2014. július 5. szombat

júl. 5
0:12
Brazília "túlélte" az utolsó negyedórát és elődöntős (Infostart)
A házigazdák válogatottja 2-1-re legyőzte Kolumbia csapatát a brazíliai labdarúgó-világbajnokság pénteki második negyeddöntőjében, ezzel 2002 után újra bejutott a legjobb négy közé.
júl. 5
0:12
Vb 2014: Silva és Luiz az elődöntőbe lőtte a brazilokat (She)
A brazil válogatott mindkét középső védője betalált Kolumbia ellen, James Rodríguez csak szépíteni tudott.
júl. 5
0:16
Női kézi: az FTC is összecsap a norvég válogatottal (She)
Nemcsak a Győr, hanem az FTC is megmérkőzik júliusban a hazánkban edzőtáborozó norvég női kézilabda-válogatottal. A Fradi július 10-én kezdi meg a felkészülést, amely során egyhetes edzőtábor és két torna is szerepel a programban.
júl. 5
0:30
Videó: David Luiz fantasztikus gólja döntött Kolumbia ellen (She)
A brazil labdarúgó-válogatott Thiago Silva és David Luiz góljával 2-1-re legyőzte Kolumbiát. Az eddig remekül játszó vendégek csak büntetőből tudtak betalálni. Íme, a legérdekesebb jelenetek!
júl. 5
0:48
Vb 2014: Neymart kórházba szállították, komoly a baj? (She)
Kórházba szállították Neymart, a brazil válogatott klasszisát, akit le kellett cserélni a Kolumbia elleni vb-negyeddöntő hajrájában.
júl. 5
0:52
NS: Fortalezai kalandok; Művészekből iparosok; Fejnehéz argentinok - szombat (She)
A Nemzeti Sport szombati számából ajánljuk.
júl. 5
1:42
Vb 2014: Scolari elárulta, Neymar sírt a fájdalomtól (She)
A brazilok szövetségi kapitánya nem hiszi, hogy a klasszis támadó pályára léphet a németek ellen.
júl. 5
1:46
Vb 2014: ettől rettegett Brazília, vége Neymar vb-jének! (She)
A brazil Globo Tv és Spor TV egybehangzó, a televízióban percekkel ezelőtt elhangzott jelentése szerint véget ért Neymar világbajnoksága csigolyasérülés miatt. Legalább 4-6 hetes kihagyásról lehet szó, a harmadik csigolya sérült meg.
júl. 5
2:36
Vb 2014: Hármat, négyet akartak rúgni! Minek? - Scolari (She)
Luiz Felipe Scolari, a brazilok szövetségi kapitánya dicséri fiait.
júl. 5
3:12
Vb 2014: Maradok a Monacónál - James Rodríguez (She)
A kolumbiai válogatott sztárjátékosa a brazilok elleni negyeddöntő után elmondta, esze ágában sincs távozni a hercegségbeli klubtól.
júl. 5
4:42
Csigolyatörést szenvedett Neymar (Infostart)
Csigolyatörést szenvedett a kolumbiaiak elleni pénteki negyeddöntőben Neymar, a brazilok sztárcsatárja, így a válogatottnak a labdarúgó-világbajnokság hátralévő részében nélkülöznie kell a játékost - jelentette be a csapat orvosa, Rodrigo Lasmar.
júl. 5
5:54
Rodriguez sírt, a brazilok szenvedtek - de létrejött a brazil-német álomelődöntő (Infostart)
A német válogatott kétszer játszott eddig a tornán európai csapattal - s másodszor nyert, kapott gól nélkül. A brazil válogatott mindkét belső védője gólt szerzett, majd James Rodriguez, a góllövőlista vezetője hatodik góljáig jutott. Az előző két mondat hozadéka: a jövő keddi első elődöntőben Brazília és Németország találkozik majd.
