2023. április 5. szerda

ápr. 5
0:18
A Nyíregyháza jutott utolsóként elődöntőbe a női röplabda Extraligában (Sportal)
A Nyíregyháza jutott utolsóként elődöntőbe a női röplabda Extraligában, miután a Kaposvár elleni negyeddöntős párharc utolsó, ötödik mérkőzésén hazai környezetben 3:1-re győzött.
ápr. 5
0:22
Két másodpercen múlott a Fradi győzelme a férfi vízilabda BL-ben (Sportal)
A Ferencváros drámai végjáték után 12–12-es döntetlent ért el a Jug Dubrovnik otthonában a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek 11. fordulójában. A csoport harmadik helyén álló zöld-fehérek így nem tudták érdemben megközelíteni a csoportot vezető Bresciát és a Novi Beogradot.
ápr. 5
0:26
Kiemeltek búcsúztak a marrákesi tenisztorna nyitó fordulójában (Sportal)
A kiemeltek közül Maxime Cressy, Richard Gasquet és Nicolás Jarry is már az első fordulóban búcsúzott a Marrákesben zajló salakpályás férfi tenisztornán. Az estorili versenyen a hatodik és nyolcadik helyen kiemelt Miomir Kecmanovics és Ben Shelton is továbbjutott.
ápr. 5
0:30
Arany is jutott Magyarországnak a shinkyokushin karate Európa-bajnokságon (Sportal)
Mező Lili jóvoltából magyar aranyérmest is avattak a shinkyokushin karatésok svédországi Európa-bajnokságán.
ápr. 5
0:34
A 119. percben született öngól döntött a ZTE-Puskás Akadémia Magyar Kupa-elődöntőben (Sportal)
A 119. percben dőlt el a Zalaegerszeg–Puskás Akadémia Magyar Kupa-elődöntő, Bartolec öngólja után a ZTE jutott a Puskás Arénában rendezendő fináléba.
ápr. 5
0:38
Nem lesz triplázás Tuchellel – Sallaiék kiverték a Bayernt a kupából (Sportal)
Meglepetés a Német Kupa negyeddöntőjében: a Sallai Rolandot az utolsó 25 percre bevető Freiburg fordított és 2–1-re nyert idegenben a Bayern München ellen, így bejutott a legjobb négy közé.
ápr. 5
0:42
Ronaldo duplázott az al-Adalh ellen (Sportal)
Az al-Nasszr portugál klasszisa a szaúdi bajnokság hétközi fordulójában az al-Adalh ellen duplázott az 5–0-ra megnyert meccsen.
ápr. 5
0:46
A 95. percben mentette döntetlenre a mérkőzést Lukaku, majd kiállították (Sportal)
A Coppa Italia elődöntőjének első mérkőzésén a Juventus 1–1-es döntetlen játszott az Internazionale ellen. Romelu Lukaku a 95. percben mentette döntetlenre a mérkőzést majd kiállította magát.
ápr. 5
0:50
Két meg nem adott gól, nem bírt egymással a Chelsea és a Liverpool (Sportal)
A Chelsea és a Liverpool gól nélküli döntetlent játszott egymással az angol Premier League 8. fordulóból bepótolt mérkőzésén.
ápr. 5
0:54
120 percnyi dráma után az Osasuna jutott a döntőbe (Sportal)
Bár ledolgozta egygólos hátrányát a Bilbao, a hosszabbítás során az Osasuna gólt szerzett, így kiesett a hazai csapat.
ápr. 5
4:45
Less be a lábai közé, őrjítő videón a levetkőzve napozó kebelcsoda popsija (Metropol)
Carla álomtestéből semmit sem takar a zsinórtanga.
