2020. október 4. vasárnap

okt. 4
19:06
NB II: hátrányból nyert a Vasas és a Barcika, Győrben győzött a Szentlőrinc (She)
Megszakadt a Vasas hatmeccses nyeretlenségi sorozata a labdarúgó NB II 11. fordulójában. A piros-kékek 0–1-ről fordítottak a Szeged ellen, ugyancsak hátrányból szerzett három pontot a Kazincbarcika is a sereghajtó Csákvár ellen. Ez a borsodiak első győzelme az új stadionjukban. A játéknap két nagy meglepetése, hogy az újonc Szentlőrinc az ETO ottho
okt. 4
19:12
Kerékpár: korán ünnepelt a világbajnok, Roglic lesprintelte (She)
Primoz Roglic emlékezetes hajrában nyerte meg a Liege–Bastogne–Liege klasszikus egynapos országúti kerékpáros-viadalt, amelyen Peák Barnabás személyében először indult magyar résztvevő – írja az MTI.
okt. 4
19:15
Negyeddöntőbe jutottak Babosék (HírTV)
A világbajnok magyar, francia duó a vasárnapi, esőszünettel tarkított nyolcaddöntőben megverte az Andreea Mitu, Patricia Maria Tig román párost.
okt. 4
19:18
Roland Garros: Babosék már a legjobb nyolc között járnak (She)
A címvédő Babos Tímea, Kristina Mladenovic kettős a harmadik mérkőzését is megnyerte, ezzel negyeddöntőbe jutott a francia nyílt teniszbajnokságon.
okt. 4
19:18
Negyeddöntőbe jutottak Babosék (Infostart)
okt. 4
19:18
Negyeddöntőbe jutottak Babosék (Eurosport)
A címvédő Babos Tímea, Kristina Mladenovic kettős a harmadik mérkőzését is megnyerte, ezzel negyeddöntőbe jutott a Roland Garroson.
okt. 4
19:20
Nfl: kiderült, mikor játsszák le a Chiefs–Patriots meccset (She)
A tengerentúli profi amerikaifutball-liga (NFL) vasárnap bejelentette, hogy a negyedik játékhéten eredetileg vasárnapra tervezett Kansas City Chiefs–New England Patriots mérkőzést hétfőn (magyar idő szerint kedd hajnalban) játsszák le.
okt. 4
19:27
Fürjes Balázs bocsánatot kért Kubatovtól, és azt állította, a Fradi mégis játszhat a Puskásban, hogy a következő válaszából kiderüljön, ez csak vágyálom… (444.hu)
Az biztos, hogy semmit se lehet biztosan tudni a Ferencváros hazai BL-meccseiről. Maximum annyit, hogy Csányi Sándornak kéne leszólnia az UEFA-hoz.
okt. 4
19:30
NB I: nyert a Puskás Akadémia ellen, és élre állt a Ferencváros (She)
A labdarúgó NB I 6. fordulójában a címvédő Ferencváros 2–1-re legyőzte a mérkőzésre listavezetőként érkező, a vezetést is megszerző Puskás Akadémiát.
okt. 4
19:30
Babosék a negyeddöntőben (Demokrata)
okt. 4
19:30
A lázas betegen vereséget szenvedő Zverev alig kapott levegőt a Sinner elleni mérkőzésen (Eurosport)
Zverev lázasan játszott Sinner ellen.
okt. 4
19:36
PL: az Old Traffordon ütötte ki a Tottenham az MU-t (She)
Az angol Premier League 4. fordulójában a Tottenham Hotspur 6–1-re diadalmaskodott a Manchester United otthonában, úgy, hogy a második percben a hazaiak egy büntetőből vezetést szereztek, de a hetedikben már a vendégeknél volt az előny.
okt. 4
19:38
Fifa: ezek voltak a sorozat legmeghatározóbb részei (She)
Az EA Sports FIFA sorozata 24 éve örvendeztet meg minket, és ezalatt hihetetlen fejlődésen mentkeresztül, – bár, az utóbbi évekre már nem feltétlen helytálló ez az állítás. Lássuk, hogy melyek voltak aszéria legmeghatározóbb részei és miként teljesedett ki a játék, hogy ez legyen a világ elsőszámúlabdarúgásról szóló videójátéka.
okt. 4
19:42
Valter Attila a főmezőnyben jött meg, Ulissi 4 év után nyert újra a Girón (Eurosport)
Valter Attila a rózsaszín trikós Ganna mellett ért célba vasárnap, Ulissi 2016 után nyert újra a Girón.
okt. 4
19:48
Női kosár NB I: hazai sikerrel rajtolt a Győr (She)
A Győr 91–82-re nyert a TFSE-MTK ellen a női kosárlabda NB I első fordulójának vasárnapi mérkőzésén.