júl. 5
7:24
Vb 2014: argentin-belga és holland-Costa Rica-i párharc - program (She)
Ma kialakul a világbajnokság elődöntőjének mezőnye! Argentína Belgiummal, Hollandia Costa Ricával csap össze!
júl. 5
7:26
Vb 2014: Brazília megnyeri a vb-t Neymar nélkül? Szavazzon! (She)
Vajon a sérülés miatt kieső klasszis nélkül is képesek győzni a házigazdák? Kíváncsiak vagyunk a véleményére!
júl. 5
8:00
Hoffenheim: 100 százalék támadófoci vár rám - Szalai (She)
Szalai Ádám nagyon örül az új kihívásnak! Mint ismert, a magyar válogatott labdarúgó a német élvonalbeli Schalkétől a szintén Bundesligában szereplő Hoffenheimhez szerződött.
júl. 5
8:36
El: montenegrói játékvezető a Diósgyőr máltai meccsén (She)
A 38 éves Pavle Radovanovics vezeti a Diósgyőr Birkirkara elleni máltai visszavágóját az Európa-liga selejtezőjének első fordulójában. Erről a klub hivatalos honlapja adott hírt.
júl. 5
8:38
Légiósok: Huszti ismét teljes értékű munkát végzett (She)
A német labdarúgó-élvonalban szereplő Hannover magyar légiósa, Huszti Szabolcs ismét teljes értékű edzésmunkát végzett.
júl. 5
8:54
Felkészülés: Loki-Lyon, pályán a DVTK és az Újpest is - program (She)
Ma kilenc NB I-es csapat is felkészülési meccsen lép pályára, az Újpest a belgiumi Philips Stayen-kupán kétszer is. A DVSC-Teva a francia Lyont, míg a DVTK a szlovák Tatran Presovot fogadja. Kispesten élvonalbeli csapatok találkoznak: a Paks lesz a Honvéd vendége. Íme, a mai program.
júl. 5
8:54
VB 2014: Gyászolnak Brazíliában, vége Neymar világbajnokságának (Agroinform)
Csigolyasérülést szenvedett a brazil válogatott legnagyobb csillaga a Kolumbia elleni negyeddöntőn.
júl. 5
9:30
FTC: „Az OM úgy értékesíti a stadion nevét, mint a Fradi” (She)
A spanyol nyelvű Marketing Deportivo MD egy lapon említi az Olympique Marseille és a Ferencváros labdarúgócsapatát, mivel mindkét klub értékesíti stadionjának névhasználati jogát.
júl. 5
9:30
Taktikai Zóna: Esélytelen vergődés - meccselemzés, Franciaország-Németország (Agroinform)
A németek a pálya közepének megszállásával húzták ki a francia támadójáték méregfogát. Elemzés a negyeddöntőről.
júl. 5
9:32
Vb 2014: ma este adnak bővebb tájékoztatást Neymarról (She)
A Brazil Labdarúgó-szövetség közleményben jelezte, hogy a válogatott orvosa ma este sajtótájékoztatón számol be a sérült Neymar állapotáról.
júl. 5
9:34
Milan: egyre biztosabb, Tamást és kortársait kölcsönadják (She)
Korábban már beszámoltunk róla, hogy a Milan a következő szezonra jó eséllyel kölcsönadhatja 19 éves magyar hátvédjét, Tamás Krisztiánt a másodosztályú Latinának. A Tuttomercatoweb.com cikke már biztosra veszi, hogy az előző szezonban még a klub utánpótlásában szereplő labdarúgó kölcsönben folytatja.
júl. 5
9:48
Videó: Neymar megcsúszott és elesett gólöröm közben (She)
Thiago Silva góljával szerzett vezetést a tegnapi negyeddöntő során Brazília. A hazai játékosok egy kupacban ünnepeltek, amihez Neymar is csatlakozott volna, de ez nem sikerült neki.
júl. 5
10:06
Skócia: „Voltam már sok jó helyen, de Telki a legjobb” (She)
A skót labdarúgó-élvonalban szereplő Dundee Telkiben edzőtáborozik. A csapat menedzsere, Paul Hartley szuperlatívuszokban beszélt a sportkomplexumról.
