2016. szeptember 1. csütörtök

szept. 1
3:42
Így óvja bőrét a strandszezon idején (WebBeteg)
Fontos védekezni a gombák, szemölcsök és baktériumok ellen. Nyáron mindenki szívesen tölti az idejét a vízparton, legyen szó strandolásról, tengerparti nyaralásról vagy éppen egy balatoni csobbanásról.
szept. 1
6:51
A fogászati implantátumok élettartama (WebBeteg)
Foghiány esetén vagy a hagyományos fogpótlások helyett is érdemes elgondolkodni a fogászati implantátum beültetésén. Utóbbi esetnél így például nem kell a két szomszédos fogat lecsiszolni - mondja Dr. Joób-Fancsaly Árpád, az Arc-Állcsont-Szájsebészeti és Fogászati Klinika docense. Hozzáteszi: amennyiben nincs egészségügyi ellenjavallat, elvégezhető a beültetés, amely csontpótlással együtt 8-10…
szept. 1
11:45
Lélegző asztal: Egy zseniális trükk, hogy feldobd otthonod (Édenkert)
Szeretnéd lenyűgözni barátaidat egy különleges asztali dísszel, mikor legközelebb vendégül látod őket? Munkára fel!
szept. 1
12:06
Egy magyar ötlet, ami jelentősen lerövidítheti a betegek várakozási idejét (WebBeteg)
Kevés hasonlóan idegtépő időszak létezik, mint amikor valakit tumorgyanú miatt küldenek kivizsgálásra. Addig a mindent eldöntő pillanatig, amíg a diagnózis meg nem születik, egy sor vizsgálaton esik át a beteg, melyek közül daganatos kórképek esetén a szövettani vizsgálatnak jut a legjelentősebb szerep. Tudta, hogy ma Magyarországon egy szövettani mintára több mint 14 napot kell várni? Tehát…
szept. 1
14:12
A szédülés kivizsgálási módszerei (WebBeteg)
A szédülésnek számtalan oka lehet, nem mindig jelent betegséget, és a teendők is nagyon eltérnek a beteg életkorától, betegségeitől függően. A szédülés kivizsgálásának menete függ attól, hogy a szédülés hevenyen vagy fokozatosan alakult ki, valamint forgó jellegű vagy iránytalan.
szept. 1
16:18
Kihívások előtt a népegészségügy (WebBeteg)
Új magyar népegészségügyi program készül - jelentette be a Debreceni Egyetem Népegészségügyi Karán az országos tisztifőorvos. A Népegészségügyi Képző- és Kutatóhelyek Országos Egyesületét bízta meg Szentes Tamás országos tisztifőorvos az új magyar népegészségügyi program elkészítésével az egyesület Debrecenben rendezett konferenciáján.
szept. 1
20:27
A koncentrációzavar lehetséges okai (WebBeteg)
A koncentráció, a figyelmi képességek zavara egy tünet, nem egy betegség. Hátterében sokféle testi- és lelki elváltozás állhat, ritkán jelentkezik önmagában. Rendszerint egyéb panaszokhoz társul, ami megkönnyíti a háttérben húzódó betegség diagnózisát.
szept. 1
21:30
Ételt csak okosan vigyen a gyerek az iskolába! (WebBeteg)
Az új tanév kezdetén a számos teendő között arra is érdemes odafigyelni, hogy tízóraira és uzsonnára mit és hogyan visznek a gyerekek az iskolába. A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal összegyűjtötte a legfontosabb szempontokat, hogy a gyerekek a főétkezések között is jót, s jól ehessenek.

2016. szeptember 2. péntek

szept. 2
3:48
Heimlich-műfogás - Idegentest a légútban (WebBeteg)
A fontosabb beavatkozások feltalálójuk, első használójuk nevét viselik az orvosi gyakorlatban, így van ez a Heimlich-műfogás esetén is. Egy életmentő, de laikusok által is használható beavatkozás, melyet légúti idegentestek eltávolítására lehet használni.
szept. 2
11:09
Tanácsok pollenallergiásoknak szabadtéri tevékenységekhez (WebBeteg)
A pollenszezon megnehezíti a szabadban való időtöltést a pollenallergiások számára.
szept. 2
15:24
Leukémia - Kik a veszélyeztetettek? (WebBeteg)
Mivel a leukémia a gyermekkorban előforduló leggyakoribb daganattípus, sokszor a gyermekkor betegségének tartják. A leukémiákban azonban kilencszer több felnőtt betegszik meg, mint gyermek.