okt. 4
19:48
Hihetetlen befutó: Alaphilippe korán ünnepelt, Roglic nyerte a Liége-t (Eurosport)
Alaphilippe hibázott, hátrasorolták, így Roglic nyerte a versenyt.
okt. 4
19:54
Átgázolt az Újpesten a Fehérvár: négy gól 10 perc alatt (She)
Gól nélküli félidő után a Mol Fehérvár 10 perc alatt négy gólt rámolt be az Újpestnek az NB I 6. fordulójában, és bár még egy öngólt is rúgtak maguknak a vendégek, az utolsó percben szépíteni tudtak (5–1).
okt. 4
20:00
Serie A: Rafael Leao duplázott, nyert a Milan (She)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 3. fordulójának vasárnapi játéknapján az AC Milan hazai pályán 3–0-ra legyőzte az újonc Speziát.
okt. 4
20:06
Bundesliga: hihetetlen csatában nyert a Bayern a Hertha ellen (She)
Hihetetlen mérkőzésen, a négygólos Robert Lewandowski vezérletével nyert a Bayern a Bundesliga 3. fordulójában a Hertha ellen hazai pályán. A berliniek kétszer is felálltak a padlóról, de mégsem nyerhettek, mert a lengyel csatár ellenállhatatlan volt (4–3).
okt. 4
20:12
A Tottenham gálaelőadást rendezett az Old Traffordon (Infostart)
A Tottenham Hotspur kiütéses, 6-1-es győzelmet aratott a Manchester United otthonában az angol labdarúgó-bajnokság negyedik fordulójának vasárnapi játéknapján.
okt. 4
20:12
Torna-vk: újabb magyar érem született (She)
Újabb magyar érem született a szombathelyi vk-viadalon: Vecsernyés Dávid nyújtón a harmadik lett.
okt. 4
20:14
A Ferencváros Isael góljaival fordított a Puskás Akadémia ellen (Infostart)
A címvédő Ferencváros 2-1-re legyőzte a vendég Puskás Akadémiát a labdarúgó OTP Bank Liga 6. fordulójának vasárnapi játéknapján.
okt. 4
20:15
A Ferencváros Isael góljaival fordított a Puskás Akadémia ellen (HírTV)
okt. 4
20:24
Serie A: a Napoli nem jelent meg Torinóban a Juve elleni meccsre (She)
Az olasz labdarúgó-élvonal (Serie A) 3. fordulójának vasárnapi utolsó mérkőzésén a Juventus fogadta volna a Napolit. A vendégek azonban nem indultak el a torinói mérkőzésre, mert a helyi egészségügyi hatóság korlátozásai miatt nem hagyhatták el a várost. A Juventus eközben a szabályok szerint kiállt a mérkőzésre, amelynek az ilyen esetekben kö
okt. 4
20:26
Icehl: a szétlövés döntött, fehérvári siker Bécsben (She)
Az osztrák jégkorongliga (ICEHL) alapszakaszának vasárnapi játéknapján a Hydro Fehérvár AV19 megszerezte az idénybeli első győzelmét: a magyar együttes szétlövés után 5–4-re nyert a Vienna Capitals otthonában.
okt. 4
20:30
Lewandowski négy gólja ellenére szenvedett a Bayern (Infostart)
A címvédő Bayern München nehezen, Robert Lewandowski négy góljával 4-3-ra győzte le a vendég Herthát a német labdarúgó-bajnokság harmadik fordulójának zárómérkőzésén vasárnap.
okt. 4
20:30
Vecsernyés Dávid bronzérmes a világkupán (Demokrata)
Az Európa-bajnoki bronzérmes Vecsernyés Dávid a harmadik helyen végzett nyújtón a challenge világkupaversenyen.
okt. 4
20:48
NB Iii: Tatabányán folytatódott a balatonfüredi csoda (She)
A tíz meccsen át nyeretlen Balatonfüred a listavezető után a tabella második helyezettjét is elkapta a Nyugati csoportban, a Kecskemét újabb botlását kihasználva a Ferencváros II beérte a Közép-csoportban az éllovast, míg Keleten a Tiszakécske–Eger csata helycserét hozott a tabella 2. és 3. helyezettje között. A labdarúgó NB III 12. fordulójának er
okt. 4
20:50
Rali: Herczig és Érdi kaotikus, de eredményes futamon van túl (She)
Melós verseny volt, tele váratlan kihívásokkal. A két magyar induló, az ötödikként végző Herczig Norbert és az ERC2-ben nyerő ifj. Érdi Tibor azonban elégedett lehet.
okt. 4
20:54
Megállíthatatlan a Ferencváros (Behaviour)
A Bajnokok Ligája csoportkörében is érdekelt zöld-fehér alakulat hátrányból fordítva nyert 2-1-re Isael duplájának köszönhetően a labdarúgó OTP Bank Liga 6. fordulójában.
