A Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom Gyereket a magasba! akcióját Budapesten kívül 36 településen, többek között Debrecenben, Miskolcon, Nyíregyházán, Szegeden, Székesfehérváron, Veszprémben, Sopronban tartották meg.
Tóth Csaba úgy döntött, nem lép vissza Zuglóban az előválasztástól azután sem, hogy Karácsony Gergely a péntek esti tévévitán élő adásban kihátrált mögüle – tudta meg az Atv.hu Tóth környezetéből.
Hallgassa meg a legfrissebb híreket, tényleg csak pár perc! A közélet, gazdaság aktuális híreiről, a társadalmat érintő változásokról röviden szól a friss hírek podcastunk. A felolvasott hírek itt érhetőek el: https://podcast.hirstart.hu/friss-hirek/2021/09/25/5333/
Az állattartást szabályozó törvények megfelelők, de betartásuk és betartatásuk akadályokba ütközik – mondta a Fema Állatmentők önkéntese. Takács Adrienn az InfoRádiónak kiemelte: az állatbántalmazások többsége jogkövetkezmény nélkül marad Magyarországon, ezért egy olyan állatrendőrség felállítására van szükség, amelynek munkáját – a mostaninál nagy
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Ökológiai Kutatóközpontjának szakembere szerint egy vándormadárral érkezhetett Magyarországra az első Hyalomma kullancs, mely krími-kongói vérzéses lázat is okozhat.
Ezen a szakaszon a helyszínelés végéig - várhatóan éjszakáig - szünetel a közlekedés, ezért a vasúttársaság pótlóbuszt rendel a Mélykút és Baja között közlekedő néhány esti, késő esti vonat helyett.
A Publicus intézet szeptember 24-én és 25-én készített országos reprezentatív közvéleménykutatást, amelynek eredményei szerint a legtöbben Karácsony Gergelyt nevezték meg legalkalmasabb miniszterelnök-jelöltként.
Tüntetés is készül a pécsi tanár mellett, aki egy éve verekedő fiatalokat próbált szétválasztani. Az esetről videót készítettek, ez alapján végül a tanár ellen hoztak ítéletet, mondván, jogtalanul tartotta vissza a fiatalt. 170 ezer forintra büntették, sőt, ha az ítélet jogerős lesz, még az állását is elveszítheti. Az ATV Híradójának riportja.
A falu, ahol tízszer annyi a migráns, mint a helybéli. A hármas határ túloldalán, Magyarmajdányon lerombolt házakat, emberi drámát, magukra hagyott magyarokat találtunk.
Maráz Zsuzsa az Athén és Spárta közötti távot 25:59:51 óra alatt teljesítette, ezzel a női számban másodikként, míg összetettben kilencedik helyen ért célba.
A hatóság szerint a közbeszerzési eljárásban az ajánlatkérő és a leendő nyertes előzetes egyeztetése miatt a verseny tisztasága és a gazdasági szereplők esélyegyenlősége nem biztosított.
Aligha kétséges, hogy nincsen még egy olyan megosztó személyiség az ellenzéki előválasztásban, mint Tóth Csaba Zuglóban. Ellenfeléről és a többi párttal való viszonyáról, valamint személye hosszabb távú lehetséges hatásairól kérdeztük a politikai elemzőt.
A település ügyeivel foglalkozó Facebook-oldal szerint volt olyan kismama, akit az 52 kilométerre lévő nyíregyházi kórházba irányítottak, miután este megindult nála a szülés.
A Párbeszéd Karácsony Gergely kijelentése után hátrált ki a Zuglóban induló jelöltjük, Tóth Csaba mögül. A párt szerint a Jobbiknak és a DK-nak is így kellene tennie Farkas Péter Barnabás és Ráczné Földi Judit esetében.
Magyarország megújításának legfontosabb feltétele a vidéki élet megújítása, és ebben Kiskunlacháza komoly eredményeket tud felmutatni az utóbbi években - jelentette ki a Miniszterelnökséget vezető miniszter a település szombati városavató ünnepségén.
Pénteken 750 embert fogtak el a magyar határ illegális átlépése miatt. Ez idén csúcsnak számít - emelte ki a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója az M1 aktuális csatorna szombat esti műsorában.
A kormány kiemelt szempontnak tekinti a környezetvédelmet, így a gazdaság növekedését is fenntartható módon biztosítja - mondta az innovációs és technológiai miniszter szombaton Budapesten, az "Egy a természettel" Vadászati és Természeti Világkiállítás nemzetközi csarnokának megnyitóján.
Lassan egy éve üresen áll Szilágyi István háza, ahol a vád szerint fia, Péter brutális kegyetlenséggel végzett a színésszel. A tragédia után Szilágyi özvegye, Humenyánszky Jolán élt a budapesti ingatlanban, ám februári halála óta elhagyatottan áll az épület. A házon több mint harmincmilliónyi forint hitel van, amelyet a letartóztatásban lévő örökös