ápr. 5
6:12
A Mercedes csapatfőnökét zavarja, hogy nem egyértelmű, mi alapján döntenek az F1-ben (Racing)
A veszélyes helyzetek kapcsán Toto Wolff azt kéri, határozzák meg, milyen esetekben van szükség a különböző fokozatú intézkedése. Christian Horner annak ellenére is támogatja a kései megszakításokat, hogy az élen haladó ezekkel csak veszthet. Régen a versenyeket újra sem indították, ha a táv vége felé valamilyen okból (jellemzően baleset vagy eső m
ápr. 5
6:21
Az atlétika végül megvédte az atlétanőket (Eurosport)
Nemrégiben a World Athletics tanácsa nagyon fontos döntéseket hozott Rómában, ami a nők sportját illeti. Gyakorlatilag ellehetetlenítette a transznemű és az interszexuális atlétanőket, de mindenképpen minimálisra csökkentette a versenyzési lehetőségeiket. De mielőtt nekivágnánk, lett egy alcímünk.
ápr. 5
6:30
Tim Gábor rallycross futamon indul (Racing)
Tim Gábor a rally után a rallycrosszal is megpróbálkozik.
ápr. 5
6:30
Magyar aranyérem a shinkyokushin Európa-bajnokságon; hosszabbításos kupagyőzelmek itthon és Európában – reggeli hírösszefoglaló (Sportal)
A kedd késő délután és este történt legfontosabb sporteseményeket, híreket összegyűjtöttük olvasóinknak.
ápr. 5
6:48
Barcelona–Real Madrid visszavágó a Spanyol Kupában; Budafok–Vasas a Magyar Kupában – szerdai sportműsor (Sportal)
Tovább folytatódnak itthon és Európa-szerte a labdarúgó kupasorozatok küzdelmei, és újabb Premier League mérkőzéseket pótolnak Angliában. Estére pedig az is kiderül, kik lesznek ott a férfi kosárlabda Magyar Kupa négyes döntőjében. Íme, a mai sportműsor!
ápr. 5
6:51
119. percben lőtt óriási öngóllal esett ki a Felcsút a Magyar Kupából (444.hu)
Balszerencse.
ápr. 5
6:57
A Magyar Kupa ürügyén kínozta egymást két focicsapat (Infostart)
Zalaegerszeg a 119. percben esett öngóllal győzte le a Puskás Akadémia csapatát a labdarúgó Magyar Kupa elődöntőjében.
ápr. 5
7:36
14 éve jégkrémezett Räikkönen, miután a Ferrari érthetetlen döntése tönkretette a futamát (Racing)
A 2009-es Maláj Nagydíj nemcsak az esőkáoszról, hanem a Jégember felejthetetlen alakításáról is emlékezetes maradt.
ápr. 5
7:42
A Florida Panthers győzelmével megszakította a Capitals sorozatát, amely idén nem lesz ott a rájátszásban (Sportal)
A tengerentúli profi jégkorong-bajnokság (NHL) legutóbbi játéknapján magabiztosan nyert a Detroit Red Wings, a Panthers 2–1-re legyőzte a Buffalót, ezzel pedig elütötte a rájátszástól a Washington Capitalst.
ápr. 5
8:00
Így üldözte Leclerc az óratolvajokat utcai Ferrarijával (Racing)
Az olasz rendőrség bejelentette, elfogott négy gyanúsítottat, akik feltételezhetően ugyanazok a személyek, akik ellopták Leclerc luxusóráját.
ápr. 5
8:12
A Mercedes korábbi trükkjével verne át mindenkit a Red Bull? – Horner reagált a vádakra (Racing)
George Russell szerint a Red Bull szándékosan visszafogja magát, de Christian Horner csapatfőnök tagadta mindezt.
ápr. 5
8:15
Megújul a Hungaroring – a cél: az F1-et hosszú távon Magyarországon tartani (Demokrata)
A Hungaroring 38 éve a Formula-1-es világbajnoki sorozat állomása.
ápr. 5
8:18
Bódog Tamás: Az elmúlt években komoly pénzeket tapsoltak el a Herthánál, de hiszem, hogy kivívhatjuk a bennmaradást (m4sport.hu)
Bódog Tamás, a Hertha Berlin másodedzője az M4 Sport Nemzeti Sporthíradójában elárulta, jelenleg élvezik a klubvezetés bizalmát, és ennek, illetve a kemény munkának meglátása szerint meglesz az eredménye, azaz a bennmaradás, továbbá azt is elmondta, szerinte a Bayern München jó döntést hozott Thomas Tuchel és Lőw Zsolt kinevezésével.