okt. 4
21:00
A Barcelona nem tudta legyőzni odahaza a Sevillát (She)
A La Liga 5. fordulójában 1–1-re végződött a Barcelona és a Sevilla parázs rangadója.
okt. 4
21:12
Öttusa ob: harmadszor győzött Alekszejev Tamara (She)
Alekszejev Tamara, illetve az UTE csapata győzött a nők vasárnapi versenyében az öttusázók országos bajnokságán.
okt. 4
21:24
Egy francia mágus kis híján elvarázsolta Thiemet, a női favorit komoly verést kapott (Eurosport)
Hugo Gaston majdnem kiénekelte a sajtot a friss US Open-bajnok szájából.
okt. 4
21:48
NB I: hátrány volt a Puskásnak a vezetés; Rebrov sok sikert kívánt a válogatottnak (She)
A Ferencváros hátrányból fordítva, 2–1-re győzte le hazai pályán a Puskás Akadémiát. A mérkőzés után a két vezetőedző értékelt.
okt. 4
22:00
NB I: kiütéssel nyert a Fehérvár az Újpest ellen (She)
okt. 4
22:18
PL: Adrián hétszer kapitulált – 57 éve nem ruházták meg úgy a Poolt, mint most (She)
Nem elírás: az Aston Villa hazai pályán 7–2-re legyőzte a címvédő Liverpoolt az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 4. fordulójában.
okt. 4
22:42
Hugo Gaston ütései mindenkit megleptek (Eurosport)
A 20 éves, szabadkártyával indult francia kétjátszmás hátrányból egyenlített, közben az őrületben kergette az ejtéseivel az osztrák sztárt, aki végül 3 óra 32 perc alatt csikarta ki a győzelmet.
okt. 4
23:00
Női kézilabda: Kurtovic remekelt, tornát nyertek a norvégok (She)
A Golden League elnevezésű női kézilabdatorna harmadik, egyben utolsó játéknapján Norvégia Montenegrót, Dánia pedig Franciaországot győzte le.
okt. 4
23:00
Hatalmas pofonba szaladt bele a címvédő Liverpool (Eurosport)
Hatalmas pofonba szaladt bele a címvédő Liverpool az angol labdarúgó-bajnokság negyedik fordulójának vasárnapi játéknapján: Jürgen Klopp együttese az Aston Villa otthonában 7-2-re kapott ki.
okt. 4
23:02
La Liga: a Sevilla 1–1-re végzett a Barcelona otthonában (She)
okt. 4
23:06
Nfl: mínusz 17-ről nyert a Bucs, megvan az 1/1-es első sikere (She)
A tengerentúli profi amerikaifutball-liga (NFL) negyedik fordulójában a New Orleans diadalmaskodott a Detroit Lions felett, míg a Baltimore Ravens a Washington Football Teamet, a Tampa Bay Buccaneers pedig a Los Angeles Chargerst múlta felül.
okt. 4
23:12
Női röplabda: nagy csatában nyerte a Békéscsaba a rangadót (She)
Két mérkőzést játszottak le vasárnap a női röplabda Extraligában. A forduló rangadóján, fordulatos meccsen a vendég Békéscsaba győzött az ötödik játszmában a Vasas otthonában, míg az újoncok csatáján a Szent Benedek hazai pályán nyert 3:1-re a Diósgyőr ellen.
okt. 4
23:18
Ligue 1: 24 kísérlet a négy ellenében – tíz emberrel is kihúzta Lyonban az OM (She)
A Lyon óriási mezőnyfölényben futballozott, ám hiába a több mint 70 percnyi emberhátrány, a Marseille kihúzta 1–1-es döntetlennel a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 6. fordulójának rangadóját.
okt. 4
23:20
Kulcsembere nélkül készül a válogatott; itthon is a Fradi az úr (She)
A Nemzeti Sport hétfői számából ajánljuk.
okt. 4
23:36
Rémálom az aranyér – Malonyai Péter publicisztikája (She)
A cím végéről hiányzik egy t betű, ám hagyom – a történeti hűség kedvéért. Másként: hol hever a téma (nem feltétlenül az utcán). A háttérben szó
okt. 4
23:48
Mozgástér – Vincze András jegyzete (She)
Karanténban a Salzburg, Szoboszlai nem játszhat Bulgáriában!Két Szoboszlai-assziszt, 7–1-re nyert a Salzburg Megszokhatatlan, hogy v
okt. 4
23:54
Hétfői sportműsor: Fucsovics a Garros nyolcaddöntőjében (She)
Hétfőn 11 órakor Fucsovics Márton a 13. helyen kiemelt Andrej Rubljovval találkozik a Roland Garros nyolcaddöntőjében, természetesen élő szöveges közvetítést olvashatnak az NSO-n. Kora délután jön a Giro dItalia 3. szakasza, amelyet a televízió képernyőin követhetnek. Este férfi futsal NB I-es mérkőzéseket rendeznek, és lesz német Bundesliga 2-es t