2016. szeptember 3. szombat

szept. 3
6:06
Hajhullás: Pajzsmirigybetegségre is utalhat (WebBeteg)
A hajhullás nőket, férfiakat egyaránt érzékenyen érintő jelenség. Bizonyos mértékű hajhullás minden egészséges ember esetében természetes, ugyanakkor időnként komoly kórképek kísérője vagy figyelmeztető jele is lehet: ilyenek például a pajzsmirigybetegségek.

2016. szeptember 5. hétfő

szept. 5
0:03
Őszintén a mellplasztikáról (WebBeteg)
A mellplasztika az egyik legnépszerűbb plasztikai sebészeti műtét, hiszen előnyösen megváltozik a testkontúr, nő az önbizalom. Nem szabad ugyanakkor megfeledkezni a lehetséges szövődményekről sem.
szept. 5
17:51
Köztéri installáció hívja fel a figyelmet az internet veszélyeire (WebBeteg)
Eltűnt gyerekek fényképeivel borított óriási falfelület bukkant fel vasárnapra Budapesten, a Sirály sétányon. Ezek a gyerekek azonban nem hiányoznak szüleiknek, hiszen fizikailag nem veszett nyomuk. Ők a nap bizonyos időszakaiban tűnnek el az internet világában: valójában senki sem tudja pontosan, merre is járnak.
szept. 5
22:03
A koleszterinszint csökkentése sztatinokkal (WebBeteg)
A koleszterinszint-csökkentők legfontosabb csoportját a sztatinok jelentik. Melyek a sztatinok kedvező tulajdonságai és esetleges mellékhatásai?
szept. 5
23:06
Meddőség: a pajzsmirigy működése a petefészekre is hat (WebBeteg)
A pajzsmirigy gyulladása vagy csökkent működése akár önmagában is meddőséget, vetélést okozhat. Tovább nehezíti a helyzetet, hogy a pajzsmirigy működésére ható hormonok a petefészek működését is befolyásolják. A petefészek által termelt hormon szintjének ellenőrzése meddőség, vetélés, korai klimax esetén és lombikprogram előtt is javasolt.

2016. szeptember 6. kedd

szept. 6
3:18
Az ínhártya vagy sclera gyulladása (episcleritis, scleritis) (WebBeteg)
Az ínhártya a szemgolyót körben a szaruhártyával burkoló kb. 1 mm vastag, kötőszövetből és sejtekből álló rostos tok. Gyulladása (scleritis) szempirossággal és állandó, igen kifejezett fájdalommal jár. A betegség főleg a 40-60 éves nőket érinti, súlyossága és prognózisa változó. Fiatalokra a felületes rétegek visszatérő, igen jó prognózisú, enyhe lefolyású gyulladása (episcleritis) jellemző.
szept. 6
10:39
Bölcsődekezdéskor megduplázódik a betegszám az orvosi rendelőkben (WebBeteg)
Szeptemberben ugrásszerűen megnő a háziorvosok leterheltsége: a bölcsődei és óvodai megbetegedések következtében két hét alatt legalább a duplájára nő a forgalom a rendelőkben. - hívta fel a figyelmet a Házi Gyermekorvosok Egyesülete.
szept. 6
18:00
Inzulinnal kezelt betegek sürgősségi ellátására szolgáló gyógyszert vont ki az OGYÉI (WebBeteg)
Az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet kivonja a forgalomból és visszahívja a betegektől a GlucaGen 1 mg HypoKit por és oldószer oldatos injekcióhoz elnevezésű gyógyszer következő tételeit: FS6X539, FS6X909.
szept. 6
19:03
A sebkezelés feltételei - Mit tehet a beteg? (WebBeteg)
Néhány krónikus alapbetegség következtében kifekélyesedik a bőr, vagyis seb keletkezik, amely rendszerint nehezen gyógyul, ezért pontos kezelést és szoros megfigyelést igényel mind a beteg, mind pedig a beteget ellátó szakemberek részéről. Krónikus sebet okozhatnak például az érrendszeri betegségek, a diabétesz, egyes daganatos kórképek, de súlyos balesetből fakadóan is kialakulhatnak.
szept. 6
21:09
Ivemark-szindróma (WebBeteg)
Ez a ritka betegség számos szervrendszert érint: Előfordulnak szívfejlődési rendellenességek, amelyek már csecsemőkorban életveszélyes komplikációkhoz vezethetnek, a lép is gyakran fejletlen, de akár teljesen hiányozhat is. Jellegzetes ebben a szindrómában a szervek testüregeken belüli rendellenes elhelyezkedése. Situs inversusnak hívják, mikor a normálisan jobb oldalon lévő szervek bal oldalon…
szept. 6
23:16
Légszennyező részecskéket fedezett fel agyszövetmintákban egy új kutatás (WebBeteg)
Légszennyezésből származó apró szemcséket talált emberi agyszövetmintákban egy új kutatás - adta hírül a BBC News.

