Egy amerikai harci drón légicsapást intézett az Iszlám Állam (IÁ) terrorszervezet lefejezős propagandavideóiból ismert "Dzsihád John" ellen Szíriában - közölte helyi idő szerint csütörtök éjjel a Pentagon. A BBC brit közszolgálati adó pénteki értesülése szerint a világ egyik legkeresettebb terroristája nagy valószínűséggel meghalt a támadásban.
A pánikkal határos nyugtalanság vett erőt az amerikai Republikánus Párt elitjén, mert három hónappal az előválasztási küzdelem megkezdése előtt még mindig két politikai kívülálló vezeti az elnökjelölt-aspiránsok népszerűségi listáját, és ezért komolyan felvetődött Mitt Romney kései mozgósításának lehetősége - írta internetes kiadásában a The Washington Post.
A Budapesti Közlekedési Központ (BKK) azt javasolja, hogy az érdeklődők tömegközlekedéssel utazzanak majd a vasárnapi Magyarország-Norvégia Európa-bajnoki pótselejtező labdarúgó-mérkőzésre.
Bernd Storck szövetségi kapitány és játékosai is egyetértettek abban, hogy a magyar labdarúgó-válogatott nagy lépést tett az Európa-bajnoki részvétel kiharcolása felé azzal, hogy csütörtökön 1-0-ra győzött a pótselejtező norvégiai első felvonásán, de ezzel a sikerrel még nem nyerte meg a párharcot - írja az MTI.
A Magyar Időkben interjút olvashatnak Völner Pál, az Igazságügyi Minisztérium parlamenti államtitkárával, aki szerint senki nem tartja be a dublini egyezményt. Több mint ezerötszáz ponton épül ingyenes wifi elérés, a projekt költségei akár az egymilliárd forintot is meghaladhatják - írta a Népszabadság. A Magyar Nemzet arról ír, hogy a közfoglalkoztatottak mindössze 13,3 százaléka tud csak…
Egészpályás letámadásként értékelték lapunknak egyes minisztériumi „sajtómunkások” Rogán Antal és csapata megérkezését a kormányzati kommunikáció területére. Az új seprő Miniszterelnöki Kabinetiroda semmit sem bízott a véletlenre, így nem csak a kormánytagok összes szóba jöhető média megjelenését koordinálnák a jövőben, hanem még az ezek során alkalmazandó panelmondatokat is a tárcavezetők,…
A Sínai-félsziget egy részét nem katonák vagy rendőrök védik, hanem beduin törzsek, akik állítólag egyetlen puskalövés nélkül állították meg a terroristacsoportot.
Megfékezték a lángokat a székesfehérvári Deák Ferenc Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakképző Iskola tornatermében. A tűz mintegy négyszáz négyzetméteren pusztított, de a lángok a tantermekre nem terjedtek át - közölte a Fejér Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság pénteken az MTI-vel.
Megszerezte az abszolút többséget a mianmari parlamentben Aung Szan Szú Kji Nobel-békedíjas ellenzéki politikus pártja, annak ellenére, hogy a hadseregnek fenntartott képviselői helyek miatt csupán a mandátumok háromnegyedére pályázhatott.
Első alkalommal rendezik ma meg az Ékszerek éjszakáját, amelynek keretében mintegy harminc budapesti helyszínen mutatják be munkáikat kortárs magyar ékszertervezők.
Több közlekedési korlátozást felold a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) a Széll Kálmán téren vasárnap délután, így "érezhető javulás" állhat be a tér közlekedésében.
November 20-tól december 7-ig licitálhatnak az érdeklődők a Buda-Cash cégautóira az Elektronikus Értékesítési Rendszerben; a felszámoló 13 kocsit bocsátott árverésre összesen 34,7 millió forint kikiáltási áron - írta a Világgazdaság pénteken, megjegyezve, hogy az árverésen beszedhető pénz csak kis töredékét fedezi a brókercégnél felmerülő hitelezői igényeknek.
Időzítő berendezés volt az Egyiptomban lezuhant orosz utasszállító repülőgépen, amint ezt a szerencsétlenséggel foglalkozó szakértők kiderítették - közölte a Fox News amerikai tévécsatorna a vizsgálatokhoz közel álló forrásokra hivatkozva.
Egyértelműen az oktatás fejlesztése segíthet az asszimiláció megállításában, lassításában a határon túli magyar közösségek esetében, de ezt gyakran nehezíti a szomszédos országok politikája - mondta Kövér László, az Országgyűlés elnöke pénteken a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában.
Az oroszországi doppingbotrány kapcsán annak próbáltunk utánajárni, hogy létezik-e még tiszta élsport. Volt sportolóval, edzővel és szakorvossal kerestük a választ.
Az egész Századvég ügy úgy kezdődött, hogy Pintér Sándor és Lázár János más időpontot jelölt meg azzal kapcsolatban, hogy mikor történt meg az intézet nemzetbiztonsági átvilágítása – ezt Szél Bernadett mondta az ATV Egyenes Beszéd című műsorában.
Mindenkinek az a legfontosabb érdeke, hogy a görög-török határon tudjuk megállítani az illegális migránsok áradatát - mondta a TV2 péntek reggeli műsorában Kovács Zoltán kormányszóvivő.
A kurd önvédelmi erők átvették az ellenőrzést az észak-iraki Szindzsár központja felett, és elűzték onnan az Iszlám Állam (IÁ) dzsihadista szervezet harcosait - közölték pénteken szemtanúk.
Eltérő várakozással tekintenek a Fidesz vasárnapi tisztújító kongresszusa elé az InfoRádió Aréna című műsorában megszólaltatott politikai elemzők. Magyar Kornélia, a Magyar Progresszív Intézet igazgatója változásokra számít és nagy kérdésnek tartja a leendő új alelnökök irányultságát, míg Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont Intézet vezetője szerint nincs igény a változtatásra a Fideszben, ugyanis a…
A kormány mindig ugyanazt a taktikát folytatja, ha úgy érzi, valami olyat lépett, hogy kiverte a biztosítékot, akkor kicsit lassít, és szépen lassan megvalósítja az eredeti terveit, ez történik most a gimnáziumokkal – ezt Barabás Richárd mondta az ATV Egyenes Beszéd című műsorában.