Máris megvan, hogy ki nyeri a jövő évi labdarúgó-világbajnokságot? Bár az európai pótselejtezők sorsolását még csak ma tartották, ez nem eltántorította el az angolokat attól, hogy megpróbálják kideríteni, ki nyerheti a tornát... Természetesen számítógép segítségét vették igénybe, hogy kiderüljön, milyenek az esélyeik. Aligha meglepő, hogy ők jónak
"Van-e élet a halál után? Este Bognár Gyurival és Hajdú B.-vel megfejtjük. 20 órától élőben itt, a Facebookon" – ezekkel a szavakkal hirdette meg Orbán Viktor miniszterelnök, hogy csütörtökön este a Facebook-oldalán rajongói beszélgetést láthatnak a magyar futballról, annak helyzetéről. Beszélgetőtársa a népszerű sportriporter és a Paks edzője. A r
Precup Csaba egyedül, segítség nélkül mászta meg a Himalájában található 6812 méter magas Ama Dablamot. Bár az eredeti terve az volt, hogy 24 óra alatt teljesíti az alaptábortól alaptáborig a csúcsmászást, végül gyomorproblémák miatt újra kellett próbálkoznia – második nekifutásra azonban sikerrel járt.
A miniszterelnök szerint azzal, hogy veszítettünk az írek ellen, nyerhetünk is, kell egy munkaterv, végigvenni a legkisebbek oktatásától a profi futballig, mit kell tenni.
"Nehogy már nekem idejön valaki, és elmagyarázza nekem, hogy mi a futball. Hát hogy?" Döbbent beszámoló az estéről, amikor Orbán Viktor olyan őszinte volt, mint évtizedek óta soha.
Vasárnap kezdődik és hat napig tart a BOK-csarnokban az U23-as ökölvívó-Európa-bajnokság. A magyar válogatott 20 éves tehetsége, Kovács Kruzitó a kontinensviadal előtti csütörtöki sajtótájékoztatón arról is beszélt, ha sikerülne aranyérmet nyernie, azt Süllős Gyula és családja emlékének ajánlja majd.
Hamarosan meghallgatja a Magyar Labdarúgó Szövetség Marco Rossi szövetségi kapitányt. Az ülésen döntés születhet Marco Rossi jövőjéről is. A helyzet ugyanakkor nem túl bonyolult és nem a váltás lesz a téma.
1995. november 21-én kezdte meg a valódi közös munkát a későbbi hétszeres világbajnok és a Scuderia, a csapattagok pedig rögtön ízelítőt kaptak abból, kivel állnak szemben.
Sajnos a magyar válogatott vb-pótselejtezős eredményét nem kellett megjósolnia a szuperszámítógépnek, minthogy Írország elütött bennünket a világbajnokságon való részvétel esélyétől. Hanem a pótselejtezős helyre odaérők sanszait kikalkulálta. Íme, a szuperkomputer prognózisa.
A vasárnapi római kongresszuson dől el, hogy Kovács Istvánt, a Magyar Ökölvívó Szakszövetség elnökét megválasztják-e a nemzetközi szövetség (World Boxing) alelnökének.
Az Észak- és közép-amerikai bajnokság (NACAM) és Dél-amerikai bajnokság (CODASUR) közös szezonzáróját éppen ezen a hétvégén rendezik Uruguayban, azonban már az utolsó futam előtt eldőlt a NACAM bajnoki cím.
A Sky Sports értesülései szerint Tóth Alex iránt több topligás klub érdeklődik, köztük az olasz Juventus is szívesen látná soraiban a Ferencváros 20 esztendős labdarúgóját. A fiatal középpályás vételára akár 15 millió euróig (5,7 milliárd Ft) is felmehet.
A magyar válogatott korábbi kapusa 2021-ben profi magyar sportolótól ritkán látott módon nyilvános oldalán állt ki a szivárványcsaládok mellett. Orbán is megszólalt akkor, erre is reagált Gulácsi a Friderikusz Podcastban és nemrég megjelent életrajzi könyvében is.
Az amerikai üzleti lap, a Forbes megállapította, mennyit érnek az egyes Forma–1-es istállók. A tíz csapat értéke átlagban 3,6 milliárd dollár (1200 milliárd forint). Közülük is Olaszország nemzeti kincse, a Ferrari a legdrágább.
A szűrések fontosságáról beszélt a Soroksár NB II-es labdarúgócsapatának játékosa, Kékesi Alexander. Mint a klub közösségi oldalára feltöltött videóból kiderült, a 31 éves futballistánál október 10-én hererákot diagnosztizáltak, három nappal később meg is műtötték.
Leginkább az, hogy a futballista és a filmsorozat is birminghami, így aztán nem csoda, hogy a helyi City tulajdonosai a labdarúgót és a filmet is szerepeltetik promó videójukban. A kisfilm témája, hogy a Birmingham City új stadiont épít. Nem akárki közreműködésével: a kisebbségi tulajdonos és sportcelebritás Tom Brady segítségével.
