Péntektől az 1-es villamosvonal déli szektorában, a közvágóhídi végállomásnál folytatódnak a vonal tavaly ősszel megkezdett felújítási munkálatai - közölte hétfőn a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) az MTI-vel.
Az ismert reklámszakember a Független Kisgazdapárt reklámfőnöke lesz, politikai szerepet azonban nem vállal. Szerinte a párt ugyanúgy áru, mint a sör, a zsemle vagy az arany.
A Lehet Más a Politika (LMP) mind a 106 választókerületben indít egyéni jelöltet, a párt hétvégi kongresszusán véglegesíti országos listáját és hagyja jóvá az utolsó jelölteket - mondta Schiffer András, a párt társelnöke hétfői sajtótájékoztatóján Veszprémben.
A demokratikus ellenzék pártjainak kormányra kerülése esetén kezdeményezni fogják a paksi atomerőmű bővítését érintően Oroszországgal megkötött államközi egyezmény módosítását vagy akár annak felfüggesztését is – jelentette be a Demokratikus Koalíció elnöke hétfőn sajtótájékoztatón, Debrecenben.
Fából építettek katapultot hétfőn a kijevi ellenzéki tüntetők, hogy azzal hajítsanak köveket, Molotov-koktélokat és egyeb tárgyakat a rohamrendőrök kordonjára.
A parlamenti választások kiírásával csökkent a Nemzeti Választási Bizottság létszáma. Csak kisebb károkat okozott a vasárnapi Nógrád megyei földrengés.
A rezsifórumok egyik célja, hogy a választók számára is kiderüljön: a baloldal hónapok óta Gyurcsány Ferenc kottájából játszik - jelentette ki a Fidesz kommunikációs igazgatója hétfőn Karcagon.
Az Együtt-PM szerint a Fidesz hazudott szövetségük programjával kapcsolatban. A valósághoz az, hogy Együtt-PM programjának megvalósításával 2014 után több nő találhat magának valódi munkát, mint az elmúlt három évben - szögezte le hétfőn az MTI-hez eljuttatott közleményében az Együtt-PM.
Azt mondja, nem is sejtette, hogy teherbe esett, ezért igencsak meglepődött az apáca, amikor a súlyos alhasi görcsei miatt kórházba rohant és nem sokkal később egy kisfiút hozott a világra.
Videofelvételt készített a bankrobbantásáról múlt hétfő hajnalban a krosszmotoros merénylő. Legalábbis a bukósisakján lévő akciókamera ezt valószínűsíti.
Nem tudok pozitívumot mondani a paksi atomerőmű bővítésével kapcsolatban, ezt a döntést a 2020-as évtized előtt meg sem kellett volna hozni – ezt Felsmann Balázs mondta az ATV Egyenes Beszéd című műsorában.
A házasság felbontása és a szülői felügyeleti jog gyakorlása területén jelenik meg a közvetítés intézménye az új Polgári Törvénykönyvben. A bíró kötelezheti a feleket a mediátor igénybevételére - mondta a Kúria Mediációs Munkacsoportjának elnöke az InfoRádiónak.
Hétre csökkent a Nemzeti Választási Bizottság (NVB) tagjainak a száma, miután a köztársasági elnök kiírta - április 6-ára - az országgyűlési képviselő-választást. A testület hétfői ülésén már csak az Országgyűlés által választott tagok vehettek részt.
A TV2 eladásának körülményei miatt feljelentést tesz az MSZP és az Együtt-PM, mert azt gyanítják, hogy gazdasági csalás történt. Azt mondják, bizonyíték is van arra, hogy létezik kapcsolat a Fidesz-közeli üzletember, Nyerges Zsolt és a TV2 eladását intéző ügyvédi iroda között.
A magyar kultúra napján a Himnusszal indul útjára az Együtt Szaval a Nemzet program, amelynek keretében a világ magyar nyelvű általános és középiskoláinak tanulói együtt szavalhatnak az internet segítségével.
Két és fél éves „álmából” hétfő délelőtt tízkor felébresztették a Rosetta űrszondát, amely várhatóan az év második felében teljesíti majd eredeti küldetését: leszáll egy üstökös felszínére. Azt még nem lehet tudni, hogy a tudományos program darmstadti központjának szakemberei sikerrel aktiválták-e az űrszondát, ugyanis az első jelek körülbelül a hétfő esti Híradóval egy időben érkeztek a Földre.
Piaci elemzők várakozásai szerint a Magyar Nemzeti Bank Monetáris Tanácsa kedden tovább csökkenti, újabb történelmi mélypontra mérsékeli az alapkamatot.
Ötletpályázatot írt ki a beruházó Millenáris Széllkapu Nonprofit Kft. a volt Ipari Minisztérium budapesti, Margit körúti egykori épületének helyén létesítendő közpark funkcióira - közölte a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. által alapított társaság ügyvezetője.