júl. 5
10:06
Tipp: Kvitová túl nagy falat lehet Bouchard számára (Agroinform)
Szombat délután kerül sor a wimbledoni tenisztorna női döntőjére, ami nagyszerű profitszerzési lehetőséggel kecsegtet.
júl. 5
10:08
Légiósok: José Gomes is ajánlotta Balázs Benjámint (She)
Az NB II-es Kaposvártól a portugál élvonalba igazoló Balázs Benjámin a Nemzeti Sportnak beszélt arról, hogyan kötött ki a Guimaraesnél. Elmondta, hogy a Videoton korábbi vezetőedzőjének, José Gomesnek is kikérték a véleményét a Vitóriánál.
júl. 5
10:08
VB 2014: Tíz napja senki sem hitt bennünk - Scolari (Agroinform)
Brazília 2-1-re legyőzte Kolumbiát a labdarúgó-világbajnokság pénteki negyeddöntőjében.
júl. 5
10:42
Juventus: Mirko Vucsinics a Közel-Keletre szerződött (She)
Az olasz labdarúgó-élvonalban szereplő Juventus 6.3 millió euróért eladta az al-Dzsazirának a montenegrói Mirko Vucsinicset.
júl. 5
10:44
Videó: Neymar meghatódott társai köszöntésén a reptéren (She)
Mint beszámoltunk róla, Neymar súlyos sérülést szenvedett a Kolumbia elleni vb-negyeddöntő során. A csatárt azonnal kórházba szállították, majd megengedték, hogy a csapattársaival tartson Teresópolisba.
júl. 5
10:46
Vb 2014: Klose Uwe Seeler előtt, már csak Matthäus előzi meg (She)
Miroslav Klose, a német labdarúgó-válogatott támadója a Franciaország elleni negyeddöntőn a 22. világbajnoki meccsét játszotta.
júl. 5
11:00
VB 2014: A franciák a helyükre kerültek, Löw meglépte, amit megkövetelt a haza (Agroinform)
Németország egygólos győzelmet aratott Franciaország felett a labdarúgó-világbajnokság pénteki negyeddöntőjében.
júl. 5
11:18
F1: Brit Nagydíj, 3. szabadedzés élőben az NSO-n! (She)
Ahogy arra számítani lehetett, vizes pályán kezdődik meg a Brit Nagydíj szombat délelőtti szabadedzése. Az időjárás további alakulásától függ, hogy a pénteken műszaki hiba miatt leálló Lewis Hamilton lehetőséget kap-e arra, hogy versenyszimulációs gyakorlat során is kipróbálja autóját a vasárnapi futam előtt. Kövesse az edzést frissülő cikkünkkel!
júl. 5
11:20
Videó: Nikolics és Haraszti is duplázott; lenullázták a Győrt (She)
Tegnap a Győri ETO és a Videoton is lejátszott egy-egy felkészülési mérkőzést. Horváth Ferenc együttese egygólos vereséget szenvedett a szintén El-résztvevő kolozsvári CFR Clujtól, míg a fehérváriak magabiztos, 7–1-es győzelmet arattak az osztrák harmadosztályú SV Allerheiligen ellen, Nikolics Nemanja és Haraszti Zsolt is duplázott a meccs során.
júl. 5
11:36
Románia: Bölöni remek lenne kapitánynak - Piturca (She)
Victor Piturca, a mieinkkel azonos Európa-bajnoki selejtezőcsoportban szereplő román labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya elsősorban Bölöni Lászlót látná szívesen utódjaként.
júl. 5
11:36
VB 2014: A meccseket tényleg a védelmek nyerik meg (Agroinform)
A védőjátékosok játszották a főszerepet a pénteki negyedöntőkben.