2016. szeptember 7. szerda

szept. 7
3:27
Gyakran jár együtt az alvászavar és a 2-es típusú cukorbetegség (WebBeteg)
A 2-es típusú cukorbetegségre gyakran évekig nem derül fény, így nem ritka, amikor már egy-egy súlyosabb szövődménye hívja fel rá a figyelmet. Pedig vannak olyan hétköznapinak tűnő tünetek, melyek felvetik a betegség gyanúját, és a legújabb tanulmányok szerint az egyik ilyen az alvászavar. Dr. Polyák Annamária, diabetológus a diabetes mihamarabbi diagnózisára hívja fel a figyelmet.
szept. 7
9:45
Ilyen tízórait vigyen a gyerkőc a suliba! (Édenkert)
Az új tanév kezdetén a számos teendő között arra is érdemes odafigyelni, hogy tízóraira és uzsonnára mit és hogyan visznek a gyerekek az iskolába. A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal összegyűjtötte a legfontosabb szempontokat, hogy a gyerekek a főétkezések között is jót, s jól ehessenek.
szept. 7
16:03
Az otthon veszélyei - a háziporatka (WebBeteg)
A lakóterekben kialakuló allergiás tünetek nagy részéért a háziporatka jelenléte tehető felelőssé. Megfelelő intézkedésekkel a panaszok kiküszöbölhetők.
szept. 7
18:09
Dr. Bánfi Andrea PhD.: Nagyon fontos a környezetünkkel szembeni tolerancia (WebBeteg)
Általában nem lehet húszperces szakorvosi vizit alkalmával a pontos diagnózist megállapítani, lépésről lépésre kell haladni, mint ahogyan ismételt kontrollra, folyamatos gondozásra van szükség a krónikus légúti és egyéb allergiás betegségben szenvedő gyermekek kezelésekor - hangsúlyozza dr. Bánfi Andrea csecsemő- és gyermektüdőgyógyász szakorvos, főorvos, a Svábhegyi Gyermekgyógyintézet szakmai…
szept. 7
21:18
Colitis ulcerosa - Mikor forduljunk orvoshoz? (WebBeteg)
Bár a colitis ulcerosa csak ritkán okoz életet veszélyeztető állapotot, egy nagyon súlyos betegség, amelynek akár életveszélyes szövődményei is lehetnek. Figyeljen a tünetekre, és szükség esetén forduljon időben orvoshoz!
szept. 7
23:21
Hogyan zajlik a kapillármikroszkópos vizsgálat? (WebBeteg)
Hideg, zsibbadó ujjvégek, melyek hirtelen elfehérednek, később lilásra is színeződhetnek. Ha ezek a tünetek rendszeres időközönként ismétlődnek, akkor érdemes kivizsgáltatni, mert a háttérben több betegség is meghúzódhat. A kapillármikroszkóppal végzett vizsgálat fontos adatokat szolgáltathat a diagnózishoz és a beteg állapotának követéséhez.

2016. szeptember 8. csütörtök

szept. 8
8:48
Táplálkozási iskolapéldák szülőknek (WebBeteg)
Elkezdődött a tanév és vele a fejtörés is, hogy mit, hol, hogyan egyen a gyerek, miként tudja a szülő ellenőrizni a táplálkozását, ha napi 7-8, de sokszor 10-12 órát távol van otthonról.

2016. szeptember 20. kedd

szept. 20
18:54
Óránként egy halálesetért a stroke felelős (WebBeteg)
Magyarországon évente 45 ezren kerülnek kórházba stroke miatt, óránként egy halálesetért felelős a betegség - mondta Bereczki Dániel, a Magyar Stroke Társaság elnöke az M1 aktuális csatornán.
szept. 20
18:56
A kisgyerekes anyák egészségértése a legjobb Magyarországon (WebBeteg)
A magyar családokban a gyermekgondozással, az egészséggel, betegséggel kapcsolatos teendők ma is nagyobb részt hárulnak a nőkre, ezért kiemelten fontos a jövő generáció szempontjából a kisgyermekes anyák egészségértési szintje, azaz hogy mennyire tudnak egészségügyi kérdésekben és az egészségügyi rendszerben tájékozódni és mennyire képesek megfelelő döntéseket hozni a prevencióval vagy a…