ápr. 5
8:21
Itt az El Clásico visszavágója – sport a tévében (Infostart)
Spanyolországban a két legnagyobb csap össze a kupaelődöntőben, itthon pedig a Budafok a Vasast fogadja.
ápr. 5
8:24
„Elmondhatatlan érzés hatvanezer emberrel énekelni a himnuszt" – az ifjú kapus első kerettagsága a válogatottban (Sportal)
Hegyi Krisztián a West Ham United korosztályos és az U21-es válogatott stabil játékosa, de a Bulgária elleni Eb-selejtezőn már a felnőtt válogatott keretének tagja volt.
ápr. 5
8:26
Gazdag Dániel gólja döntött a Bajnokok Ligájában (Sportal)
A Philadelphia Union a CONCACAF Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében volt érdekelt, ahol a mexikói Atlas együttese volt az ellenfél. Az amerikai csapat 1–0-ra nyerte Gazdag Dániel góljával.
ápr. 5
8:30
Paddon indul a Kanári-szigeteken is (Racing)
Hayden Paddon eredetileg nem tervezte programjába a Kanári-szigetek Rallyt, azonban a Fafe Rallyn aratott győzelem után ez változott.
ápr. 5
8:30
Az 52 pontos Joel Embiid vezette győzelemre a 76ers-t (Sportal)
Az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) legutóbbi játéknapján a Phoenix és a Sacramento is bebiztosították a helyüket a rájátszásban, a Utah viszont hosszabbításos vereségének köszönhetően már búcsúzott, míg a 76ers a Keleti rangadós győzelmével egyre közelebb a Boston Celtics-hez.
ápr. 5
8:39
Magyar Kupa: öngóllal jutott döntőbe a Zalaegerszeg (Demokrata)
A ZTE a 119. percben esett öngóllal győzte le a Puskás Akadémia csapatát.
ápr. 5
8:54
Tesztet szervez a Mercedes Mick Schumachernek (m4sport.hu)
F1-es tesztet készít elő Mick Schumacher számára a Mercedes csapata – árulta el Toto Wolff. Egyetért azokkal, akik szerint az apja jelenlétében nem futhatott volna zátonyra Mick pályafutása.
ápr. 5
9:06
Meghalt a kick-box világbajnok az orosz-ukrán háborúban (Sportal)
Nagy a gyász a kick-box sztár Vitalij Merinov miatt: a négyszeres világbajnok elhunyt, miközben a hazáját, Ukrajnát védte.
ápr. 5
9:12
Verstappen: Hagyjuk az F1 DNS-ét! A sprint nem verseny, csak túlélés (m4sport.hu)
Önmaga lényegétől kanyarodik el a Forma–1 Max Verstappen szerint a versenyzés helyett csak a túlélésről szóló sprintversenyekkel és a hétvégék átalakításával. A bakui két időmérő edzésnek nem rajongója – ellentétben a két Mercedes-versenyzővel.
ápr. 5
9:24
„Ez undorító és ellenséges” – a világhírű rapper ügynöksége megvédte Lukakut (Sportal)
Az Inter támadóját rasszista bekiabálások érték, miután egyenlített a Juventus ellen.
ápr. 5
9:27
Irány a vb! Stephen Hendry és James Cahill selejtezős meccse élőben az Eurosporton! (Eurosport)
ápr. 5
9:30
Ilyen a nézőtérről egy brutális baleset az F1-ben – törmelékek záporoztak át a kerítésen (Racing)
Az Ausztrál Nagydíj végén óriási baleset borzolta a kedélyeket, a kerítés mögött álló nézők pedig első kézből láthatták, hogy a motorsport veszélyes.