júl. 5
11:38
Vb 2014: brazil öröm, francia bánat, őrült Luiz - képgaléria (She)
A negyeddöntők első napján boldog német és brazil arcokat láthattunk, a franciák és a kolumbiaiak azonban szomorúan távoztak – képgaléria.
júl. 5
11:54
Felkészülés: Parma-játékos a Honvéd csapatában (She)
A Bp. Honvéd labdarúgócsapata ma délelőtt felkészülési meccset játszik a Pakssal, és több új arc is pályára lép.
júl. 5
12:12
F1: Vettel az élen Silverstone-ban - az idén először (She)
Vizes pályán, esőben tartották meg a Brit Nagydíj harmadik szabadedzését, amelyen a pénteki legjobbak, a két Mercedes-pilóta és Fernando Alonso mért kört sem futottak. A többiek közöl Sebastian Vettel volt a leggyorsabb – a négyszeres világbajnok idén először zárt az élen bármilyen tréninget. Időmérő 14 órától, lehet, hogy szintén vizes pályán.
júl. 5
12:12
VB 2014: A Messi FC a belgák ellen, a narancsosok véget vetnének a tündérmesének (Agroinform)
Szombaton kialakul az elődöntős mezőny. Argentína Belgiummal csap össze, Hollandia hazaküldené Costa Ricát.
júl. 5
12:30
NB II: soproni támadó érkezett Ajkára, Kanta távozik (She)
A labdarúgó NB II-ben szereplő Ajka szerződtette Szabó Zsoltot, a Sopron támadóját, míg többen távoznak a klubtól, köztük Kanta Szabolcs is.
júl. 5
12:48
Vízilabda: második lett a magyar csapat Oroszországban (She)
Győzelemmel, s a második helyen zárta szereplését a magyar női vízilabda-válogatott a hatcsapatos oroszországi nemzetközi tornán, ahol szombaton Merész András szövetségi kapitány együttese a vb-címvédő spanyolokat verte két góllal.
júl. 5
13:06
Világbajnokveréssel másodikként zártak a magyar női vízilabdázók (Infostart)
Győzelemmel, s a második helyen zárta szereplését a magyar női vízilabda-válogatott a hatcsapatos oroszországi nemzetközi tornán, ahol szombaton Merész András szövetségi kapitány együttese a vb-címvédő spanyol csapatot verte két góllal.
júl. 5
13:06
Felkészülés: Csirszki betalált, a DVTK döntetlent játszott (She)
A labdarúgó NB I-ben szereplő Diósgyőr 1–1-es döntetlent játszott a Tatran Presovval hazai pályán felkészülési mérkőzésen.
júl. 5
13:08
Nem teljes a brazil öröm (Infostart)
A házigazda brazilok örömmámorban úsztak azt követően, hogy válogatottjuk pénteken 2-1-re legyőzte Kolumbia csapatát a labdarúgó-világbajnokság negyeddöntőjében, ezzel 2002 után újra bejutott a legjobb négy közé, az ünneplést azonban beárnyékolta legnagyobb sztárjuk, Neymar súlyos sérülése.
júl. 5
13:08
Felkészülés: nem bírt egymással a Honvéd és a Paks (She)
Gól nélküli döntetlent játszott egymással a Bp. Honvéd és a Paks labdarúgócsapata felkészülési mérkőzésen.
júl. 5
13:24
Brit Nagydíj - Vettel nyerte a harmadik szabadedzést (Infostart)
A világbajnoki címvédő Sebastian Vettel, a Red Bull német pilótája érte el a legjobb köridőt a Formula-1-es Brit Nagydíj szombati, összességében harmadik szabadedzésén.
júl. 5
13:24
Felkészülés: az MTK ötször talált be, 4-1-re győzött (She)
Az MTK 4–1-re győzött a szlovák Pohronie ellen felkészülési mérkőzésen.
júl. 5
13:24
Világbajnokveréssel másodikként zártak a magyarok (Metropol)
Győzelemmel, s a második helyen zárta szereplését a magyar női vízilabda-válogatott Oroszországban.