2016. szeptember 21. szerda

szept. 21
12:42
Ismeretlen eredetű tüdőfibrózis (WebBeteg)
Egy szappanbuborék felfújása is komoly küzdelmet jelent annak, akinek ismeretlen eredetű tüdőfibrózisa van. A betegség Európában 111.000 embert érint, hazánkban körülbelül 1200-ra tehető a diagnosztizálatlan betegek száma.
szept. 21
14:48
Sebkezelés - Kötszerek és kötözés (WebBeteg)
Ha valamilyen betegség szövődményeként krónikus seb jelenik meg a testén, a legelső teendő a szakorvos mielőbbi felkeresése, ahol sebének ellátása, illetve az otthoni teendők bemutatása megtörténhet. Ezt követően rendszeres kontroll szükséges, melyek között az otthonában önállóan is tudnia kell kezelni a sebeit az orvosa utasításainak megfelelően. Cikkünk a sebkötözés folyamatához nyújt néhány…
szept. 21
19:00
Bárányhimlő terhesség alatt (WebBeteg)
Várandósság idején minden kismama igyekszik megóvni a szervezetét a betegségektől, hiszen jó néhány közülük káros hatással lehet a fejlődő magzatra. Ilyen betegség a bárányhimlő is. A fertőzés ellen hatékonyan lehet védekezni védőoltással, ezért minden olyan nőnek ajánlott az oltás beadatása, aki gyermeket szeretne, és még nem esett át a fertőzésen.
szept. 21
19:02
Újabb területi pályázatot hirdet a gyermekegészségügyi program (WebBeteg)
Az eszközbeszerzési pályázat keretében eddig több mint félmilliárd forint értékben kaptak új műszereket a kórházak és mentőállomások. Most területi pályázattal bővül a program, amelyben ezúttal a kórházak és mentőállomások mellett a gyermekorvosi rendelők is részt vehetnek. A kiíró a kis betegek közérzetét javító, kényelmét szolgáló és gyógyulását segítő szolgáltatások megvalósítására irányuló…

2016. szeptember 22. csütörtök

szept. 22
4:24
Élsportolók is csatlakoznak az Európai Diáksport Napjához (WebBeteg)
Élsportolók, olimpikonok is csatlakoznak az Európai Diáksport Napja három hazai kiemelt iskolai programjához, így Imre Géza, Kenderesi Tamás és Vincze Ottó is együtt sportol aznap a gyerekekkel.
szept. 22
8:36
Betegségek és a zenehallgatás miatt is romolhat a hallás (WebBeteg)
Az óvodába és iskolába került gyermekeknél nem biztos, hogy a magatartásával van gond, ha figyelmetlen, a felszólításra nem mindig reagál. Ezek a jelek azt is jelezhetik, hogy romlott a hallása. A gyakori kiváltó okokat és vizsgálati lehetőségeket dr. Fülöp Györgyi fül-orr-gégész, audiológus foglalta össze.
szept. 22
10:42
Kullancs terjesztette betegségek és tüneteik (WebBeteg)
Európában tucatnyi fertőzést terjesztenek a kullancsok. A négy legfontosabb betegség (kullancsencephalitis, Lyme-kór, TIBOLA, nyúlpestis) tüneteiről, lappangási idejéről, kezeléséről és a prognózisáról is bővebben olvashat cikkünkben.
szept. 22
12:45
Kanyarójárvány van Romániában (WebBeteg)
Kanyarójárvány van Romániában - jelentette be szerdán a bukaresti egészségügyi minisztérium arra hivatkozva, hogy az év első hónapjában 675 megbetegedést regisztráltak a hatóságok, és a betegség két kisgyerek halálához vezetett, egy harmadik esetében pedig feltételezhető, hogy a kanyaró volt a halál oka.
szept. 22
13:48
A nyers tej is okozhat vírusos agyvelő- és agyhártyagyulladást (WebBeteg)
Csípés nélkül is okozhat megbetegedést az egyébként kullancsok által terjesztett vírusos agyvelő- és agyhártyagyulladás (kullancsencephalitis), a nyers házi tej is lehet vírushordozó - figyelmeztetett Schneider Ferenc infektológus, a szombathelyi Markusovszky Egyetemi Oktatókórház osztályvezető főorvosa.
szept. 22
15:54
Folyamatos szemészeti vizsgálatra lenne szüksége a gyermekeknek (WebBeteg)
Az egyik leggyakoribb szembetegség a gyermekeknél a kancsalság, a két szem nézővonalának eltérése, amelyet konzervatív és szükség esetén sebészi módszerekkel kezelünk - mondja dr. Hangyál Éva gyermekszemész specialista, aki tavaly óta az OptoKid Gyermekszemészet és Binokuláris Látáscentrum szakrendelésén várja a betegeit.

