Magyarország jó példával szeretne elöl járni a közbeszerzési eljárások tisztasága és a korrupció elleni harc területén, ezért is tett vállalásokat - mondta a területfejlesztési miniszter kedden Budapesten, a Nézőpont Intézet új elemzésének bemutatóján.
Marosi Beatrix arról értekezett, hogyan vélekednek a tanárok a halálbüntetésről. Hadházy Ákos azt állítja, az írás egyharmadát plagizálhatta a tankerületi vezető.
Továbbra is Berlinben tartózkodik Orbán Viktor, aki kedd délelőtt egy pódiumbeszélgetésen vett részt a Cicero című politikai magazin főszerkesztőjével és a Berliner Zeitung című lap kiadóvállalatának tulajdonosával. Azt mondta, Joe Biden túl messzire ment, Donald Trump a béke reménye.
Magyarország gazdasága lehet a második leggyorsabban növekvő az idén Horvátország után az IMF által vizsgált feltörekvő és fejlődő európai térségben - a Nemzetközi Valutaalap (IMF) kedden publikált Világgazdasági kilátások (World Economic Outlook, WEO) című jelentése szerint.
20 százalékos béremelést akar elérni a Volánbusz egyik szakszervezete. Több száz dolgozó vonult a Volánbusz budapesti székháza elé a Szolidaritás Autóbusz-közlekedési Szakszervezet felhívására.
Az infláció alakulását ebben a hónapban jelentősen befolyásolta a rezsiköltségek alakulása – ezt Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter nyilatkozta az ATV Híradójának, hozzátéve: a lakosság 75 százalékának áram- és gázszámlája nem emelkedett.
„Magyarország egy kiegyensúlyozott és biztonságos ország, ahol az emberek boldogok” - mondta Fűrész Tünde, a Kopp Mária Intézet elnöke a Kincs „A magyarok közérzete az elmúlt két évben” című műhelykonferenciáján. Az intézet bemutatta az országos reprezentatív vizsgálatának eredményeit, amely 2020. november és 2022. szeptember között készült. A kuta
Arról is beszélt Berlinben, hogy az ukránok pozícióját a legjobban a magyarok értik meg, és hogy Donald Trump lehet a béke reménye Ukrajnában. Elmondta, hogy a februári moszkvai látogatása után érezte, hogy baj van.
A kormány szerdai ülésén meghozza a beterjesztés előtti végső döntést a beruházások rendjéről szóló kerettörvényről – erről Lázár János beruházási miniszter beszélt az ATV Híradójának.
„Gyurcsányék nemcsak a migránsokat akarják betelepíteni Magyarországra, nemcsak az olajat és gázt akarják elzárni a magyar lakosság elől, hanem a gyerekeket is beáldoznák” – reagált a nagyobbik kormánypárt.
Szalmonella lehetséges jelenléte miatt visszahívta a forgalomból a KINGA fagyasztott fasírtalapot a termék forgalmazója – közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) kedden a honlapján.
Akik egyszerre több számlát kapnak az MVM-től, a feltüntetett határidőn túl december 15-ig kamatmentesen halasztva is fizethetnek és részletfizetést is igényelhetnek - közölte az MVM Next Energiakereskedelmi Zrt. kedden az MTI-vel.
Bár megvárta a Brüsszelből érkező utasokat a budapesti járat, egy adminisztratív hiba miatt nem akarták felengedni őket, ezért Rónai Sándor akcióba lépett.
Év végéig megállapodás születhet Brüsszellel a visszatartott pénzekről, amiket jövő év elején elkezdhet folyósítani az Európai Unió – mondta az uniós források felhasználásért felelős tárca nélküli miniszter.
Tízből hét megkérdezett támogatja a tanárok tiltakozását, még a fideszesek harmada is így vélekedik - derül ki a Publicus Intézet közvélemény-kutatásából. Pulai András ügyvezető beszélt az InfoRádióban a felmérés részleteiről.
A V4 országok nem minden kérdésben ugyanazt az utat választották - ez érvényes a háború és az energiaválság tekintetében. De nincs áthidalhatatlan különbség, a lényegi dolgokban egyetértenek. Ha ezt megőrzik, a Visegrádi Négyek Európa szíve közepe, motorja lehet majd ‒ jelentette ki Novák Katalin Pozsonyban a V4-es elnöki találkozón. Az államfő elí
Hallgassa meg a legfrissebb híreket, tényleg csak pár perc! A közélet, gazdaság aktuális híreiről, a társadalmat érintő változásokról röviden szól a friss hírek podcastunk.
Egészséges újszülöttet helyeztek a Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet Madarász utcai részlegének inkubátorába – tájékoztatta az intézmény kedden az MTI-t.
A tervezett összeg háromszorosa gyűlt össze a két és fél éves miskolci kislány, Janka gyógykezelésére, akinek súlyos idegrendszeri betegsége van. A kislány édesapja tűzoltó, de nemcsak a bajtársai fogtak össze a családért, hanem szeptember végére egy alapítvány jótékonysági futást is szervezett, amin több mint nyolcszázan vettek részt. Összesen 5 m
Költségvetési csalás miatt vádat emelt a Budapesti IX. Kerületi Ügyészség egy Elf Bar elektromos cigarettával kereskedő fővárosi házaspár ellen, amelynek tagjai tevékenységükkel több mint 45 millió forint vagyoni hátrányt okoztak az államnak - tájékoztatta a Fővárosi Főügyészség kedden az MTI-t.
Nyilvános a szeptemberi inflációs adat: több mint 20 százalékos volt a pénzromlás mértéke Magyarországon. Ilyen ütemű éves drágulásra 1996 óta nem volt példa. Szakértők szerint ez: az energiaárak emelkedése miatt következett be. Nagy Márton miniszter Híradónknak azt mondta: jövőre is 10 százalék feletti lehet a pénzromlás. A Momentum megélhetési vá
Sikertörténetnek nevezte Debrecen és a Wizz Air légitársaság tízéves együttműködését a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára az évforduló alkalmából tartott sajtótájékoztatón a debreceni repülőtéren kedden.
Az összes önkormányzati intézményben lekapcsolják a távhőt Dorogon, így nem lesz sem melegvíz, sem fűtés, a döntést rendkívüli ülésen hozta meg az önkormányzat. A polgármester híradónknak azt mondta, az uszodát leszámítva az intézmények tovább működnek, mert abban bíznak, hogy gyorsan meg tudnak állapodni a szolgáltatóval. Ha viszont a tél beálltái