten bassza meg, mindig rohanni meg pusztítani, ami nem tetszik vagy egy kicsit kényelmetlen, majd engem is eltemettek, mert rossz a fülem, nem? – Vincze Bence novellája a Litera A fa című nyílt pályázatának megosztott 3. helyezettje.
Az Árulók - Gyilkosság a kastélyban 4. évadának egyik győztese Torghelle Sándor lett. Sanyi a műsor során kimagasló megérzéseivel vált ismertté. Ártatlanként rendszeresen Árulókra szavazott a kerekasztalok során, így már-már talentumként kezelték a társai. Ismerd meg a focistát!
A több százmillió forint közpénzből készült Ákos-dokumentumfilm nem azokra a kérdésekre keresi a választ, amiket illene feltenni, hanem olyanokra, amelyeket senki sem kérdezett.
Torghelle Sándor a megérzéseire hallgatott Az Árulók című műsorban, és bejött! Az egykori magyar válogatott labdarúgó és Schoblocher Barbi karöltve nyerték meg a stratégiai realityt. Most megosztották benyomásaikat a műsor kapcsán.
Életrajzi film készül Lugosi Béláról: az alkotás bemutatja a magyar származású színész útját a pályája kezdetétől, a karrierjének csúcspontjain át az élete során átélt nehézségekig, új megvilágításba helyezve a horror műfajának egyik legikonikusabb alakját. A film méltó tisztelgés Lugosi Béla öröksége előtt, aki a magyar színjátszás egyik legnagyob
A Tűzceremónián ismét az Ártatlanok kerekedtek felül Az Árulók 2025-ös évadában, miután Hajnóczy Soma az utolsó pillanatban távozott. Schoblocher Barbi és Torghelle Sándor megingathatatlannak tűnő szövetsége is próbára került a végjátékban, most először mesélnek erről és az utolsó nap érzelmi hullámvasútjáról, valamint a nyeremény sorsáról. Minden
A 2018-as filmben Breier Ádám és Krasznahorkai László együtt járják be a regény és az író életének helyszínét, Gyulát. A Bem Moziban októberben több alkamommal is látható A báró hazatér.