Arne Slot, az angol labdarúgó-élvonalban címvédő Liverpool csapatának holland vezetőedzője a soron következő, Nottingham Forest elleni bajnoki mérkőzés előtti sajtótájékoztatón többek között arról is beszélt, hogy átérzi Szoboszlai Dominik szomorúságát, amelyet az Írország elleni vb-selejtező drámai elvesztése okozott.
November 25-én újra Chelsea-Barcelona a BL-ben, a meccset az RTL+ Premiumon lehet élőben megnézni. Ehhez a párharchoz fűződik az egyik legnagyobb játékvezetői tévedés(sorozat), Tom Henning Övrebö 2009-es ámokfutása. Felidézzük az esetet, és még néhány nagy vihart kavart bírói döntést.
Megszületett a jogerős ítélet abban a büntetőügyben, amelyben a Póczik Józsefet azzal vádolták, hogy megzsarolta Borkai Zsolt győri polgármestert a róla készült, később országos botrányt kiváltó felvételekkel. A legendás győri labdarúgóra eredetileg börtönt kértek, de most a bíróságtól visszakapta a becsületét, ha már az egészségét nem is tudja.
Legalább egy hónapig rácsok mögött töltik napjaikat az adócsalással gyanúsított, kedden őrizetbe vett autóversenyzők. A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénzügyi nyomozói közel 1,2 milliárd forint értékben foglaltak le tőlük vagyontárgyakat, hogy az általuk a gyanú szerint az államnak okozott adóhiányt fedezni lehessen később, ha bűnösségük bebizon
A dán válogatott kapus, Anna Kristensen, a szlovén irányító, Elizabeth Omoregie és spanyol beállós Lysa Tchaptchet Defo a Ferencváros női kézilabdacsapatához igazol – közölte a klub honlapján pénteken.
Kékesi Alexander egy edzésen érzett combfájdalom miatt ment orvoshoz, ahol kiderült a sokkoló diagnózis. A klubja most videóban tudatta a hírt, amelyben a focista is megszólal.
A 2019-es WRC-szezon zárása tragikusan emlékezetes maradt. Az Ausztrál Rallyt a helyi bozóttüzek miatt a rajt előtt néhány nappal végül törölték, így a Hyundai gyári csapata egy hatalmas természeti katasztrófa árnyékában ünnepelhette első világbajnoki címét.
Arne Slot, az angol bajnok Liverpool labdarúgócsapatának vezetőedzője szerint Szoboszlai Dominiknek az írektől elszenvedett vereséget és a világbajnoki pótselejtezőről való "lecsúszást" nagyon nehéz lehet megemésztenie, ugyanakkor biztos benne, hogy a magyar játékos továbbra is maximálisan küzd majd a klub sikereiért.
1500 méter gyorson szeretne maradandót alkotni a rövidpályás úszó Európa-bajnokságon, decemberben Betlehem Dávid. A nyílt vízen olimpiai bronzérmes magyar versenyző az InfoRádióban azt is elmondta, hogy régi vágya volt, hogy az országos bajnokságon triplázzon.
Több mint két év kihagyást követően léphet ismét pályára Paul Pogba, miután bekerült a Monaco keretébe a Rennes elleni szombati bajnokira. A 32 éves, a franciákkal 2018-ban világbajnok focista 2023 szeptembere óta szerepelhet először profi mérkőzésen, miután doppingolás miatt eltiltást kapott.
A világszerte ismert World Soccer focimagazin címlapján kapott helyet Szoboszlai Dominik. Az angol labdarúgó-bajnokságban a Liverpoolnál nagyszerű szezont teljesítő magyar válogatott labdarúgó a decemberi kiadásban legnagyobb álmáról, illetve a maga után hagyni kívánt örökségről is beszél.
Szoboszlai Dominik a World Soccer focimagazinnak adott tartalmas interjút. A magyar labdarúgó-válogatott csapatkapitánya és a Liverpool idei egyik legjobbja a világszerte ismert lapban elárulta, milyen hatással volt az életére a kislánya születése, illetve azt is, hova került a Cristiano Ronaldótól kapott mez.
Havas esőben kezdődött a Fizz Liga 14. fordulója a Győr és a Zalaegerszeg összecsapásával. A hazaiaknak 26 lövés is kevés volt, hogy bevegyék a nagyszerűen védő Gundel-Takács Bence kapuját, így Bakti Bence gólja három pontot ért a zalaiaknak (0-1).
Végig vizes pályán zajlott a Las Vegas-i Nagydíj időmérő edzése, a nagy kihívást jelentő pályaviszonyok mellett pedig Lando Norris szerezte meg a pole-t, míg bajnoki riválisai közül Max Verstappen a 2., Oscar Piastri pedig az 5. lett. A száradó pályán zajló utolsó szabadedzés után bekövetkezett az, amitől a mezőny nagy része előzetesen tartott: az
Lando Norris megnyerte az időmérőt Las Vegasban, így vasárnap az első helyről indulhat. Csapattársa, a világbajnoki címért folyó versenyben a legnagyobb riválisa Oscar Piastri csak az ötödik. Lewis Hamilton a Ferrarival az utolsó helyről várja a versenyt.