ápr. 5
9:33
Révész Bulcsú: "Teljesen más a profi mezőny" (Eurosport)
Révész Bulcsú az első magyar snookerjátékos, aki profi versenyen vett részt. A 16 éves snookeres a világbajnokság selejtezőjében szerepelt azután, és annak következtében, hogy nemrég megnyerte az U18-as Európa-bajnokságot. Bulcsú egy profi játékossal, Jamie O'Neillel találta magát szemben, és 10-5-ös vereséget szenvedett. Interjú a legjobb magyar s
ápr. 5
9:36
Ezt még Vin Diesel is megirigyelné – így „üldözte” a tolvajokat Leclerc (videó) (Racing)
Az olasz rendőrség bejelentette, hogy elfogtak négy személyt, aki Charles Leclerc tavalyi kirablásához köthető. A monacói versenyző a toszkánai Viareggioban tartózkodott 2022. április 18-án. Ezen a napon a pilótához közeledett két gyanúsított, hogy képet készítsenek vele. A Ferrari versenyzője eleget tett a kérésnek, ám amíg nem figyelt, az illető
ápr. 5
9:36
Heves szócsata Jordan Henderson és Alisson között a Chelsea-Liverpool találkozón (Sportal)
Elmaradt mérkőzést pótoltak a Premier League-ben, a Stamford Bridge-en a Chelsea és a Liverpool 0–0-s döntetlent játszott, a meg nem adott gólok találkozóján a vendégek kapitánya, Jordan Henderson és Alisson heves szóváltásba keveredtek.
ápr. 5
9:42
Gazdag góljával elődöntős a BL-ben a Philadelphia Union (m4sport.hu)
A negyeddöntőben a mexikói Atlast ejtették ki.
ápr. 5
9:44
Gyurcsó Ádám: Bíztam magamban, mert tudom, milyen munkát végeztem a visszatérésemért (m4sport.hu)
Gyurcsó Ádám az APOEL elleni 2–2-es bajnokin két hónap kihagyás után szép kapásgóllal tért vissza csapatába, a ciprusi élvonalban szereplő AEK Larnacába, a Kossuth Rádiónak adott interjújában pedig elmondta, akár hosszabb távra is tervezne Cipruson.
ápr. 5
9:48
Gazdag góljával előnyben a BL-ben a Philadelphia Union (m4sport.hu)
A negyeddöntő első meccsén a mexikói Atlast verték.
ápr. 5
9:48
Kiesett Houstonban a 2015-ös bajnok (Sportal)
A 2015-ös bajnok Jack Sock a nyitókörben kiesett kedden a 643 ezer dollár (225 millió forint) összdíjazású houstoni salakpályás férfi tenisztornán.
ápr. 5
9:51
Egy 93. perces büntetővel döntetlenezett az Inter a Juvéval a Coppa Italia elődöntőjében (Eurosport)
A címvédő Internazionale az utolsó pillanatokban büntetőből szerzett góllal ért el 1-1-es döntetlent a Juventus vendégeként a labdarúgó Olasz Kupa elődöntőjének keddi első mérkőzésén.
ápr. 5
10:00
Másfél évre eltiltották a biatorbágyi sakkozót, pedig a csalást nem is tudták rábizonyítani (Sportal)
A Sportál március 21-én megírta, hogy eljárás indult Juhász Kristóf, a biatorbágyi Viadukt SE sakkozója ellen. Riválisai arra gyanakodtak, hogy a 28 éves nemzetközi mester a mobilját használva csalt. Most megszületett az ítélet...
ápr. 5
10:02
Továbbjutott a budapesti bajnok a charlestoni tenisztornán (Sportal)
A júliusi, budapesti versenyt megnyerő Bernarda Pera bejutott a második fordulóba a Charlestonban zajló, 780 ezer dollár (271 millió forint) összdíjazású salakpályás női tenisztornán.
ápr. 5
10:06
felszabadítás helyett öngól – ezzel a komikus találattal esett ki a Puskás Akadémia (Sportal)
Ritkán látható öngóllal dőlt el kedden a Zalaegerszeg–Puskás Akadémia (1–0) elődöntő a labdarúgó Magyar Kupában. Már a hosszabbítás legvégén, a 119. percben jártunk, amikor a hazaiak nigériai támadója, Meshack Ubochioma középre passzolt labdáját a felcsúti együttes védője, Karlo Bartolec felszabadítás helyett a saját kapujába vágta – a horvát játék