2016. szeptember 23. péntek

szept. 23
3:27
Hermansky-Pudlak-szindróma (WebBeteg)
A Hermansky-Pudlak-szindróma ritka, örökletes betegség, melynek fő jellegzetességei az albinizmus (a bőr, a szőrzet és a szem szivárványhártyájában (iris) normálisan jelen lévő festékanyag-tartalmú sejtek hiánya miatt a bőr és a haj rendkívül világos, a szem piros lehet), a vérlemezkék kóros működése, valamint a látásélesség csökkent volta. Olykor társulhat ezekhez a tünetekhez még a vastagbél és…
szept. 23
15:00
Tippek a napi folyadékmennyiség fedezéséhez (WebBeteg)
A megfelelő folyadékfogyasztás alapvető az élethez. Nélkülözhetetlen a szellemi-fizikai teljesítőképességünk fenntartásához, a tanuláshoz, sportoláshoz, és segít csökkenteni számos krónikus megbetegedés kialakulásának kockázatát.
szept. 23
17:06
A leggyakoribb egészségügyi veszélyek ősszel (WebBeteg)
Milyen veszélyekre kell felkészülnünk? Hasznos tanácsok a megelőzéshez.
szept. 23
18:09
A szaruhártya-gyulladás kezelése (WebBeteg)
Általánosságban elmondható, hogy a már felismert, diagnosztizált szaruhártya-gyulladás mindenképpen szemészeti osztályon kezelendő megbetegedés, kezelése szemész szakorvos feladata.
szept. 23
23:21
A körömrágás és az ujjszopás csökkenti az allergia kockázatát (WebBeteg)
Azok a gyermekek, akik kisiskolás korukban rágják a körmüket vagy szopják az ujjukat, kamasz- és felnőttkorukra társaiknál kevésbé hajlamosak a gyakori allergénekkel szembeni érzékenységre. Az asztma és a szénanátha veszélyét ugyanakkor látszólag nem befolyásolja a két rossz szokás. Az eredmények egy Új-Zélandi populációbázisú születési kohorsz tanulmányból származnak.

2016. szeptember 24. szombat

szept. 24
8:48
Elvégezhető az allergiavizsgálat, ha tüneteim vannak? (WebBeteg)
Nem kell megvárnia, amíg a tüneteit okozó pollen eltűnik a levegőből, és az sem kizáró ok, ha már egy ideje valamilyen antihisztamintartalmú készítményt szed, de nem érzi elég hatásosnak. Ha úgy döntött, hogy a végére járna, mi is okozza a panaszait, és személyre szabott kezelést kérne, akkor azt most is megteheti, nem kell a hűvösebb napok beálltáig szenvednie, vagy amíg a gyógyszer kiürül a…
szept. 24
10:54
Szívünk ügye az egészség (WebBeteg)
A szívünk az egészségünk központja, amelynek már egy kis meghibásodása is nagy hatással lehet teljes szervezetünkre. Hazánkban kimagasló azon betegek száma, akik érintettek valamilyen szív-érrendszeri megbetegedésben, ezért szeptember 29-én a Szív Világnapján a szív-érrendszeri megbetegedések veszélyeire, és egészségünk megőrzésére hívják fel a figyelmünket.

2016. szeptember 26. hétfő

szept. 26
8:00
Akut hasnyálmirigy-gyulladást követő diéta (WebBeteg)
A hasnyálmirigy-gyulladás gyanúja esetén mindenképpen kórházi kezelés szükséges. Az ellátás során a legfontosabb tényező a gyomor nyugalomba helyezése, mely csak koplalással érhető el.
szept. 26
15:22
Javítható a daganatos betegek kezelésének eredményessége? (WebBeteg)
Daganatos megbetegedések esetén a kiszámíthatatlan, elhúzódó betegút, a kivizsgálások és diagnosztikai eljárások időigénye miatt gyakran nem sikerül időben megkezdeni a megfelelő onkológiai terápiát. A Szinapszis Kft. friss kutatása annak járt utána, hogy mely pontokon lenne javítható az egészségügyi ellátás annak érdekében, hogy minél több beteg kezelése legyen sikeres.

Keresés