2020. április 10. péntek

ápr. 10
4:36
Elkészült a járvány elleni védekezést szolgáló első hivatalos okostelefon-alkalmazást Németországban (Mínuszos)
Bemutatta a Robert Koch német országos járványügyi intézet (RKI) a koronavírus-járvány elleni küzdelmet szolgáló első hivatalos okostelefon-alkalmazást. A járvány elleni küzdelemhez fejlesztett első hivatalos okostelefon-alkalmazás még nem a sokak által várt kapcsolatkövető és lehetséges fertőzésre figyelmeztető rendszer, hanem a tudományos kutatás
ápr. 10
5:36
Videókonferencia-alkalmazásra hivatkozva próbálnak becsapni távmunkásokat (Mínuszos)
Csalók egy vállalati videókonferencia alkalmazásra hivatkozva próbálják meg átverni a távmunkában dolgozó felhasználókat – hívta fel a figyelmet hétfőn a Facebook-oldalán a Nemzeti Kibervédelmi Intézet (NKI). Több mint 74 ezer ügyféllel és 13 millió aktív felhasználóval a Zoom az egyik legkedveltebb felhőalapú vállalati kommunikációs platform, amel
ápr. 10
6:42
Ismét durva elbocsátások az NNG-nél (Mínuszos)
Csoportos létszámcsökkentést jelentett be az autós navigációs és kibervédelmi megoldásokat fejlesztő NNG Szoftverfejlesztő és Kereskedelmi Kft. (NNG) — írja az Index. A döntés a társaság alkalmazottjainak húsz százalékát érinti, ami akár százötven-százhatvan főt is jelenthet. A leépítés minden területet érint a cégnél. A döntést részben a Covid-19
ápr. 10
7:42
Indulj újra: az IVSZ Windows üzemmódra váltana (Mínuszos)
Az Informatikai, Távközlési és Elektronikai Vállalkozások Szövetségének (IVSZ) friss felmérése alapján szükségesnek tartja a gazdasági mentőakciók részeként egy digitális újraindítási program haladéktalan megtervezését és elindítását. A programnak különösen az oktatásra, a munkavállalók és a kisvállalkozások digitális felkészültségére, illetve a vá
ápr. 10
10:06
Védőmaszkban is felismernek az arcfelismerő rendszerek? (Bitport)
A vírusfertőzéstől megvédhetnek az arcmaszkok, de úgy fest, hogy az arcfelismerő MI-rendszerektől egyre kevésbé. A koronavírus-járvány ezen a területen is felpörgette a fejlesztéseket.
ápr. 10
14:36
Így nyomja le a járvány az európai energiafelhasználást (Bitport)
Már csak néhány országban lehet valamivel magasabb a fogyasztás, mint amekkora tavaly ilyenkor volt. Az olaszok ezekben a napokban már majdnem 30 százalékos visszaesésben vannak, de a magyarországi felhasználás is jóval elmarad 2019 áprilisától.

Keresés